Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnának olyanok akinek van...

Írnának olyanok akinek van gyereke, de már terhesség elött se volt sok pénze? Anyagilag mennyire nehéz normálisan felnevelni egy gyereket. Mennyit változik az élet?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyereket és egyre inkább úgy érzem, hogy erre van szükségem, hogy csak így van értelme az életnek,de nem tudom mennyit változna az életem(anyagilag).Alapból nem akarnám nagyon elkényeztetni, szóval inkább közös programokat szerveznék, mint hgy minden héten/hónapban kapjon valami ajándékot.Ruhákra nem kellene nagyon költenem, mert van már gyerek a családba(max ha más nemű lesz).

Illetve most fogok fősulira menni és nem tudom még hogy így megéri e bevállalni,de ha jól megnézem sok olyan nőt ismerek akik fősuli mellett vállaltak gyereket.Aki egyedül neveli hogyan jön ki anyagilag.Én mindig úgy tervezek, hogy a legrosszabra is godnolok, most van párom,de gondolnom kell arra is,hogy mi van ha nem leszünk együtt örökre.


2011. aug. 12. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Van saját lakásod, van saját kereseted, a párod szeretne gyereket, a párod dolgozik? Mit adsz neki enni ha nagyobb lesz? Mert a gyes meg a csp max a pelenkára lesz elég. Az édes kevés, hogy van kitől szerezni ruhát. A nincstelenségbe (vagy a szüleid nyakára) gyereket szülni oltári nagy felelőtlenség.
2011. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Van saját keresetem, a páromnak is(bár ő re nem igazán számítanék,mert bármi lehet, elveszíti a munkáját vagy elhagy stb.).A kolléganőm is egyedül neveli és a szüleivel lakik,neki simán megy a gyereknevelés.Nincs saját lakásom, a szüleimmel lakom.De most akkor ha sose változik a helyzet,akkor sose vállaljak gyereket!?

Na meg bármi beüthet, még annak is akinek van munkája, háza stb.mégis felneveli a gyerekét...

2011. aug. 12. 12:27
 3/19 A kérdező kommentje:
Meg van aki egy fizetésből nevel 2 gyereket, vagy többet(jó mondjuk ott több kedvezmény is jár),de én megelégednék egyel is csak legyen.Ha nem lehetne akkro akár örökbe is foganék, bár azt házasság nélkül nem lehet.
2011. aug. 12. 12:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre tudod, hogy a párod elhagy, ne kelljen tőle gyerek.
2011. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ha most akarsz suliba menni akkor addig felejtsd el a babát.pláne egy bizonytalan kapcsolatban. ha lenne saját lakásom, biztos jövedelmem(nem átlagkereset)félretett pénzem ,akkor esetleg bevállalnám egyedül, de nem suli mellett.
2011. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom ülj le egy asztalhoz, vedd számításba, hogy ha elmész gyesre mennyi pénzed lesz. Ezt írd le, a mások oldalra pedig vezesd fel a kiadásokat ami egy hónapban keletkezik egy gyereknél és vesd össze a kettőt. El fogsz képedni, hogy köszönőviszonyban sincs egymással a kettő. Rá érsz még gyereket vállalni, végezd el a sulit, legyen félre tett pénzed és nem utolsó sorban egy olyan párod, akire tudod, hogy számíthatsz, és KETTEN gyereket szeretnétek vállalni. Egy ember nem úgy indul neki a gyerekvállalásnak, hogy mi van ha nem leszünk együtt örökre.
2011. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg holmira van szüksége egy babának: tisztálkodószerek, ruhák(amit folyton kinő),pelenka, némi játék. Kiságy, babakocsi.. ezek sem kis összegek. Később már neki is több kaja kell, orvoshoz kell vinni, gyógyszer kell neki, oviba megy.. Még ha szerényen is szeretnéd őt nevelni akkor is vannak alapszükségletei és nem kis pénz az se.

Miért nem fejezed be a fősulit és utána vállalsz gyereket? Legalább lenne egy szakképesítésed. Gyerek mellett tanulni ...

2011. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A pénznél is sokkal fontosabb egy biztonságot nyújtó apa a gyereknek! Te magadra gondolsz most, hogy milyen jó lenne NEKED a gyerek! A gyerekvállalás ennél sokkal összetettebb dolog, még ha néha nem is úgy tűnik! Hidd el nagyon sokak mentek már csődbe, és kerültek mamához, állami nevelésbe gyerekek! Ezt akarod a gyermeknek? Azért mert neked olyan kedved van? A gyerekvállalás elsősorban a babáról szól és nem rólad! íGY GONDOLKODJ!
2011. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

de, pont hogy úgy kell nekiindulni, a rózsaszín álmok helyett.

lehet, h a pasi pár év múlva lelép valami 20éves kiscsajjal.


én is úgy kalkulálok, hogy egyedül is fel tudjam nevelni. szeretném, ha a párom lenne a gyermekem apja, de azt is tudom, hogy az ember egyedül magára számíthat.


sztem előbb végezd el a fősulit, mellette melózz, gyűjtsd a pénzt, tegyél félre amennyit tudsz, aztán utána belevághatsz. fontos, h legyenek tartalékaid.

2011. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
És erre építeni, hogy egyedül is fel lehet nevelni egy gyereket... fel lehet, de mennyivel jobb,ha apja is van, akire te és a gyerek is számíthat? Annak a gyereknek biztos háttérre van szüksége.
2011. aug. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!