Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen kötelezettségei vannak...

Milyen kötelezettségei vannak a gyereknek a szülőkkel szemben?

Figyelt kérdés

Gondolok én arra, hogy tanuláson kívül mondjuk kötelező e a házi munka, milyen kortól és mennyit?


Nálunk teljes mértékben kötelező "dolgozni" itthon, de olyan mértékben, hogy a munka az első. Néha kicsit nehéz, amikor vizsgáim vannak, és suli mellett van rendes munkám is, de szüleimet nem nagyon szokta érdekelni, hogy milyen egyéb elfoglaltságaim vannak. Plusz gyakran előfordul, hogy a legrosszabb időben jut eszükbe ez meg az, pl nyáron 3x kaptam napszúrást, mert anyukámnak mindig délben jutott eszébe kiküldeni engem füvet nyírni. Mondtam én neki, hogy akkor megcsinálom késő délután, de neki most "zavarja a szemét".


2012. jan. 10. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs törvény, vagy etikett.Azért se a szülő , sem a gyermek ne legyen a másik rabszolgája.Gondolom, figyelembe kell venni, kinek mennyi lekötöttsége van és ahhoz mérten kérni és segíteni.Az én gyermekem 21 éves és tanul. Ma pl. megkértem ,hogy tolja el a havat a ház előtt. Megtette. Sajnálom azokat a gyerekeket, akikre pl. állandóan rásózzák a kistestvért, akár többet is.Mindenki vállaljon annyi gyereket, földet, háztájit, amennyit el tud látni, szerintem.Nálunk a gyerek első feladata a tanulás, de azért kérem időnként a segítségét, de rugalmas vagyok ebben, nem feltétlen azonnal.
2012. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ja nem törvényre gondoltam, hanem úgy általánosságban a családoknál mi a szokás :) akkor a te gyermeked 2. válaszoló jól járt, ha rugalmasan kezeled. Mondjuk szerintem az sem jó, ha valakinek semmit nem kell megcsinálnia, mégis akkor hol tanulná meg, ha nem otthon, de azért túlzásba sem kell vinni.
2012. jan. 10. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Első jó nagy tévedésben vagy!


Én úgy gondolom, ha együtt élek valakivel, alap, hogy segítek neki.

Másrészről a gyerek igenis segítsen a házimunkában, udvari dolgokban, meg mindenben, amiben tud.

1. addig sem a gép/tv előtt tunyul

2. testmozgás, szabad levegő sosem árt

3. ha egyedül kell élnie, sem fog kétségbeesni/éhen halni (az már más kérdés, hogy a tisztaság, rend milyen lesz körülötte, de az már az ő baja, én megtanítottam takarítani pl.)

4. előny, ha mind a benti, mind a kinti munkákban van tapasztalata (fiú-lány egyaránt), hisz ki tudja, mit hoz az élet


Természetesen minden munka csakis tanulás után.

2012. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, bocsi, nem mostani elsőnek, hanem a kitörölt elsőnek ment :)
2012. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaja látom, az én kommentem is úgy értődik, hogy 2. válaszoló = a mostani elsővel :D
2012. jan. 10. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem utasítva, mostazonnal stílusban, hanem megkérem rá, hogy segítsen. Ha valamit nem ért, nem küldöm el, hanem elmagyarázom, megmutatom, aztán ha utána sem vágja, akkor megcsinálom én, de figyelje meg, hogyan.
2012. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mostani első vagyok. Azért írtam, hogy ne legyen senki sem a másik rabszolgája. A gyermekem a Testnevelési Egyetemen (SE TTK)-N és egy OKJ-s iskolában (személyi edző szak) tanul ,párhuzamosan. Tehát nem lógatja a lábát a gép előtt. Azt hiszem, nem kényeztetem el,ha este 6h körül ,mikor többnyire hazaér, nem takaríttatom végig vele a házat! Most az egyetemen vizsgaidőszak van, többet van itthon, de a másik suli van, és készülni is kell a vizsgára.Mikor több ideje van, megteszi, amit kérek tőle, nem vagyunk egymás szolgái.Egyébként ahány ház annyi szokás. Nekem a legfontosabb, hogy a vizsgái sikerüljenek,mert abból nem él meg, hogy állandóan a szülei házát suvickolta.Azért, az alap, hogy a szobáját és a holmijait rendben tartsa.
2012. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!