Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan fiatalokról (akár 25-29 év) akik se nem tanulnak se nem dolgoznak és éveken keresztül a szüleikkel tartatják el magukat?

Figyelt kérdés
Mit tehetnek a szülők ebben a helyzetben, akik már betegesek és kevés pénzből élnek?
2012. jan. 29. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát..véleményem? Igazából az ő dolguk, mit csinálnak. Csak azt tudom mondani, hogy én nem érezném jól magam ilyen helyzetben. Én kb. 26 évesen fogok elkezdeni igazából dolgozni, mert kicsit későn kaptam észbe. Addig maradnak a diákmunkák. Sokáig görcsöltem ezen, hogy nekem ez sem valami jó, nem akarom, hogy eltartsanak, de már megbékéltem a helyzettel, máshogy nézem.


A szülők meg nem tudom mit tehetnek. Elzavarni nem tudják, ha nem akar elmenni. Rólad van szó?

2012. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi van ha azért nem dolgoznak mert nem találnak munkát? Az ismerőseim között nagyon sokan vannak így. Elvégezték az iskoláikat és egyszerűen nem tudnak elhelyezkedni, mert mindenhol 2-3 év tapasztalatot várnak el. Ahova meg nem kell tapasztalat arra meg 300-400-an jelentkeznek (vidéken sajnos ez a helyzet). Én is diákmunkát alig kapok, pedig jó lenne suli mellett dolgozni.


A szülők azt tehetik, h segítik a gyereket anyagilag ameddig bírják, de a gyerek ezért cserébe segítsen otthon mindenben amiben tud! És intenzíven keressen munkát, ne adja fel!Ne várja el a beteges, dolgozó szüleitől, h főzzenek, mossanak rá!


Ha meg nem akar dolgozni? Nem kell neki pénzt adni. Akkor talán majd elmegy dolgozni. Vegye észre, h a pénz nem repül a semmitől az ölébe! (plusz el kéne neki jó pár atyai pofon). Bár szerintem az ilyen fiataloknál a szülő is hibát követhetett el a nevelésben.

2012. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. A barátnőm testvéréről. A barátnőm és én külön élünk albérletben, teljesen önállóan. Nem könnyű, de mi nem tudnánk a nyugdíja szüleinken élősködni. A barátnőm barátja viszont már vagy 3 éve a szülőkkel lakik, most már odavitte a barátnőjét is. Egyiküknek sincs munkája. Nem is erőlködnek nagyon hogy találjanak valamit, de ha lenne is valami, az a válasz hogy ők ennyiért nem mennek el dolgozni. "Csicskának".

Közben meg a szülők már kikészültek lelkileg, mert más problémáik is vannak rajtuk kívül. A kapcsolatuk sem túl jó, mert a fickó meg a csaja nem alkalmazkodik senkihez, már szinte a szülőknek kell lábujjhegyen járniuk a saját házukban.

2012. jan. 29. 15:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Lenne munkalehetőség. A szülők ismerősei is akartak segíteni, de egyiket sem találták "megfelelőnek".
2012. jan. 29. 15:24
 5/14 A kérdező kommentje:
Mármint a fiatalok nem találták a munkát megfelelőnek.
2012. jan. 29. 15:25
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről az a véleményem, hogy van egy határ ameddig el lehet viselni...

Például elvégez egy szakot egy főiskolán, lehet nem tud rögtön elhelyezkedni, nem talál semmi ellást jó pár hónapig a szakmájában... Utána viszont valamerre mozdulni kell. Vagy elfogadni olyan állást, ahová nem kell különösebb képesítés, vagy másik városba költözni, esetleg küldöldre, vagy vissza menni a suliba tanulni..


A végtelenségig nem lehet a szülők vérét szívni. Már inkább abban a korban vannak, hogy nekik kellene támogatni a szüleiket, nem pedig fordítva.

Nekem se volt munkám, amikor lediplomáztam. Elvállaltam az első "csicska munkát", amire lehetőségem volt. Konkréten nyolc általánost se végzett betanított munkásokkal robotoltam egy gyárban a diplomámmal, a nyelvvizsgámmal, meg a jogsimmal... akkor pont nem jött jobb lehetőség,én meg nem akartam tétlenkedni. Persze amint tudtam váltottam, most már jó állásom van és a szakmámban dolgozom...


Nem lehet a szülőket arra kötelezni, hogy a végtelenségig eltartsa a gyerekét, egy huszonéves ember meg már korántsem gyerek...

2012. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen amit tehetnek,hogy nem adnak nekik pénzt,nem takarítanak,mosnak rájuk,nem fűtik a szobájukat.Így nagyon gyorsan talpra lehet állítani ha a túlélési ösztöneik még megvannak.A tigris is úgy függetlenití kölykeit,hogy nem add a zsákmányból,ez a természet törvénye.
2012. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
En is tudnek mit meselni errol e helyzetrol, sajnos nem is kell a szomszedba menni. Velemeny? Igen, az mindenkinek van, csak senki sem kivancsi a masikera...
2012. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

monnyanak le.

Egyébként az én családomban is van ilyen, és a pofám leszakad, mert én még nem voltam nagykorú, amikor életem első állásinterjújára mentem, és pár nappal a 18. szülinapom után el is kezdtem dolgozni. Nekem ez a természetes. Ok, voltak hónapok, amikor nem volt állásom, akkor kvázi a szüleim tartottak el. Nem örültem neki, de nem volt ebből probléma. Viszont olyan 21-22 éve korom után már nem tudtam volna elviselni, hogy tőlük függjek anyagilag, a képemről lesült volna a bőr.

Szülő gyakorlatilag nem sokat tehet, sajnos.

2012. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Bár még nem tartozom a családhoz, de nagyon rossz nézni, hogy a szülők nem "mernek" nekik erélyesebben szólni. Valahol attól tartanak, hogy akkor a pici fiuk az árokparton hal meg egyedül... ilyesmi. Még nekik lenne lelkiismeret furdalásuk. Szegények. Eközben a srác meg "keresi önmagát", mert 30 évesen még nem sikerült megtalálni. Mindenbe belefog, de semmit nem fejez be. Sem sulit, sem tanfolyamot, semmit. Tökre antiszoc, és persze mindenért mindig más a hibás csak ő nem. Néha kitalál valamit, amivel húzhatja az időt. Tervek meg ilyesmi. De soha nem lesz semmi azokból sem.

A kérdést tulajdonképpen azért írtam ki, mert már én sem tudom mit gondoljak. De lassan én leszek az, aki elküldi őket a f.szr. Gondoltam hátha tudtok tanácsot adni, de közben tudom, hogy egyszerűen ki kellene hajítaniuk őket.

2012. febr. 1. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!