Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hány év együtt...

Szerintetek hány év együtt járás után ideális összeházasodni? Mik a tapasztalatok/vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon sok mindentől függ, de azt is tudom, hogy sokan nem támogatják a korai házasságot, sokan pedig a túl hosszú járást tartják hülyeségnek. Mi a véleményetek?
2012. jan. 28. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom hány év után ideális.


Mi 8 éve vagyunk együtt, élettársak vagyunk, de az esküvő még nincs napirenden.

2012. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Mi már majdnem 6 éve együtt vagyunk a párommal,ebből lassan 3 éve együtt is élünk,de nem vagyunk még házasok.

Nálunk azért húzódott el ennyire a dolog,mert nagyon fiatalok voltunk,amikor összejöttünk,én 16,a párom pedig 18 éves volt.Még mindketten suliba jártunk és nem volt saját jövedelmünk.

Amikor befejeztük az iskolát mindketten dolgozni kezdtük,de akkor meg az volt az elsődleges szempont,hogy lakásunk legyen.Mostmár megvan a lakás,de még egy-két dolog hiányzik belőle és kisebb felújításra szorul.Az idén befejezzük a lakásfelújítást és jövő tavasszal egybekelünk,már csak azért is mert lassan szeretnénk gyereket is ,de azt mindenképp csak az esküvő után.

Igazából mi már elég régóta úgy élünk,mintha házasok lennénk,sőt nagyon sokan azt is hiszik a környezetünkben,hogy hivatalosan is egybekeltünk és nagyon meglepödnek,amikor mondjuk,hogy nem vagyunk házasok.Igazából az egyetlen dolog,ami megakadályoz bennünket az az,hogy most van más fontosabb dolog amire kell a pénz.Nem akarunk hatalmas esküvőt,de azért a szűk családot,legjobb barátokat meg szeretnénk vendégelni majd.

Hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak,szerintem nem igazán van olyan,hogy ideális kor a házasságra!Ez csak is attól függ,hogy ki mikor találja meg azt az embert,akivel összekötné az életét.Ez lehet 20 évesen is,de lehet 35 is.Azt viszont nagyon nem tartom helyénvalónak,ha valaki néhány hónap ismeretség utén házasságot köt,mert azért nem árt ha legalább egy rövid időt együtt élnek a felek az esküvő előtt,hogy jobban kiismerjék egymást és megbizonyosodjanak arról,hogy képesek elfogadni és szeretni a másikat a hibáival együtt!

22/L

2012. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy-két év alatt nem ismerik ki egymást,nem tudják eldönteni,hogy tolerálják-e a másik hibáját,akkor ott a kapcsolattal már baj van.

Aki ettől hosszabb ideig él együtt házasság nélkül,akkor tudva,vagy tudat alatt nem hisznek a hosszú közös életben.

Még akkor sem,ha maguknak sem vallják be,hogy ez a kapcsolat csak ideiglenes.

2012. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Mi másfél évig voltunk jegyesek, és utána házasodtunk össze.


Túl sokáig húzni nem jó. Túl hamar sem jó. Nekünk ennyi volt az ideális.

2012. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
4 hónap után összeköltöztünk, egy évesek voltunk amikor eljegyzett, és rá fél évre házasodtunk össze.
2012. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
szüleim fél év járás után házasodtak össze. és több mint 25 ève együtt vannak..
2012. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Én a kozervatív, de mégis liberális álláspontot képviselem. Szerintem kell udvarlási fázis, amikor tényleg a másikkal beszélgetsz, érdeklődsz iránta. És kell házasság előtti összeköltözés is, hogy meglásd, a valóságban milyen a másik. Szóval szerintem legalább másfél év kell a házasság előtt: fél év udvarlás, fél év együttélés, fél év készülődés az esküvőre. (Ne egyetek meg, ez csak egy idealizált elképzelés!)
2012. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Írjátok, hogy nem kell kapkodni, másfél év. Másfél év azért nem olyan sok:) A hosszú idő alatt akár 10 évet is érthetünk, mert sok ilyen is van. Hosszú válaszolónál persze érthető, hogy nem házasodott tizenévesen:)
2012. jan. 28. 10:03
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Mi idén áprilisban leszünk két éve együtt. Fél év után bátran hozzámentem volna páromhoz (akkor már három hónapja együtt éltünk), addigra már biztos voltam a kapcsolatunkban. Most karácsonykor kérte meg a kezem, esküvő sajnos csak jövő áprilisban, idén már nem fog összejönni, és mi mindenképp az évfordulónkon szeretnénk összeházasodni :)

23/N

2012. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Egy éves évfordulón házasodtunk.

Ennek már 10 éve, nem bántuk meg, sőt nagyon örülünk, hogy így döntöttünk!

Az ismerőseink körében is 1-2 év volt mire összeházasodtak, és ők sem bánták meg.

31/F

2012. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!