Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam a barátom anyukáján...

Megmondjam a barátom anyukájának? Vagy inkább engedjem hogy tovább használjon a hazugságaihoz?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,és van egy barátom aki most lesz majd 16. Fél éve vagyunk együtt,és van egy-ké haverja akik nagyon zűrösek. Azóta rászokott a dohányzásra,meg állandóan csavarognak a barátjával aki mellesleg kijelentette "Seggbe kúrnám a csajt".A barátom amikor velük találkozik azt mondja az anyujának hogy elmegy bicajozni meg velem találkozik.Másnap amikor meg megek hozzájuk nekem kell elmesélnem hogy hol voltunk.Elmonjam az anyukájának hogy nem velem találkozik? Nem szeretném megbántani a pároat,de az anyukájának sem szeretnék hazudni. A dohányzást semmiképp nem mondanám meg mert akkor biztos vagyok benne hogy meg is utálna.És én nagyon szeretem őt és nem szeretném elveszíteni.
2009. aug. 5. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem szeretnél elveszíteni egy embert aki össze-vissza hazudik, téged is hazugságra bíztat és a legjobb barátja egy bunkó.

Érdekes elgondolás.

Neked kell dönteni. Ha azért mert igazat mondassz elveszíted, akkor szerintem veszítsd. Nem sírnék utána.

2009. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen, és én még tudom,hogy teljesen igazad van. De nagyon szeretem őt és még így sem szeretném elveszíteni.Régen nem volt ilyen...
2009. aug. 5. 10:11
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Én tuti elmondanák mindent. Egy idő után a barátod is olyan züllött lesz, mint a haverjai. Én inkább hagynám elromlani a kapcsolatot így, mint minden nap azon aggódjak, hogy most mit szed be, kivel van, él-e még stb. Ha még most nincs is így, de ha hagyod, akkor pár év múlva ez lesz.
2009. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is mondd el.Ezzel csak azt fogod elérni, hogy még jobban belebonyolódsz a hazugságokba,ő meg folytathatja a deviáns életét.Ha igazán szeret, annyira mint te őt, akkor belátja és megköszöni, hogy nem hagytad hogy ez folytatódjon.Ha kiakad, és elhagy, akkor meg hidd el te is jobban jársz, még ha most nem is így tűnik.
2009. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Ja és ha annyira szereted,akkor úgy gondolom felelőséggel tartózol azért, hogy leálljon ezzel az életvitellel és ne süllyedjen lejjebb.Mondd el neki, hogy nem vagy hajlandó hazudozni és hogy mennyire káros amit csinál.(10:11es)
2009. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Mondtam már neki hogy nem kéne,meg hogy miért jó ez erre ő azt mondta: mert jó érzés...

Arra gondoltam,hogy előbb vele beszélek hogy ugy kezdje el hogy megmondja az anyujának hogy hova meg és hogy meg kéne próbálni leszokni...Mondjuk szerintem még ha addig el is jutna hogy megmondja otthon hog hova megy,a cigiről akkor se fog leszokni...

2009. aug. 5. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Azért hazudik mart "jó érzés..."Te jó ég!És még mindig vele vagy?Az nem jutott még eszedbe,hogy ha az anyjának olyan "jó érzés" hazudni akkor neked se mond igazat!
2009. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
jaj bocs rosszul fogalmaztam. nem hazudni jó érzés szerinte hanem cigizni... :S BOCSII
2009. aug. 5. 10:41
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

A legnagyobb baj, hogy ez a helyzet számodra megalázó, vagyis minimálisan se tisztel téged(nehogy szeret)és így felhaszál, kihasznál már most(!!) a hazugságaihoz.


Ebbe Te NE legyél partner! A leghatározottabban utasítsd ezt vissza.

Őszintén szólva az ilyen semmirevalót én otthagynám lógva...

2009. aug. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Szerintem is mindenféleképpen beszélj az anyukájával, és mond el neki ezeket a dolgokat amikről tudsz! Szerintem hiába próbálsz először a pároddal beszélni, ha eddig nem hallgatott rád, ezután sem fog! Ha pedig kiakad azon, amiért te elmondtad, és elhagy, hidd el csak te jársz jól! Ő elveszít egy olyan lányt, aki csak jót akart neki. Te pedig egy olyan embert, aki hazugságra kényszerít téged, és egy kicsit sem tisztel!
2009. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!