Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki van hasonló helyzetben?...

Ki van hasonló helyzetben? Tegyem azt, hogy egyszerűen nem fogok ezek után segítséget kérni, nem fogom magamhoz hívni a húgom, és akkor ráeszmél?

Figyelt kérdés

A párom, a testvéreim, a barátaim elhanyagolnak, arra fogják, hogy nem lehetnek mindig velem. És az a különös, hogyha én bármit kérek, szívességet, segítséget, lelki támaszt, együttlétet, akkor nem a válasz, vagy csak egyszerűen bujkálnak, arra várva, hátha megunom a közeledést.. (ezt pl. a 18 éves húgom csinálja). És a pláne ebben, hogy én mindenemet odaadom nekik, soha nem mondtam azt, hogy NEM, mindig minenben segítek. Húgomnak állandóan falaztam, páromnak mindent megtettem, amit kért, barátaimnak állandóan segítettem, de amikor én kérek valamit, akkor kibújnak alóla, és mindig minden fontosabb, mint én. Tegyem azt, hogy egyszerűen nem fogok ezek után segítséget kérni, nem fogom magamhoz hívni a húgom, és akkor ráeszmél??

(a gúnyolódó megjegyzéseket mellőzzük, jó?)


2009. máj. 30. 09:29
 1/7 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy pont ez volt a baj, hogy mindig ugrottal, amikor kellett nekik valami, igy nem fogjak fel, milyen az, amikor neked kellene, s nem segitenek.

Tanacs: egy kicsit ugyanazt tenni, mint amit ok veled.

Talan igy rajonnek, milyen is, amikor kosarat kapnak...

2009. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
annyit segítettél nekik,hogy már nem értékelnek... hiszen te mindig ott vagy,mindig mindent megcsinálsz,még sose hallották a szádból azt a szót hogy NEM.igy azt gondolják,hogy neked nem is kell segíteni,majd te megoldod magadnak,hisz ha ennyi időd van az ő gondjaikkal foglalkozni,akkor neked már nincs is semmi problémád,neked nem kell a törődés,majd ha újra kell a segítséged,akkor mennek hozzád hízelegni,és persze tudják jól,hogy te úgyis megteszed amire kérnek,és már nem is emlékszel arra,mikor ők épp elutasítottak.dehát te se vagy bolond,nagyon jól látod és érzed,hogy kihasználnak.állj a sarkadra..de nem kellenek a hangos viták,és a nagy drámák.csak egy jól érthető NEM.vagy te sem keresed az ő társaságukat.ha majd hiányzol nekik,keresnek úgy is,hogy nem teszel mindent a fenekünk alá.ha meg csak arra kellesz,hogy mindig megcsinálj vmit,és nemet mondasz párszor,és ez után nem keresnek,akkor elgondolkozhat hogy kiket neveztél te a szeretteidnek,barátaidnak..szóval légy határozott,sok erőt és kitartást!
2009. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon köszönöm a válaszokat!!! NEM-et fogok mondani ezek után!!

De hagy meséljem el, amit a húgom csinál velem:

Anyum nem engedi sehova, én meg külön lakom, ezért állandóan falaztam neki, és azt mondtam anyunak, hogy nálam lesz, közben a haverokkal volt. Eleinte nagyon hálás volt, aztán már kezdte magától értetődővé tenni a dolgokat...

Aztán ezzel leállt, mert lecsesztem...

És mostanában ha azt kérem, hogy jöjjön le hozzám segíteni nagytakarítnai, vagy kertet rendezni, vagy jöjjön el velem véradásra, mert utána rosszul szoktam lenni, és semmi kedvem beesni a vonat elé, de neki akkor mindig olyan nagyon fontos dolgai lesznek, hogy a barátokkal kell lenni, stb. És ami a legdühítőbb, hogy nekem azt mondja, hogy nem jön takarítnai, mert én sem megyek fel hozzájuk padlót mosni. Hát kérdem én, én mindenben segítek, nem padlót mosni, de pénzben, ruhákban, munkát keresek neki, mindent, és ha én kérek segítséget, elfelejti amiket érte tettem és azt mondja, hogy nem megyek én se padlót mosni hozzájuk, akkor minek jöjjön ő. Majd, ha megyek én is neki takarítani, akkor jön ő is...

Érdekes, nem?

Ja, és legidegesítőbb, hogy amikre megkérem, és nemet mond, még aznap megy barátnőhőz, és ha a barátnő kéri ugyanazt, neki minden további nélkül megteszi....

2009. máj. 30. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Tudod, ez nem barátság. A barátság arról szól, hogy segítjük a másikat. Kölcsönösen segítünk egymáson, nem csak egyik a másikat. Ne segíts te sem, akkor rá fognak jönni, hogy nem lehet téged többé kihasználni.
2009. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben jártam és miután mindenki magasról tojt rám, elkezdtem begubózni és saját magamban keresni a hibát, hogy biztos én tehetek róla a nyafogásommal, hogy nem szívesen jönnek és főleg nem segítenek a barátaim, családom, mikor igazán nagy kakiban vagyok..:( de aztán jött valaki, aki megmutatta, mi a valódi szeretet és mire képes az ember, ha igazán szeret valakit. Azóta tudom, hogy sajnos az ember nem válogathatja meg a rokonait, a barátaim lecserélődtek, én mindezek közben semmit nem változtam, ugyanúgy ugrok, ha valakinek segítségre van szüksége, mert számomra ez a természetes és emberséges! Ne változz meg légyszíves! Próbáld megérteni, hogy nem egyformák az emberek, ami neked kézenfekvő, nem biztos, hogy másnak is az és előbb utóbb összetalálkozol a hozzád hasonlókkal.
2009. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akik előttem írtak,azok mind jó tanácsot adtak.Én csak annyit tennék hozzá,hogy ne várd azt,ha majd nemet mondasz(mert ezt kell tenned) akkor azt úgy fogják megérteni mint ahogy te gondolod.Az első NEM-nél ki fognak akadni,és haragudni fognak rád,hogy "te milyen önző vagy" és "nem segítesz amikor szükség van rád" Hiába fogod elmagyarázni,hogy te minden egyes kérésedre nemet kaptál tőlük,az nem fog eszükbe jutni.Eleinte sértődés lesz pl:a húgod részéről és lehet,hogy számítanod kell arra is,hogy el fog telni pár hónap míg újra jelentkezik.De még az is jobb,mint az,hogy nem tisztelnek téged...Ne csak akkor legyél jó amikor kell valami,mert a testvéri szeretet ennél több kell,hogy legyen.Ha úgy érzed,hogy mégsem tudsz nemet mondani,azért előtte kérdezz meg magadtól,hogy hányszor hívtak fel telefonon csak azért,hogy megkérdezzék jól vagy-e?Ugye nem sűrűn?
2009. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mostanában nem nagyon hívtak fel, hogy mi van velem, csak ha kellett vmi. Jó a párommal nem egészen ez a helyzet, mert nálunk nagyon sokat dolgozik, és ezért olyan, amilyen....

De a húgommal együtt laktunk, és legjobb barátnők is voltunk. Csak eljöttem a páromhoz lakni, és azóta kezdte el ezt. És nekem ez elég furcsa...

Van egy msáik tesóm, az öcsém, és ha neki kellett segítenem, mondjuk anyagiakban, akkor inkább benn maradtam túlórázni állandóan, csak azt a túlóra többletpénzem odaadtam neki, ha rászorult. De ő meg is hálája, mert ha nekem kellett pénz, akkor adott szó nélkül, és nem csak pénzben de mindenben lehet rá számítani. Nem tudom, hogy a húgomnál közre játszik e az, hogy most tini, és akkor meghülyülnek a tinik, az öcsém meg 22 éves felnőtt férfi. Szerintetek?

Köszi a válaszokat!!!!

2009. máj. 30. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!