Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz az élet?

Miért ilyen nehéz az élet?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csak küzdünk és nem csak az iskolában. Mikor végre úgy érzem, hogy vannak barátaim, akkor egyik nap az egyikük megszólal. Érettségi után lehet megyek a barátom után Írországba. Rá nem sokkal mikor a pasija kiment Kanadába, megszólalt a másik, hogy úgy néz ki 1-2 hónap múlva befejezi a sulit. Van egy barátom, akivel érzelmek nélküli, csak szex és más semmi kapcsolatban vagyunk, a korábbi szerelmem nagyon erős szeretetté alakult iránta. Jól megvagyunk, de még korábban ő is bejelentette, hogy megy Németországba. Azt mondta viszi másik barátomat is meg az ő haverját, akit csak látásból ismerek. Teljesen egyedül maradok és ilyenkor jön az, hogy szeretnék velük minél többet lenni. Ma is azzal a sráccal - igaz, hogy tegnap meg pénteken voltam nála - szeretnék lenni, de szerintem ez már nem fog összejönni. És rossz ha arra gondolok, egyszer már nem lesz. Sem Ő, sem a barátaim.. ismerősömnél is hasonló szituáció van, annyiból másabb, hogy Ő idős és a sérve miatt otthonba megy. Nincs aki gondoskodjon róla. Kisgyerekkorom óta ismerem, mindig nála tanyáztam... én ezeket az embereket nem akarom elveszíteni, részesei az életemnek... Mi lesz velem, ha ők elmennek?


18/N


2012. jan. 30. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez az élet rendje. elsősorban mindenki a saját életét rendezi, megpróbál boldogulni valahogy.

30 évesen én sem így képzeltem, ebben a korban már nem nagyon vannak barátok, szétszéledtünk, kit erre kit arra vitt az élet.

csak nagyon közeli barát maradt meg.

Ezt úgy hívják: felnőtt élet, ahol már a saját család az első, nem a barátok.

2012. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez akkor is olyan rossz... egy jó ideje csak sírok emiatt... mindenki alig várja, hogy véget érjen az érettségis időszak, én meg nem... azt akarom, hogy a suli is, minden tovább tartson... Nekem sose voltak igazi barátaim általánosba, Velük minden olyan más... és fogalmam sincs egyedül mihez kezdhetnék.. :(
2012. jan. 30. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs életcélod, ez a baj!
2012. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van célom, újságíró szeretnék lenni...:) 9-es korom óta.
2012. jan. 30. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet igazi nehézségét majd csak akkor tapasztalod, ha hiába gürizel, nem jutsz előre; ha azok vernek át, akikre teljesen rábíztad magad; ha rájössz, hogy nem mindenki azt kapja, amit megérdemel és még sorolhatnám.


Most elválsz azoktól, akiket szerettél, de ennél csak borzasztóbb dolgok fognak történni: a szüleid halála, például. Mindig-mindig lehetne rosszabb és az a szörnyű, hogy lesz is. Ha ezt az helyzetet rosszul viseled, mi lesz később? Nagyon fiatal vagy(mindezt az mondja, aki csak egy évvel idősebb nálad). Annyi minden történik majd veled, a barátaid megmaradnak szép emlékként, te pedig mész előre: új suli - sok ismeretség, új kapcsolatok. Aztán ha végeztél, jön a pályakezdők nagy kihívása: hogy találsz majd munkát? Nehéz az élet, ha nagyon nyers akarok lenni, akkor mindezt azzal indokolom, hogy az élet így válogatja ki az emberek közül azokat, akik érdemesek rá és képesek a nehézségek ellenére is talpon maradni. Majd meglátod: te vagy az egyetlen, aki melletted lesz egész életedben. Dolgozz, tanulj magadért, a leendő családodért. Sirasd el a barátaidat, ha kell, de ne hidd azt, hogy ez a világ vége. Lesz ennél jobb is, rosszabb is. Részben rajtad múlik, mit hozol ki abból, ami adatott.

N

2012. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért haza fognak jönni a barátaid látogatóba, nem? Meglátod, milyen jó lesz olyankor "összeröffenni" és kibeszélni az elmúlt hónapok élményeit! Én külföldön élek és amikor hazalátogatok és találkozom a csajokkal, akkora viháncolást csapunk, hogy még! 36 éves vagyok - és most a gimis barátaimról beszélek, 20 éves barátságokról, amelyek nem szűntek meg csak azért, mert egymástól távol élünk. Van olyan barátnőm, akivel egyszer egy évben találkozom - de akkor ott folytatjuk a hülyéskedést, ahol abbahagytuk. Egyszóval: a barátságok nem feltétlenül kopnak el a távolság miatt. Az is lehet, hogy megerősödnek.

Másrészről pedig manapság olyan könnyű kapcsolatot tartani! Facebook, iwiw, skype - mi kell még? Akár minden nap is beszélhettek! (Jó, a szexet ennél nehezebb lesz megoldani, hihi.)

Beszéld rá a barátaidat, hogy nyissatok egy közös blogot, például "érettségizettek" címmel vagy ilyesmi, ahova mindenki leírja az élményeit és hogy hova vetette a sors a nagyvilágban. Így mindig olvashatjátok egymás élményeit, kommentezhetitek is, stb. és nem szakadtok el egymástól.

De mindezeken kívül gondolj arra is, hogy előtted is egy új életszakasz áll! Egyetemre vagy főiskolára mész, új embereket ismersz meg, egy egész új világ tárul majd ki előtted, új emberekkel. És igen, találni fogsz új barátokat is! :) Szóval fel a fejjel, az érettségi után is "van élet" :)

2012. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy felvidítsalak, még csak most jön majd a java...

Tudom, miről beszélek, én is nemrég voltam 18, és akkor még nekem is hasonló problémáim voltak.

Azóta lediplomáztam, kicsi gyerek mellett. Hatalmas lelki erő kellett hozzá, hogy itthon hagyjam napokra az akkor még 10,5 hónapos fiamat, hogy elmenjek egy másik városba. Mindezt szinte havonta. De csináltam, mert reméltem, hogy diplomával nagyobb esélyünk lesz arra, hogy megalapozzuk az életünket. Akkor még nem gondoltam arra, hogy milyen nehéz elhelyezkedni pályakezdőként. Már 7 hónapja keresek állást...nemrég kaptam egy jó ajánlatot, szerződés is volt már, de a főnököm már 3 hete eltűnt nem tudom elérni. Majd jönnek a pofonok ne félj, az emberek majd megmutatják mi az a jóság, és emberség:( Egyedül a kisfiamból merítek erőt, és hálát adok Istennek, hogy olyan szerető és támogató párom van, mint amilyen. Azért remélem, neked simábban alakul az életed. Egyébként miért nem mész velük te is Németországba? Legalább megalapozhatnád a jövőd, élhetőbb ország, mint ez, és mit hoz még a jövő bele se merek gondolni, mert én csak azt látom, minden egyre rosszabb lesz.

2012. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!