Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy, hogy ésszel...

Voltatok már úgy, hogy ésszel döntöttetek? Ha megtetszett egy másik illető, de tudatosan elnyomtad magadban, mert van párod, aki normális és szeret?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm ihlette a kérdést. Ő mesélt ilyen helyzetről.


"Van egy férfi akit nagyon szeretünk és rendes és nagyon szeret, mindent megtesz. Viszont megtetszett egy másik férfi, aki szintén egy rendes ember."


Ellen tudtok-e állni ésszel, hogy "nem szabad kavarni", mert hát ugye nem szép dolog és jobb, ha a s..ggünkön maradunk?


Meséljetek, nálatok hogy volt?


2012. jan. 21. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem maradok csak azért valakivel, mert normális és szeret. Akkor maradok valakivel, ha én is szeretem. Viszont, ha szeretem nem hagyom el egy olyanért, aki csak "tetszik". 100 ember tetszik, nem vagyok vak, de nem érzek semmi mást ezen kívül.
2012. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen, előfordult. Tavaly kezdtem el a fősulit és az egyik osztálytársam nagyon megtetszett, de külsőleg nem jön be, csak tetszik a gondolkodásmódja és a humora, és az is hogy sokszor keresi a társaságom. Neki menyasszonya van, nekem meg több mint egy éve barátom. Az elme ereje hatalmas, elnyomtam magamban ezt a tetszést + érveket hoztam fel magamban, hogy a barátom miért jobb nála. Nagyon rövid idő alatt elmúlt a vonzalmam az osztálytárs iránt szerencsére. Ha szingli lennék és az osztálytársam is, max akkor lehetne szó kapcsolatról.
2012. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Gondolkodtam én is ilyenen. Szeretem a férjemet, de van valaki, aki egyszerűen vonz, nem tehetek róla. Ő (a másik) régóta nagy ideál. Ha úgy lenne, akkor bizony minden "észt" be kellene vetni, hogy ne történjen semmi. Van ilyen, de felül kell ezen kerekedni. Biztos 1-2 alkalmat jól eltöltenénk, de én nem tudnám megtenni ezt a férjemmel, akit szeretek, aki szeret és bízik bennem. Erősnek kell lenni.
2012. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kicsit más, nekem volt egy párom, akibe nagyon szerelmes voltam, de nem illettünk össze, mindig eszekedtünk. 1,5 ées hülyítettük egymást, aztánb végleg szakítottunk. ártam, hogy kiszeressek belőle, de a mai napig nem történt meg. Ennek 4 éve. Azóta férjem van, családom. Mégis mit kellett volna tennem? Meddig sírjak utána? Pláne ha nincs értelme...
2012. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Voltam, de kapcsolaton kívül. Muszáj néha ezt csinálni, és egyáltalán nem lehetetlen. Csak akarni kell.
2012. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha tetszett valaki, azt mindig elnyomtam magamban.

Pedig nem volt boldog a kapcsolatom, mert a barátom nagyon lenézően bánt velem, de úgy érzetem, hogy nem tehetem meg mégsem, hogy mással flörtöljek, kavarjak.

Egyszerűen lelkifurdalásom lett volna, bármennyire bunkón bánt is velem már.

Úgy gondoltam, előbb el kell hagyni, utána lehet flörtölgetni.

Aztán egy szép napon találkoztam valakivel, aki nem megtetszett, hanem beleszerettem.

Nagyon beleszerettem.

Na ezt már nem lehetett elnyomni, és nem is lett volna szabad.

Akkor léptem, de határozottan, és nem sunnyogva, meg kavargatva.


A tetszést szerintem el lehet nyomni, és el is kell, elvégre nem feküdhetünk be minden nekünk tetsző ágyába.

A szerelem az más, az komolyabb dolog, ekkor nem kell elnyomni az érzést, mert ez nem csak a testi vágyról szól.


De érezni kell, hogy mi a "tetszés" és mi a "szerelem".

2012. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
na, pont tegnap gondolkodtam ezen, és ugyanúgy vagyok, mint a 3. válaszoló. Van a páromnak egy barátja, akit nagyon szeretünk mind a ketten. Számomra nagyon férfias, jó humora van és kedves is. ha nem lenne a párom, akkor biztos, hogy másképp állnék én is a dolgokhoz, de így, soha nem csalnám meg, főleg nem a legjobb barátjával. Ideál, ennyi. De nem vagyok szerelmes. Ő jelenleg fizikailag vonz, nem is tudnék beleszeretni, mert a páromat szeretem. Ha nem így lenne, négy év alatt már beleszerettem volna. Ez fizikai vonzalom, de nem több. Úgyhogy én ellen tudok állni, de nagyobb kísértés szerencsére nem is volt :)
2012. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt ilyen. Azt hittem hűűű de szerelmes vagyok! Nem léptem semmit. Szép lassan elmúlt. Ma már csak röhögök magamon. A férjem viszont még mindig nagyon szeretem.
2012. jan. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszabb párkapcsolatokban mindkét félnél megesik néha, hogy valaki másra is felfigyel, emberek vagyunk. Nekem is volt ilyen, hogy vonzódni kezdtem egy másik pasas iránt, pedig imádtam a párom és nem bírtam volna nélküle élni. De amikor belegondoltam, mennyire szeretem a párom és nélküle mit se érne az életem, mosolyogtam és szépen megszűnt a másik iránti vonzalmam. Nem lett volna az a pénz, akiért otthagytam volna őt. (aztán ő hagyott ott, de ugye itt most a saját szemszögünkről van szó) Az már cikisebb, ha nem szűnik a vonzalom, esetleg átcsap valódi szerelembe. Ilyen esetben szerintem nem az az igazi, akivel vagyunk éppen.
2012. jan. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valódi szerelembe csak akkor csap át, ha épp abban az aktuális állapotban vagyunk, amikor hiányérzetünk van a párunk mellett és már nem akarunk tovább küzdeni a kapcsolatunkért. Nekem iszonyat hiányérzetem volt, elég nagy krízist éltünk meg akkoriban. Összeköltözés, ő csak netezett, totál el voltam hanyagolva. Törvényszerű volt, hogy képbe fog jönni egy srác, amilyen magányos voltam, mégis meglepődtem az érzéseimen. Sokáig fontolgattam, mit veszthetek, de aztán végülis nem engedtem elhatalmasodni az új érzést. Ez csak a döntésemen múlt. Több okból döntöttem úgy, hogy nem leszek szerelmes:

1. Őrületes szerelem volt a párommal az elején és erre emlékeztem. Átolvastam a levelezgetésünket, hogy hűtsem magamban az új érzést, és enyhítsek a magányomon, és ez sokat segített nagyon.

2. Nem akartam ugyanazt átélni mással, pedig tudtam hogy itt a nagy lehetőség újra egy 2 évig tartó őrületre.

3. Nem volt még olyan rég az az őrület, hogy újra akarjam élni. Tulajdonképp fáradt voltam hozzá.

4. Nem hittem akkor a szerelemben. Kritikusan szemléltem az érzéseimet, és egyszercsak rájöttem, hogy illúzió. Épp olyan illúzió, mint amit a párommal éltünk át. Soha többé nem akartam átélni azt a boldogságot, ami után olyan rossz kijózanodni.

5. Közben kiderült 1-2 nagyon nem vonzó tulajdonsága is az új jelöltnek.

6. Észrevettem, hogy bár külsőre helyesebbnek látom a páromnál, mégis minden tekintetben a páromat keresem benne. Azt kezdtem érezni, hogy Őt akarom megtalálni újra, akit az összeköltözésnél elvesztettem egy csapásra. Hogy semmi nem tetszik az új fiúban, ami nem hasonlít a páromra, egy kivételével, hogy most persze maximális figyelmet fordít rám. De láttam magunkat néhány év múlva, amikor ugyanúgy leválik rólam, és marad ugyanaz a magány.


Szóval 2 okból nem döntöttem az új szerelem mellett: Egyrészt fásultságból, másrészt mert a páromat még mindig szerettem.


Úgyhogy nekem meggyőződésem, hogy a szerelem ellen nem vagyunk tehetetlenek. Ha szerelmes lettél, arról tehetsz. Azt te akartad úgy.

Van egy pont, amikor már valóban nem uraljuk a szerelmet: amikor már beengedtük a szívünkbe. Onnan kezdve erősebb nálunk és nagyon sok szenvedés kell ahhoz, hogy legyőzhessük.

2012. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!