Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkoznak manapsá...

Miért nem foglalkoznak manapság a liliomptirással?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, mostanában a lányok (és ritkább esetben a fiúk) 14 éves koruk alatt is élnek már nemi életet, idesőbbekkel.

Azt még megértem, hogy ők nem fogják fel a dolgok súlyát, de a szülők, akik látják, hogy "hopp, a lányomnak 17 éves barátja van és együtt is alszanak", miért nem tesznek valamit?

Én is találkoztam már ilyen szülővel és hihetetlen, mennyire naivak tudnak lenni. Miért nem fogják fel, hogy a gyerekük bűncselekményt követ el, vagy bűncselekmény "áldozata"? Nem félnek, hogy egyszer lesz egy rosszakaró, aki mondjuk még feljelentést is tesz és a lánya/fia szépen mehet a fiatalkorúak börtönébe?


2012. jan. 26. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Ki nem szarja le hogy bűncselekmény ha egyszer szeretik egymást vagy szeretnének sexelni akkor nehogy már egy idióta ember vagy törvény miatt ne tehesse meg.
2012. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Első, csak egy kérdés, te mennyi idős vagy?
2012. jan. 26. 10:56
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
26
2012. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha az én lányommal tenné ezt bárki (aki még nem is létezik) az tuti, hogy addig mennék amig a börtönbe nem kötne ki.

Aztán meg belenéznék a tükörbe, hogy hol csesztem el a gyerek nevelését ennyire :S

2012. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha eltiltod a lányodat az idősebb pasitól,akkor még jobban vonzani fogja a dolog.Mellesleg meg ha találkozni akar vele,azt megfogja tenni a szülő tudta nélkül is.

Szerintem nem az idősebbik partnertől kell tiltani a gyereket,mert nem feltétlenül az a rossz ha idősebb a barátja!Sőt!

Inkább arra kellene tanítani,hogy jól gondolja meg és jól nézze meg,jól ismerje meg azt akivel össze akar jönni.

2012. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, megteheti máskor és máshol, de most egész pontosan azokra a szülőkre gondolok, akik tudnak az egészről, hiszen látják, hogy bevonulnak a szobába és nem pár percre társasozni, hanem egész éjszakákra.
2012. jan. 26. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

"Inkább arra kellene tanítani,hogy jól gondolja meg és jól nézze meg,jól ismerje meg azt akivel össze akar jönni."


Ennyi!

2012. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

ma 11:11

ha majd a 12 éves lányod egy 40 éves pasassal randizik,akkor is legyél ilyen kedves...


Amíg az ember nincs benne ,addig könnyű osztogatni a jó tanácsokat ám..De ha benne van,rögtön a bicska nyílik a zsebében.

A lányom 12 évesen egy 39 éves férfiért "lángolt." Nem volt köztük semmi,de hamar észre lehetett venni a lányom rajongását,és a férfi is észrevette.Így ő rátett egy lapáttal,és tette a szépet neki.Beszéltünk a lányommal.Makacs lett.Nem vertük meg,nem jöttünk azzal,hogy "megtiltom,hogy találkozzatok" nem lett volna értelme. Mi is azon gondolkodtunk,hogy hol rontottuk el a nevelését..De rájöttünk,nem mindig a szülő a hibás.Az érzelmeket nem tudjuk befolyásolni..De lehet tenni ellene.

Mi felkerestük a férfit,és elmondtuk neki,hogy ha csak 1 alkalommal is kiderül vagy meglátjuk,hogy együtt vannak,feljelentjük,és megtesszük a kellő lépéseket.Ha nem áll le,akkor megnehezítjük az életét,kezdve azzal,hogy a munkahelyén is elmondjuk a főnökének,hogy 12 éves kislánnyal kezdett ki.

Komolyan vett minket.Soha nem találkoztak,és mivel már nem csapta a szelet,a lányomnak sem hiányzott.

Ma 21 éves a lányom.Boldog kapcsolatban él,5 évvel idősebb férfival.A srác külföldi(japán) de semmi kifogásunk nincs,hiszen a lányom felnőtt nő,és tudja mit tesz,tudja mit érez..


Tudom sokan lepontoznak majd,de egy gyereknél kell a szülők lépése,még ha drasztikus is..


Át kell élni,és mindjárt másképp reagálunk rá..Addig könnyű tanácsokat osztogatni..

2012. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Bocsi, de azért az nem szokott úgy lenni, hogy minden tökéletes, a gyerek normálisan van nevelve, megvan a bizalom és kötődés mindkét szülő felé (vagy ha egyik szülő nincs, akkor legalább az eggyel, aki van), és egyszercsak 12 évesen hazaállít egy 40 éves pasival... De 17 évessel sem fog.


Csak hát sok szülő tojik a gyerek nevelésére, aztán kamaszkorban kapja a nagy pofont, akkor meg már nem tud, nem akar beleszólni, és inkább hagyja.

2012. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sem jellemző a 12 éves 30 év felettivel akarjon valamit.Ott bizony csúnyán el volt rontva valami.
2012. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!