Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek egy rokona idősek...

Akinek egy rokona idősek otthonában van, szeret ott lenni? Miket mesél?

Figyelt kérdés
Gondolkozok rajta hogy idős koromra majd én is beköltöznék ha lenne rá lehetőségem. De a mamám pl. semmi pénzért nem menne pedig ágyban fekvő, és valakinek mindig felügyelnie kell rá ami nehéz (magát semennyire sem látja el). persze erőltetni nem lehet de miért van valaki rossz véleménnyel róla? Kíváncsi lennék a jó oldalára is és a rosszra is.
2012. jan. 29. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

idősgondozóként tudnék mesélni egyet s mást, vannak jó gondozóházak és vannak olyanok, amik hasonlítanak a koncentrációs táborhoz. a körülményekre értem.

Jól körül kell nézni ilyen téren, mert nagy meglepetések érhetik az embert.

2012. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyik ismerősöm dolgozott egyben, ha azt mondja, hogy az állami még a legjobb képzelheted. Mesélt cifrákat, ahol ő dolgozott az inkább a lakásmaffia vállalkozása volt.
2012. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Dolgoztam idősek otthonában. És pont ezért inkább megölöm magam, de nem megyek be semmi pénzért. Ha nem tudom már ellátni magam, inkább csinálok bármit, csak ne kelljen ott élni.
2012. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
részleteznétek miért olyan rossz?
2012. jan. 29. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az egyik mamám bent volt egy kisvárosi otthonban, magától ment be és imádta. Volt hatalmas kert, háziállatok, jó társaság. Akkor főzött amikor akart, egyébként minden nap volt 3-5* étkezés, takarítania sem kellett. Sokszor tett kisebb-nagyobb sétákat városban, környéken. Jól érezte magát, 17 évet élt ott (81-98 éves koráig).
2012. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Ahol az én papám volt, arra nem lehetett panasz. Modern ház, szép kert, fürdős, légkondis szobák, programok.
2012. jan. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Mamám jövőre megy idősek otthonába (valószínűleg), saját döntése, ő szeretne menni. Két barátnője már ott lakik, és az elmesélésük alapján kicsit sem tart attól, hogy neki ott rossz lesz. Ő már egyedül nem igen tud menni sehova, boltba sem indul már el egyedül, vagy orvoshoz, és egyáltalán, mindent elég nehezen csinál, pont ezért szeretne már bent lenni, mert így csak unatkozik egész nap, hiszen minden gyereke dolgozik, társasága sincs igazán.

Ha normális helyről van szó, szerintem nem lehet rossz. Én voltam már ilyen helyen, tanulmányaimból kifolyólag. Hát persze azon a részen, ahol már magatehetetlen emberek fekszenek, nagyon nyomasztó a hangulat, de az intézmény többi részén semmi rosszérzésem nem volt. Sőt, találkoztam olyan idős párral, akik ott, az otthonban "jöttek össze" :)

2012. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért lettem lepontozva, mert a mamám szerette az öregek otthonát??
2012. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. sajnos itt élvezkednek a lepontozással, mert itt kiélhetik magukat az egyébként senki emberek.
2012. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!