Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják ugy a szülők...

Miért gondolják ugy a szülők hogy a gyereknek segiteni kell őket anyagilag? Máshol inkább a szülők segitik a gyereket

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Úgy van az élet rendje. A szülő ad, a gyerek elfogad. Továbbadja gyerekének.

Más kérdés, ha a szülők nagyon idősek vagy betegek, természetesen nem adjuk azért szegényházba...

2012. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk mindenki segít mindenkinek, attól függően, h éppen ki szorul rá.
2012. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim soha nem segitettek semmiben, mert el lett herdálva minden. Mégis amit tudok segitek!
2012. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy bizonyos kort betöltve még a szülői házban él valaki szerintem normális,ha beszál a rezsibe,kajába mivel ha önállóan élne ezek a költségek akkor is meglennének.Ha viszont külön költözött illik gondot viselni egymásról ha úgy alakulna.

24F

2012. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én külön lakok de anyám folyton le akar huzni.pedig cipőt se vett nekem tiniként a lyukasban jártam. És ahogy a másik válaszolő írta el lett herdálva minden.
2012. jan. 29. 15:44
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát, normális házban míg a szülő felneveli a gyerekét, a legjobbat adja neki. Amikor már a gyerek dolgozik, a szülő megöregszik, akkor "illik" támogatni. Vannak akik ezt elfogadják, vannak, akik nem, - pedig rászorulnának - vannak, akik egyenesen el is várják.
2012. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha a szülők nem állnak fényesen anyagilag és a gyerek tud, szerintem teljesen elfogadható, hogy segítsen nekik anyagilag.

Mi se állunk jól, én még tanulok, de van árvaságim és egy kevés munkahelyi gyakorlatra kapott pénzem, abból segítek otthon, számlákat befizetem (villany, internet) bevásárolok. Valahol mondjuk nem szívesen teszem, de csak azért, mert apám alkesz, de muszáj, ha nem akarok villany nélkül maradni vagy éhezni.

2012. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Igen,de ha a gyerek felnőtt lesz és önálló életet él, azért ne várja már el a szülőtől hogy mindig segítsen rajta.


Én a szülők segítését nem csak anyagi dolgokon értem és tartom helyesnek. Nekem teljesen természetes hogy ha elmegyek hozzájuk kihamuzom a kandallót, bekészítem a fát nekik (hogy nekik ne kelljen ezzel bajlódni), esetleg elmosogatok anyunak, rendbe rakom a házat. Ha a szüleim nem érnek haza időben és szólnak nekem hogy menjek el hozzájuk segítsek a 90 éves nagybácsikámat megvacsoráztatni, teát készíteni neki, vagy elvinni levegőzni szabadnapomon, vagy befűteni hozzájuk hogy ne a jéghideg házba érjenek haza, a bácsikám meg nehogy átfagyjon-- nekem ez teljesen természetes, és maradok is mindaddig míg a szüleim haza nem érnek.


Természetesen ha tudnék és szükség lenne rá, anyagiakban is segíteném őket.

De ha esetleg nekem kellene segítség, pl. el szeretnék menni edzésre, vagy jógára vagy stb. és nem tudom megoldani a gyerekem másképp akkor ők természetes hogy ugranak és jönnek vigyázni rá.

Nálunk oda-vissza magától értetődő, hisz ezért vagyunk egy család.

2012. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Na, ne. Persze kell egy szülőt segíteni. De téged ki fog?

Amugy ha rá van szorulva tényleg lehet és nem kölcsön. Na, de minden hónapban rendszerese. Azért érdemes egy valamin el gondolkodni. Mint neked is mindent meg kell tenned családodért , önmagadért. Azért, hogy élni tudjál.

Szóval ez bonyolult. Mert van olyan szülő aki ki használja gyermekét. Van olyan aki el mondja baját és segítséget kér. Majd van az a szülő aki a leg utolsót is oda adná gyermekének. Na de az a szülő aki csupán kapzsiságból vissza él kicsi gyermeke szeretetével, az gáz. Én azt mondom, hogy egy szülő segítse és nem akár csak anyagilag a fiatalokat. Nehéz nekik így is az élet. Amikor te is szülő leszel és gyermekeid ki röpülnek, te is azt fogod nézni, hogy a gyermekednek legyen jobb, kivétel aki nem. Én leg alább is azt fogom nézni. Azért tanulok ,fejlődök, hogy el érjem azt a szintet amikor ne engem segítsenek, eddig sem segítettek, ha nem a gyermekemet segítsem. Nem erről szól az élet. Amugy ilyen kérdést föl sem tennék, mint te. Ez természetes, úgy látom neked kérdéses. szori

2012. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Amíg a szülő teljesen jól elvan a nyugdíjából/fizetéséből, akkor sztem nem kellene elvárnia, hogy a gyerek fizesse a dolgait, főleg a mai világban, amikor egy tisztességesen dolgozó ember örülhet, ha el tudja tartani magát és tud szerezni egy lakást vagy albérletet. Az más kérdés, ha a szülő önhibáján kívül nyomorog (mert nem, a gyereknek nem kötelessége sztem támogatni egy olyan szülőt, aki eljátékgépezi, elissza a pénzt meg aki felesleges cuccokat vásárol ahelyett, hogy a rezsit intézné), akkor meg sztem kellene, legalábbis illik.
2012. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!