Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nem foglalkoznak...

Mit tegyek ha nem foglalkoznak velem a szüleim? 13l

Figyelt kérdés

holnap iskola és már vagy egy hónapja mondtam nekik hogy vegyünk táskát meg sulis cuccokat,erre még mindig nincsen se füzetem,se tornazsákom (mármint olyan amibe elfér rendesen a cuccom),nincsenek új cerkák,semmi!

és ma is kérdeztem anyámtól hogy mikor veszünk a suliba cuccokat? erre elkezdi,majd.

de könyörgöm,holnap iskola és semmim nincs! :O

meg nem foglalkoznak velem

lp tegnap is mondtam hogy kosarazni akarok majd a suliban (ami INGYEN van)

erre néztek,volt vagy 3 másodperc hatásszünet,erre elkezdtek torkuk szakadtából röhögni hogy persze,én úgyse fogok kosarazni,meg egy idióta kis senkiházi vagyok hogy ilyeneket képzelek amikor olyan béna nem tudom mi vagyok hogy én nem is tudok kosarazni

de pont azért járnék hogy megtanuljak,nem??

meg azt hiszik,még mindig 5 éves vagyok,mert gyűlölöm a szoknyát,és direkt mondták is hogy holnap elmegyünk évnyitóra,és aGATYA tökre mindegy hogy milyen csak az a lényeg hogy a póló fehér ing legyen és legyen nálunk váltópóló amit átcserélünk az "évnyitó" után

erre kérdezte anyám hogy mit veszek fel,mondom csőnacit meg fehér inget

erre elkezdett velem ordibálni hogy szoknyába kell menni! mondom dehát azt mondták hogy gatyába kell.. erre elkezdett üvöltözni hogy Ne hazuggyá' mán' szoknyába kell menni,mindenki szoknyába lesz!

közbe már megbeszéltük hogy mindenki gatyába lesz

meg állandóan vernek,még évzáró előtt mondták hogy próbáljam fel a szoknyámat,erre mondtam hogy de én gatyába akarok menni

erre ezért is megvertek,hogy utána vagy 5 percig nem tudtam felkelni

és nem bírják megérteni hogy rühellem a kib.szott szoknyájukat meg a kis topánka szarukat,én normális gatyába és cipőbe akarok menni meg nem olyan fodros mittomén milyen pólóba amit ovisok hordanak!

meg azt is úgy utálom,hogy a 4 éves unokahugomnak a nővérem (azaz az anyja) direkt belebeszéli hogy utáljon engem

és múltkor is tvzünk,én fekszek az ágy végébe,erre odajön unokahugom és hasba rug

és már nem azért de tényleg fájt mert attól hogy 4 éves elég nagyokat tud rugni ...

és ráorditottam hogy micsinálsz?! erre még én lettem lecseszve hogy ne ordibáljak a gyerekkel,meg hogy minek vagyok itt akkor,takarodjak fel a szobámba,meg hogy én mindig irritálom őket

ha ilyen szar vagyok,minek szült meg???

utálom az egész családomat,szétcseszik az egész életemet,mindig mindenért engem hibáztatnak

meg mielőtt jönnének az okos válaszolók hogy ők tartanak el meg minden,ahoz képest még mindig nincs iskolacuccom,és igen,ők tartanak el,de inkább ők tartoznak nekem,mert amennyiszer itthon vernek meg minden,már simán besétálhattam volna a rendőrségre hogy bántalmaznak itthon

és volt már olyan hogy megvertek és utána vagy másfél hétig csupa kék-zöld volt a karom is meg a combom

miért csinálják ezt??

mit tegyek hogy felfogják hogy nem vagyok a csicskájuk akit megverhetnek ha veszekedtek a munkatársukkal meg aki semmire se jó?


2011. aug. 31. 20:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
őőőőő erre nem tudok mit mondani,majd 5 év múlva elhúzol koliba:D
2011. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
ezt mind mondd el a szüleidnek is
2011. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

de az a baj hogy én beszélnék velük de nem lehet

ha megpróbálok kommunikálni,elzavarnak a p.csába ...

2011. aug. 31. 21:04
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Megváltoztatni a szüleidet? Nem hiszem, hogy lehet. Esetleg normális hangnemben, kulturáltan megpróbálhatod elmagyarázni, hogy mi a problémád. Bár a leírtak alapján nem biztos, hogy egyáltalán meghallgatnák vagy felfognák a dolgot. Nyilván őket sem nevelték különbül, azt hiszik, ezt így kell...

Mivel nagyon úgy tűnik, mindketten idióták, a legtöbb amit tehetsz, hogy szépen megvárod, amíg 18 leszel, aztán husss. El a fenébe tőlük. Ha lehet, tanulj jól, hogy tovább tudj majd tanulni. Addig pedig fejlessz ki valamilyen módszert, hogy ne menjenek az idegeidre, hogy ne legyél érzelmi roncs amiatt, amit csinálnak. Nem a te hibád, hogy ilyenek, nem tehetsz róla.

2011. aug. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy probléma ám, és jól látod a helyzetet, semmi joguk megverni a szüleidnek olyankor, mikor nem csináltál semmi rosszat. Sajnos tanácsot nem tudok neked adni, nem voltam szerencsére ilyen helyzetben mint te, de ha nagyon nem bírod az otthoni légkört, talán érdemes lenne felkeresned egy karitatív szervezetet, akik tudnak neked segíteni.


Rágoogleztam, és hirtelen ezt találtam: [link]


Ha nagyon kilátástalan a helyzeted, mindenképpen kérjél segítséget másoktól.


Sajnálom hogy ilyenek a szüleid, és tényleg nem te kérted, hogy megszülethess. De azt remélem tudod, hogy mindez nem a te hibád, hogy vernek és megaláznak. Ezzel csak a saját gyengeségüket mutatják ki, téged könnyű bántani, hiszen kisebb és védtelenebb vagy náluk.


Ne add fel, ha gond van, tényleg ne söpörd a szőnyeg alá, inkább menekülj el!

2011. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

köszi :(

igazad van,ahogy 18 leszek,elhúzok innen

amúgy tudom hogy hülye ötlet de eldöntöttem hogy meg akarok majd tanulni angolul (mert most németes vagyok ://) és kiköltözök Amerikába

szerintem jó ötlet :))

addig meg asszem megpróbálok még kedvesebb lenni velük,ha beszélgetni nem tudunk

2011. aug. 31. 21:09
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ez ellen nem tudsz mit tenni.ha tudsz költözz el nagyszülőhöz.és a helyedben,igen besétálnék a rendörségre.hidd el,sokkal jobb lenne neked egy otthonban,mint ezeknél.

Nem szeretnek téged.Amikor otthon vagy kerüld a társaságukat,az a legbiztosabb.Akkor kevesebbet tudnak beléd kötni.

2011. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak, szorítsd össze a kezed, bírd ki azt a pár évet, aztán csak tényleg minimális kapcsolat velük. Én nem értem, a gyerekem az életem, nem az ellenségem, vagy valami, amin jókat röhögök, vagy élvezem, ha megalázhatom. A szüleid egy nullák.
2011. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :)

amúgy azt hiszem,arra hogy segítséget kérjek végülis nincs szükség mert elhatároztam hogyha legközelebb meg mernek ütni,beléjük rugok

mondjuk lehet hogy csak mégjobban megvernének

de akkor én is őket :o

2011. aug. 31. 21:11
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Na kb. így kezdődne az, hogy ugyanolyan emberré válasz, mint ők: hogy visszarúgsz meg verekedsz. Akármilyen idióták, akkor is a szüleid, nehogymár leálljatok verekedni hárman. Na az még szánalmasabb lenne, mint amit eddig leírtál, és immár te is aktív részese lennél.
2011. aug. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!