Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak manapság szidják ilyen...

Csak manapság szidják ilyen durván a szülők a gyereküket?

Figyelt kérdés

Nap mint nap azt olvasom, hogy anyám/apám azt mondta, hogy k*rva vagyok, r*banc, cafka, bár csak meg se születtem volna, hülye vagyok, bunkó, paraszt...

Az én szüleim (mondjuk csak apám van) soha sem neveztek ilyen durván, még ha megérdemeltem volna sem.

Amikor eltörtem valamit, nem rögtön azzal jöttek, hogy szerencsétlen hülye vagyok, csak büntetést kaptam.

Ha megbántottam valakit nem mondták, hogy milyen egy érzéketlen csótány vagyok, csak elmondták, hogy ezt nem szabad és én megértettem szitkozódás nélkül is.


Mondjuk én soha nem beszéltem vissza, lázadtam fel.

A mai gyerekek annyira elfajultak, hogy ezt a bánásmódot érdemlik?


2012. jan. 30. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Valahogy is-is. A szülők nem törődnek velük eleget, elkanászodnak, viszont a szülők ezt a gyerek rovására írják, nem gondolnak rá, hogy ők maguk is felelősek, hova fejlődik a gyerekük.

Sokan a stresszt is a családtagjaikon vezetik le. Mi is féltünk bevallani, ha valamit tönkretettünk, de még azt is, ha csak magától tönkrement, mert apánk nagyon ki szokott akadni és szóval bántott minket... Elég volt, ha valamit kiborítottunk, már ilyen idióta meg olyan...

Legemlékezetesebb, mikor megcsúsztam a kövön, nem láttam, hogy fel volt mosva, nagyon durván beütöttem a lábam és hát majdnem sikerült spárgába lemennem, ami nem túl hajlékony lévén elég szerencsétlen dolog. Lényeg, hogy még azt sem tudhatta, esett-e komoly bajom, már a bátyámmal felváltva fikáztak, milyen egy szerencsétlen barom vagyok.

2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez a gyakori kérdések.hu! Itt a válasz.

Ide azok írnak akiknek kérdésük, bajuk van és segítséget szeretnének.

Nyilván akinek nincs baja, az nem ide irkálja ki unalmába, hogy de happy minden!

2012. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szülője válogatja. Szerintem a csúnya beszéd sokkal inkább a hétköznapok részévé vált, mint régebben, azért is lehet ez.
2012. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként sokszor a kamasz-kiborulásokat nem is kell készpénznek venni. Pl. ha egy lány kamuzott az apjának arról, hogy a barátjánál alszik, meg mondjuk még eltitkolt pár karót, apuci erre ráripakodik annyit, hogy nem ilyennek neveltelek lányom, takarodj a szobádba és ne lássalak holnapig, a lány dühében a neten kiírja országnak-világnak, hogy "apám lek.rvázott, meg ordított hogy r-banc vagyok"


Ez a viselkedés elég gyakori a lázadó kamasz- és tinikorban. Csak éppen ők nem érzik a különbséget a kettő között. Ha valaki rámutat, ők ennyit mondanának erre: "jó, hát majdnem ugyanazt mondta, csak más szavakkal."

Holott nem. Egyáltalán nem.

2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zeronibble ***** válasza:
Én több valós esettel találkoztam, mint "kölyökfantáziával", pedig csak egy vagyok a nehéz múltúak közül. Felnőtt fejjel pedig új helyre költözve láttam sokkal cifrábbat is nem magyar többségű városrészben. Sokan elfelejtik, hogy emberek, és a másik is az. Csak élnek bele a nagyvilágba, ösztönből, alvó tudattal. Nem szándékosan teszik, nem hiszik, hogy az a legjobb. Valójában csak szerep, többnyire áldozati. Fura is a következménye. A létbizonytalanság sokakat hurcol ebbe. A gyermek pedig beleszületik, aztán próbálja megérteni legalább egy részét. Sok évet felemészt, aztán elmúlnak azok az évek is. Kerülőúton is meg lehet tanulni, hogy ember vagy, és mások is azok.
2012. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Még mindég felfoghatatlan számomra, hogy hogy viselkedhet így egy anya, vagy akár egy apa.

2012. jan. 31. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!