Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Természetes az, ha egy 10 éve...

Természetes az, ha egy 10 éve tartó házasságban már csak barátságot érzek a másik iránt? Ebbe bele kell nyugodni? És a szerelmet mostmár felejtsem el?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Butaság! Csupán arról van szó, hogy túl monoton lett az életetek. De ha felidézed, hogy miért is szerettél bele a párodba, valamint mi volt olyan jó ebben a kapcsolatban, akkor már meg is van a megoldás. Egyszerűen a régi önmagatoknak kellene lennetek! Ez azt jelenti, hogy menjetek kirándulgatni, csináljatok közös programokat! És ne otthon csücsüljetek nap mint nap! Ha te vagy a férj, akkor lepd meg az asszonyt 1 szál virággal, vidd el vacsorázni... Vegyetek gyertyafényes fürdőt ilyenek. Nem szabad, hogy ezek elmúljanak, mert akkor ez lesz belőle. Nincs még veszve, hiszen te emellett az ember mellett kötelezted el magad.. és nem véletlenül... : )
2009. máj. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A feleség vagyok. És nehéz ilyesmire visszaemlékeznem, mert túl gyorsan jöttek az események, és leginkább csak hálát és szövetséget éreztem talán mindig is.
2009. máj. 30. 17:16
 3/14 anonim válasza:
73%
Lehetséges. A szerelem múlandó, senkinél nem tart még 10 évig sem. Átalakul szeretetté, és azért ez több mint egy barátság nem? Egyébként bárki bármit is mond, ez az élet rendje. (Én férj vagyok.)
2009. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez velünk is megtörtént, de lettek jobb, szerelmesebb időszakok is. Az első hozzászólónak teljesen igaza van! 15 év házasság után nálunk is így alakulnak a dolgok.
2009. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A szerelem nem múlik, a szerelem vagy lángol vagy parázslik, de mindig ott van, ha igazi, és fel lehet frissíteni, ezt próbáljátok. De ha ez sose volt igazi szerelem (mit jelent az, hogy hálát és szövetséget éreztél?), akkor teljesen normális, hogy most nem érzed a szerelmet, hiszen nem is ő az igazi. Döntsd el magadban, hogy mi ez. De azzal ne csapd be se magad se őt, hogy ez egy szerelem, ami "természetes úton" elmúlt (ami hülyeség), már csak azért se, mert ha ez nem is igazi szerelem, bármelyikőtöknek jön az igazi az életébe, az úgy fog lángolni, amit el se tudtatok addig képzelni, és ezt csak az igazinál érzed, és addig senki el nem tudja képzelni, hogy milyen, és ha nem is jön, azt hiszi, nem is létezik, de létezik.
2009. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló!

Érdekeseket írtál.

A két oldal, aki beletörődik és hisz a szerelem múlandóságában és a másik, aki nem és ilyenkor kilép a régi kapcsolatból, egy jobb, az igazi megtalálásának reményében...

Én egy hat éves kapcsolatban vagyok benne és még így házasság kötés előtt állva engem is foglalkoztat, hogy melyik oldal létezik, vagy ez mindenkinél egyéni, sorsszerű???

2009. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell az "igazira" vágyni 10 éves házasság után, gyerekekkel, főleg ha - ahogy azt a kérdező írta - szerelemmel indult. Rakd meg babám, rakd meg lobogó tüzedet... Nehogy már egy idea után vágyakozzunk, mikor ott van helyben az, aki iránt hálát és szövetséget érzünk.
2009. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Lepontoztatok, pedig az igazi létezik. Erre azok az élő példák, akik fiatalon nem lehettek együtt, és mással kötötték össze az életüket, aztán több év után mégis elváltak (vagy nem, csak történt valami) és újból rátaláltak fiatalkori szerelmükre, és az érzés ugyanúgy fellobbant, és nem múlik el, ismerek ilyeneket személyesen, aki nem hiszi, majd megtudja. A nagyszüleim több, mint 50 év házasság után is szerelemben élnek, hol lángol, hol csak parázslik, de nem alakult át szeretetté, az igazi szerelem, még ha vannak is gondjaik, mégis egymásban találják meg mindig azt a lángot vagy parazsat, ami felfrissíti az érzéseket túl a 70. életévükön.
2009. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szép szavak!!!

De ez csak önámítás, önnyugtatás, vagy csak a mai emberek túl sokat várnak el a világtól, egymástól és az élettől?

2009. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
26 éve vagyok házas. Az egész együtt töltött idő egy hullámvasúthoz hasonlít. Hol fent, hol lent. Hogy a pangás után miért tör elő újra a szerelem - fogalmam sincs . Te is reménykedhetsz hogy így lesz, de ha teszel is érte valamit szerintem hamarabb sikerül.
2009. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!