Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy nem az én dolgom,...

Tudom, hogy nem az én dolgom, de nem bírom tovább. Hogy vegyem rá, hogy ne hazudozzon és használjon ki többet másokat?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy bár úgy tűnik közöm sincs hozzá, de a nővéremről van szó, ergo engem is érint.

Tehát nővérem. Vidékiek vagyunk, de ő a fővárosban kapott állást és pár éve odaköltözött az akkori élettársával.

Kb egy éve nővérem összejött egy másik, idősebb emberrel, aki elég messze lakik, az Alföldön. Nővérem és az élettársa ugyan szétmentek, de tesóm még ott lakik. Sunyiba jár el minden hétvégén ehhez az új pasijához, akire nem tudok mást mondani, szerető. Mindig azt hazudja, hogy itthon nálunk van, csak azért, mert ha a volt élettársa megtudja, hogy végig másutt volt, akkor kirakja. Nővérem kihasználja őt, mert így nem kell albérletet fizetnie meg semmit, az a lakás a volt élettársáé. És most már mindig ezt csinálja. Hol wellnessezni megy, hol egy nagy halom könyvvel tér haza, mert a szeretőjétől azt kapta, csak úgy. És mindig behazudja, hogy tőlünk van, meg mit tudom én.

Mit mondjak már neki, hogy ne használja ki a volt élettársát?


2012. jan. 28. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha a volt élettárs ezt hagyja,akkor te aztán tényleg ne foglalkozz vele!
2012. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De pont az a a lényeg, hogy a volt élettársa nem tud róla... amikor szakítottak, (kb nyáron), akkor nővérem elmondta neki, hogy igen volt vkivel együtt,ezért is mentek szét, de azóta meg már nem mondja el neki. Mindig behazudik vmit, hogy most nálunk volt, most itt volt most ott volt, közben meg weekendezett ezzel a másikkal.
2012. jan. 28. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Csinálja, ha akarja, de kérd meg, hogy téged ne keverjen bele. Mondd el neki, hogy gondolja át a te helyzeted: Neked nem kenyered a hazugság és a sumákolás, arról nem is beszélve, hogy mi van, ha egyszer szembesülsz az élettársával? Megemlít valamit, amiről azt hiszi tőled van, vagy bármit, amibe bele keveredhettek. mondd meg neki, hogy nem akarsz tudni erről és nem akarsz tovább a részese lenni.
2012. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam próbáltam... és ez a legnagyobb gond, hogy folyton belekever. Most kapott egy új pénztárcát és közölte, ha a volt élettársa megkérdezi kitől van, akkor azt mondja tőlem. Meg, ha megkérdezi, hogy hol volt múlt hétvégén akkor is mondjuk azt, hogy itthon. Én meg ennek az embernek nem akarok hazudni, nagyon jó fej, bírja az egész familia, a család barátja.
2012. jan. 28. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
3%

az utolsókig ki kell tartani a teso mellett, ha igaza van, ha nem, mert e testvéred.

milyen család az, ahol ez nincs meg?!

nem szeretnék olyan tesot, mint te.


később neked is lehetnek ám titkaid, és neked sem esne jól, ha a saját testvéred döfne hátba!

2012. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de mivel döftem hátba? Hogy nem akarok becsapni egy rendes embert? Igen, akkor tényleg én vagyok a sz@r, hogy én egy becsületes ember vagyok! Elnézést, hogy helyes útra akarom terelni... és tudod mit? Inkább abban segítek a tesómnak, hogy normális életet éljen, és nem bátorítom, hogy hazudozzon tovább és csapjon be embereket! Te meg gondolkozzál mielőtt hülyeségeket írsz.
2012. jan. 28. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

12:55 nekem nem úgy tűnik, hogy a kérdező hátba szeretné döfni a testvérét, hisz pont ez a problémája.

Nekem is volt ilyen családtagom. A karácsonyi ajándékot, amit a szeretőtől kapott, azt kellett mondanom, hogy tőlem van. Aztán amikor megelégeltem, szépen elmagyaráztam, hogy ez így nem mehet tovább, találjon ki valami más hazugságot. Nem hátba döfés ez, legfőképp a családtaggal lehet őszintének lenni, sőőt kell is! Ha nem ért első szóból, mondd el többször.

2012. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!