Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok erre az...

Hogy reagálnátok erre az egészre, ha a ti testvéretek viselkedne így szenteste?

Figyelt kérdés

Nyugodtan ültünk a nappaliban a szüleimmel a fa mellett, bntogattuk az ajándékokat... persze a húgom senkinek nem vett semmit, ő újabban elissza és elcigizi a pénzét, amit amúgy ellop a szüleimtől és tőlem.

Szóval ritka nyugodt légkör volt, örültem is neki, hogy végre nincs cseszegetés, szemétkedés a szüleim részéről sem. Erre kihívták a húgomat is a szobájából... elkezdett a tanulmányairól meg a jövőbeli nagyszabású (de méginkább drága) terveiről beszélni. Azt azért még hozzátenném, hogy bukdácsol az iskolában, családsegítősök járnak hozzánk miatta, de ő drága gitártanfolyamokon töri a fejét 17 évesen. Persze amint olyat mondtam, ami az ő szuperegóját sérti, pedig nem volt bennem rossz szándék, elhordott mindenféle f*szkalap csicskának, egy szemét mocskos dögnek. Mikor szóltam anyámnak, hogy hogy tűri, hogy így beszéljen szenteste, rákezdte megint: "na takarodj innen te nyomorék!" és hasonlók. Már nem bírtam, folyamatosan engem aláz nap mint nap, fel akartam pofozni (azért a 20. szitokszónál már elegem lett), de hasba rúgott és az ajándékokon landoltam. Erre mindenki nekiállt velem üvöltözni, hogy mit kell verekedni, mikor védtem magam, hogy hogy beszél velem egy alkoholista, züllött kis taknyos, hogy nyomorékoz engem meg csicskáz meg g*ciz, akkor még őt védték... erre sírva bevonultam a szobámba. Azóta sem szidták le a stílusáért, pont ezért beszél így mindenkivel nap mint nap.

Ti mit reagáltatok volna? Tudom, nem szép, hogy pofozkodni akartam, de úgy vélem, megérdemelte volna, én soha senkire nem használtam még ilyen szavakat és egy nővér, aki odaadja a ruháit, a drága kozmetikumait, segít neki stb., végképp nem érdemli ezt meg.


2011. dec. 24. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nemcsak szenteste, de máskor se tűrném szó nélkül.
2011. dec. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Máskor is visszaüt, nem zavarja. A saját nővérének...

És a legrosszabb, hogy a szüleim még engem csesztek le és én voltam az ünneprontó!

2011. dec. 24. 19:29
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Fejbe b.sztam volna én is!
2011. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek kellett volna már rég helyretenni őt.
2011. dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

már rég.ja.az a gáz h idáig fajult a dolog.:(

szenteste ilyet!

2011. dec. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Igen, a szüleim a hibásak, őket is simán lehordja akármikor akárminek. Én nem hagynám a gyerekemnek, hogy így beszéljen az idősebb, ráadásul normálisabb testvérével, akit tisztelnie kellene. De a szüleim még engem csesztek le, aztán mióta bevonultam sírva a szobámba, azóta is vígan eljópofiznak a húgommal, mintha semmi rosszat nem tett volna. Szerintük nekem csendben el kellene tűrnöm, hogy így beszél.

És a másik legrosszabb: hogy bűntudata sincs neki ezért. Soha nincs semmiért sem bűntudata, sem felelősségérzete (egyébként én gyanakodom rá, hogy pszichopata - a jellemzőiből 10-ből 9 ráillik). Őneki nem rossz érzés, ha megbánt valakit, sőt...

2011. dec. 24. 19:38
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Na én teljesen megértelek, nálunk öcsém ilyen, hálistennek én nem lakom már otthon. Viszont gyakran hazajárok segíteni anyumnak, mivel az a tuskó öcsém-24 éves, dolgozik, de pl. most karácsonykor sem vett senkinek semmit, ja és otthon lakik, de semmit nem segít sem anyagilag pedig többet keres, mint én, sem a házimunkában, fikáz mindent, anyum főztjét, stb. Nah és neki is mindent elnéznek, ezért is lett egy nagy bunkó, embereket kihasználó, drogos.


El kell költöznöd mindenképpen, mert ki fogsz készülni idegileg, és a helyzet nem fog változni-saját tapasztalat.

Ja és ne segíts neki semmiben, ha magára marad több év múltán, talán észreveszi magát.


Kitartás!

2011. dec. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az én öcsémnek sincsen semmi bűntudata, empátia hiányzik belóle, apánk halálának másnapján pl. bulizni ment, pár nappal később meg partit csinált a szobájában. De persze, rá lett fogva, hogy szegényke így dolgozza fel...



nincsen rokonod aki segítene?

2011. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sosem fog magára maradni, mert anyám mindig pénzeli - egy szavába kerül, és már adja is neki a pénzt bulizásra, piára, cigire. 17 éves sincs még. Minden héten többtíz marlboros dobozt találok nála (mikor az ellopott ruháimat keresem, sokszor hiába, a föld nyeli el őket), pár napja is pl 2 üveg vodka került elő... múlt hónapban 200 eurot lopott el. De mindent tűrnek és csak pénzelik és pátyolgatják. Leg*cizi, lenyomorékozza, lef*szszopózza a nővérét, aki folyamatosan segít neki, és akkor még én vagyok lecseszve... ez mindennek a teteje. Még nekem legyen bűntudatom, hogy a 20. szitokszó után fel akartam pofozni (különösen, hogy 2 napja ugyanezt lejátszotta velem?)? Szóval én leszek az, aki rövidebbet húzza mindenképp, ez így is marad már örökre. És ő fogja győztesnek érezni magát, ahogy most is örült, hogy bevonultam a szobámba, és folytatták a bájcsevejt, ő pedig semmit sem kapott a szemétségéért. Még büszke is magára, ismerem.
2011. dec. 24. 19:47
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne reagálj, próbáld levegőnek nézni...huh. Az a rossz, hogy az ilyen emberek mindig találnak pár "balféket", akiket ki tudnak hazsnálni, simán talál magának majd egy papucs srácot is, aki eltartja. A cuccaidat dugd el.
2011. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!