Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális "barátmennyiség"?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy szerintetek egy embernek hány barát az ideális? A barát alatt most tényleg barátságot értek, tehát legalább heti, kétheti találkozókat közös programokat, hosszú beszélgetéseket, hülyüléseket, közös nyaralásokat stb. Tehát minimum 1 éves kapcsolat.

Mit gondoltok, ha valakinek csak egy szem ilyen barátja van, az már emberkerülő? (Azért nem az antiszociális szót használom, mert mint utóbb kiderült, ez egészen mást jelent).

Nektek sok barátotok van? Kik lehetnek igazi barátok: azok akikben sok a közös, vagy azok, akik teljesen ellentétes karakterek?


2012. jan. 28. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 legjobb barátom van akivel 11 éve vagyunk barátok, azon kívül majdnem sok barátom van(de legjobb csak 1 van)mégis sokszor egyedül érzem magam.........
2012. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%

1014 barátom van a Facebook-on.

Én nyertem!

2012. jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy barátom sincs. Vagyis ha megkérdeznél pár embert körülöttem, biztos azt mondanák, barátok vagyunk, de igazán egyiket sem tartom annak, nem ragaszkodom hozzájuk szemernyit sem. Személyesen szinte soha nem találkozunk, nem járunk össze, nem beszélgetünk rendszeresen. Akkor keresnek, ha gondjuk van, mert én jó emberismerő és tanácsadó vagyok nekik. Ennyi.

Volt egy igazán jó barátom, őrá számíthattam, de elvesztettem. :(

2012. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Második: nekem is van 500 "barátom", de a felével kb. hellón kívül egy szót sem váltottam.

nem hinném, hogy mind az 1014-el heti rendszerességgel beszélsz, nincs is annyi perc egy héten, hogy mindenkire legalább 10 percet szánni tudj.

2012. jan. 28. 11:06
 5/16 A kérdező kommentje:
Harmadik: sajnálom, hogy elveszítetted :(
2012. jan. 28. 11:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az ideális 2 vagy 3. Nekünk (párommal) 2 nagyon jó barátunk van (házaspár), de sajnos messze laknak. Azért telefonon sűrűn beszélünk. Van rajtuk kívül még 1 házaspár, de ők nem legjobb barátok, mert az asszonyt nem szeretjük annyira.
2012. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kettő igaz barátom van, több mint 10 éves kapcsolatok. Teljesen ellentétes karakterek vagyunk, mégis kiegészítjük egymást.
2012. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem 6-7 legjobb barátnőm van, de sajnos csak egy lakik velem egy városban, a többiek elköltöztek. De ebből is csak 2-3 akivel tényleg napi szinten beszélünk, a többivel mondjuk hetente, de nyáron is karácsonykor, szilveszterkor együtt vagyunk többnyire.

24/L

AMúgy szerintem olyan 2-3 közeli barát az ideális.

2012. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
mindenkinek 1-4 igaz barátja van az egész világon hatalmas általánosságban.
2012. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen barátnőm sincs mint amilyet te leírtál. :( Pedig fenemód igyekszem,de valahogy mindig lepattintanak haver szintre. De szerintem azzal lehet hosszú távon jól kijönni,akivel részben egyezel,részben eltérsz. Az,aki teljesen az ellentéted,folyton leszólja majd a dolgaidat (tapasztalataim alapján),aki meg olyan mint te,az meg mindenre csak bólogat,nem lehet egy jó érvelős vitát folytatni vele.

17/L

2012. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!