Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiszámíthatatlanul lesz...

Kiszámíthatatlanul lesz ingerült az anyám, ti hogy kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés

már több pszichológus és egy pszichiáter is megerősítette, hogy vannak gondjai, de ő ezt nem hajlandó beismerni.

egy nagy adag kisebbségi komplexushoz adj hozzá egy lobbanékony természetet, fűszerezd egy kis mártírsággal, és adj hozzá 50 kiló zsírt meg egy kis férfigyűlöletet.


néha jó kedve van, de egyébként az egész világ sz.r neki, soha semmit nem tud értékelni, pedig más férj már 20 éve elvált volna és nem tartaná el + nem viselné el azt, ahogy ő elképzeli a férfi-női kapcsolatot.


(születésem óta egyszer sem láttam köztük semmiféle őszinte szeretetmegnyilvánulást, és amióta az eszemet tudom, külön emeleten alszanak.)


na szóval van probléma bőven. (persze apám sem egy mintaférfi...)


DE.

Ezt miért rajtam kell levezetni?


most ebbe nem mennél bele hosszan, csak már egyszerűen nem tudom, hogy kezeljem, amikor minden átmenet nélkül (mondjuk reggelinél még minden oké, elmegy bevásárolni, én tanulok, ő meg hazaér a csomagokkal) vörös fejjel ordibál és káromkodik (ami inkább szánalmas az ő szájából), hogy b.sszam meg, hogy .....

és itt jön valami aktuális dolog.

Ma például az, hogy nem jöttem cipekedni.

nem is hallottam, hogy hazaért!

miért nem hívott fel vagy mittudomén, ráadásul tudja, hogy én most nem emelhetek súlyt egy sérülés miatt éééés + nem is volt sok cucc.


Most képzeljetek el egy alacsony, iszonyatosan dagadt, kretén módjára kisminkelt, pirosarcú kisgömböcöt, aki káromkodva ordibál, és amikor megkérdezem, mi a baja, nem tud egy értelmes mondatban válaszolni.


most ilyenkor én szó nélkül kimegyek a szobából máshova tanulni.

Régen leálltam vele vitatkozni, magamra vettem mindent, amíg meg nem értettem, hogy szimplán csak h.lye.


A problémám az, hogy ezt nem lehet a végtelenségig így csinálni.

Ti hogy reagálnátok a helyemben?

Már sokszor mondtam, hogy egy egyszerű gyógyszer megoldaná a problémáit, de nem hiszi el, hogy problémái vannak.



Most én higgadtnak mutatom magam, de miután magára hagyom hogy kidühöngje magát, magamban elképzelem újra és újra a szituációt, és általában bicska vagy kés van a kezemben.

és megfenyegetem, hogy ha még egyszer ilyen hangnemben beszél velem, félő, hogy ideges leszek.



Na ez persze csak a fejemben van, de értitek, ez azt jelenti, hogy elnyomok magamban egy feszültséget.

legszívesebben leordítanám a fejét és egy istenes pofont lekevernék neki de akkorát, hogy elessen.

apám (egy végtelenül türelmes, tényleg nem erőszakos ember) egyszer már kiosztotta ezt a pofont, de az sem használt.



könyörgöm ha van itt valaki, akinek van hasonló tapasztalata, mondja már meg, mit lehet ezzel csinálni?



Az még + ront a dolgon, hogy mivel megromlott a házasságuk, nem akarnak kettesben maradni, miután öcsém és én saját családot alapítunk, tehát feltett szándékuk egyikünkhöz költözni.

Tudom, hogy öcsém nemet mondana, így én maradnék.

Na ki van zárva.

Amíg ilyenek, addig hozzám nem jön senki lakni, inkább fizetek egy otthonnak.


Ezt a verziót jó lenne elkerülni, de inkább ezt választom, mint hogy egész életemben őt (őket) kelljen elviselnem.


2012. jan. 27. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

"alacsony, iszonyatosan dagadt, kretén módjára kisminkelt, pirosarcú kisgömböcöt, aki káromkodva ordibál, és amikor megkérdezem, mi a baja, nem tud egy értelmes mondatban válaszolni"


Ha ezt leírtad az édesanyádról, akkor kérlek, hadd ne téged sajnáljalak!

2012. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten megértelek. Vannak hülye anyák, az enyém is nagyon agresszív volt és utáltam amikor az egész utca hallotta, ahogy káromkodik és szidalmaz. A mai napig ő mondja meg a frankót, mindenki más hülye. Ahogy tudsz, lépj le otthonról, mert addig nem lesz nyugalmad.

Addig meg próbáld a kedvét keresni, süss neki sütit, takaríts ki, szóval vállalj át valamit amit ő végez. Meglátod, jobb lesz a kedve.

2012. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha így viselkedik vele az anyja ne is várd, hogy szebben írja le, am meg miért ne írhatná ezt ha így néz ki? Nem minden anya anyának való....ezt nem szabályozzák sajnos.
2012. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
4%
Jó, de valaki mégiscsak megszülte, felnevelte... És ő maga is tudja, hogy az anyja BETEG. Érted? BETEG. Segítségre lenne szüksége, nem a takonypóc kölyke lenézésére.
2012. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
az én anyám meg az élettársa is idegbeteg , én elköltöztem tőlük tavaly, azóta nincs kin levezetniük a feszültséget. kéthetente látom őket egy rövid időre, olyankor olyan a fejük, mintha épp szétakarna robbanni. hát megszívták:D
2012. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek vannak gondjai, akkor most az összes ember beteg? Ha akarná az anyja tudná kezelni ezt, vagy ha nem tudja elfogadná a külső segítséget, ahelyett hogy a gyereken vezeti le, mellesleg felnevelte megszülte és? nem kérte rá senki, főleg ha így bánik azzal akit megszült elvileg azért mert akarta....
2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát bocs, de azért ennél rosszabbul is bánnak gyerekekkel.
2012. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még jó, igazad van hogy nem éhezteti halálra és nem mondja neki, hogy bár ne lenne, bár ami késik nem múlik. Ez se normális ami ott folyik és elvárod, hogy majd a gyerek legyen az ezek mellett. Én elhúznék otthonról amint lehet, mellesleg Palm ha ennyire tudod, hogy megy ez akkor adj neki tanácsot mit csináljon, ne csak szidd, hogy leírja az igazat.
2012. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nézd, nem tagadom, hogy nyilván rossz neki ez így. Az anyjának sokkal rosszabb, de ezt nehéz lenne megmagyarázni, ha nem akarod megérteni.


A gond az, hogy a szövegben NEM konkrét problémát ír le (illetve azt is leír, ha nagyon igyekszel kihámozni a szövegből), hanem hogy a fent általam idézett kitétel totál fölösleges, mert nem attól lesz jó vagy rossz anya valaki, hogy kövér vagy sovány, hogy jó a sminkje vagy rossz. Na EZ az, ami kihúzta a gyufát. Az értelmetlen vagdalkozás azon, hogy milyen az anya külleme, ami SEMMILYEN összefüggésben nincs a szándékokkal.

2012. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt hiszem, félreértettek néhányan.

Anyámnak soha nem mondok semmi negatívat, mindig próbálom erősíteni az önbizalmát, ékszereket, drága szépségápolási cuccokat veszek neki, a házimunkában rengeteget segítek.

Most kitört belőlem egy kis ellenszenv, i.ten bocsásson meg érte, én is ember vagyok.



Tudom, hogy sok gyereknek sajnos ennél sokkal rosszabb sorsa van.


Anyám megszült, de mit ér ez, amikor 2 éves korom óta rajtam vezette le a feszültséget?

Most sok történetet tudnék mesélni, amivel kicsit átszabta az egyébként szép gyerekkori emlékeimet, de nem panaszkodni jöttem.


Azt viszont érdemes tudni, hogy nem egyszer mondta nekem (amikor még bőven gyerek voltam), hogy bárcsak ne szült volna meg, én vagyok élete kudarca, ha az öcsém nem lenne, ő már rég öngyilkos lett volna amiért ilyen gyereke van.

A verések, vagy amikor kizárt a házból, vagy amikor csak hajnalban mertem a konyhába menni ennivalóért, vagy amikor kínomban gimnázium alatt elmentem otthonról - azt a két évet nem is részletezném) és ezek a mondatok olyan rosszul estek, hogy nem mutatom, de azóta sem tudtam neki megbocsátani.


Illetve meg tudnék, ha végre abbahagyná ezeket a hangulatváltozásait.

Majdnem tönkretette az életemet.

nyáron generalizált szorongással kerültem pszichiáterhez de olyan állapotban, hogy nem szeretnék róla beszélni.

Gyógyszert kell szednem, mert az ingerületátvitelem kicsit összekavarodott...


Amúgy is elég érzékeny vagyok, egyszerűen nem bírom, hogy egyszer minden tök jó, és el tudjuk viselni egymást, másszor meg elkezd ordibálni velem.


Apám keresi a pénzt, ő soha nem csinált semmit, de én menjek vissza dolgozni (diákmunkáztam és dealer voltam hogy legyen mit ennem), mert több pénz kell.

(Amúgy van végzettsége, csak büdös a munka.)

Nekem viszont annyit kell tanulnom, hogy azért a sz.ros 340 ft/óráért hadd ne adjam fel az álmaim, amikor apám finoman szólva jól keres.


Szóval az egyetem és a kutyáim miatt teljesen ki vagyok szolgáltatva nekik.

Apám meg azért h.lye, mert amint azt látja, hogy rendeződik a viszonyunk anyámmal, akkor meg ő fordul ellenem.


22 éves vagyok, nem gyerek, de ezt nem bírom.


Nem járhatok anyám helyett pszichiáterhez.

nem fojthatom el magamban a végtelenségig a dühömet.


Tudom, hogy van ennél sokkal rosszabb is!

De nem tehetek róla, nálam már ez is be tud tenni.


nem normális dolog, hogy valakinek könnyebb legyen az élete az anyja nélkül.

Egy anyának nem így kellene viselkednie!

2012. jan. 27. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!