Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan vannak a szüleikkel egy...

Sokan vannak a szüleikkel egy fedél alatt? Huszonnyolc vagyok. Munkanélküli vagyok, nem tudok albérletbe költözni. Nagyon sok helyre járok munkát keresni, a spórolt pénzemet feléltem (buszjegy, közös háztartás), gyakorlatilag a szüleimtől függök.

Figyelt kérdés

Nincs is ezzel gond, de sokszor megkapom ismerősöktől, barátoktól, hogy el kéne költöznöm otthonról, mert nem igaz, hogy nem tudom megoldani, találjak munkát az ország másik végében, menjek Budapestre, munka van, csak találni kell.


Próbálok olyan munkát találni, ahol ott tudok lakni (kilátásban van most kettő is, értesítést várok), de nem értem azok felfogását, akik szidnak amiatt, hogy a szüleimmel élek. Ha egyszer az ő pénzükből élek, buszjegyre valót is ők adnak, akkor mégis hogy a bánatba menjek munkát keresni Budapestre? Persze hogy van munka, de ha nem tudom miből fizetni az albérletet, stb.? Erre a válasz egy vállvonás, és egy hülye kérdés: a szüleim nem segítenének?


Bízom benne, hogy bejön valamelyik ottlakós állás :/ Sokan vannak ebben a cipőben?


2011. ápr. 3. 18:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
97%
nem szokás bevallani, de vagyunk így sokan !!
2011. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
51%
Milyen végzettséged van? Mert ez bizony attól is függ mennyit tanultál. Sajnálom a szüleidet, inkább egyedül oldd meg ezt ha tudod.
2011. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%

Kíváncsi vagyok hány imserősöd mondhatja el magáról pár nélkül külön él a szüleitől.

Ma az országban 140000 ft a nettó átlagkereset.

Ebből egy garzon minden sza*rral legalább 60-70 ft.

És akkor még nem ettél meg semmi.

Fölösleges a rongyot rázni én azt mondom.

2011. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Felsőfokú végzettség (nem diploma) két nyelvvizsga (angol, német) tízujjas gépírás, Word Excel ismerete. Az ember azt hinné, kapkodnak az ilyenek után.... Hát nem. Nincs jogsi, bejárót nem akarunk felvenni, nincs tapasztalata... ezek a fő okok, amik miatt rendre elküldenek. Az is baj, hogy nincs gyerekem, mert "és ha felvesszük, és teherbe esik"?....
2011. ápr. 3. 18:40
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve költöztem el akkor én is 28 voltam, de most készülök hazamenni. Cink, de ez van, otthon mégiscsak több megmaradt így egyik hónapról a másikra elmegy mindenem.


Ráadásul az albi előtt 2 hónapot a kocsimban laktam egy halastó mellett közel a melóhelyemhez, hogy összejöjjön a kaucióm.



Már csak osztrákban gondolkodom, a következő dobásom az lesz ősztől.

2011. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Jelenleg is egy tanfolyamot végzek (ezt még a spórolt pénzemből ki tudtam fizetni, mert HÁTHA ez a papír fog majd kelleni az életben) Osztálytársaim közül öten-hatan kényszerültek visszaköltözni a szüleikhez. Az osztály 70%-a munkanélküli... Egymást bátorítjuk, de nagyon idegesít, hogy akinek van állása, az simán pofázik az íróasztal mögül...
2011. ápr. 3. 18:42
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos egy cipőben járunk..:( sőt sok ismerősöm is van, aki ugyanígy munkanélküli, sőt olyan is, aki fogta magát és gyereket szült, mert így legalább nem annyira ciki otthon lakni:S

Én kitartóan keresek, de távol még az elköltözés. (Anyagiak miatt kellett visszaköltöznöm..)

26L

2011. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Szintén zenész, és ahogy le is írtad, az emberek mindig szeretnek okosabbak lenni. Tanácsot-észt osztani nem kerül semmibe, és ez ilyen ego-dolog.
2011. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

30 vagyok, és itthon lakok. Engem nem zavar, akinek nem tetszik, barátkozzon mással. Nálunk szinte családi hagyomány, amíg meg nem haltak, a nagyszüleimmel és anyukámmal éltem, most már csak anyukámmal.

Ha ő élhetett a szüleivel, én miért ne? Nem ő tart el, de saját lakás vagy albérlet pazarlás lenne, kedvem sincs hozzá, és sem őt, sem engem nem zavar a helyzet.

2011. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
73%

Most mindenkinek nagyon nehéz, azok se igen tudnak munkát találni, akik Pesten laknak.

De pár évvel ezelőtt még nem volt ilyen rossz a helyzet.

Nem azért, de akkor érdemes lett volna felköltöznöd Pestre, ahol mégiscsak több a munkalehetőség.

Lehet, már előbbre tartanál.

De ha mégsem, legalább elmondhatnád magadról, hogy nem a szüleiddel laktál együtt, hanem önállóan.

És a szüleid is jobban tudtak volna támogatni, ha azt a pénzt, amit rád költöttek, most megkapnád, ha tegyük fel félreraktál volna neked.

Lehet, azóta már kijutottál volna külföldre is dolgozni.

Na, de ha már így alakult, továbbra is ezt tudom ajánlani, ha majd egyszer jobb lesz a helyzet, és több munkahely lesz. Pesten hamarabb meg lehet indulni.

Engem is annak idején csak annyi pénzzel támogattak a szüleim, amiből egy hónapnyi albérletre futotta.

Olyan helyre mentem, ahol nem kértek kauciót.

Vállaltam az éhezést, adott esetben én is ezt tanácsolom mindenkinek, jobb inkább egy szobában nyomorogni valakivel, de önállóan, mint túl sokáig a szülőkkel lenni.

Aztán örökké úgysem tart, előbb-utóbb egyre jobb lesz mindenkinek.

Persze ez még akkor volt, mármint az én esetem, mikor még volt munka. Ezelőtt 9 évvel, akkor 23 éves voltam.

2011. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!