Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszaadható az önkormányzati...

Visszaadható az önkormányzati lakás? Mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Először is elnézést, ha rossz kategóriába írok. Fogalmam sincs hova illene ez a kérdés.


Édesanyám az illetékes igazából, 1,5 éve kaptuk ezt a lakást, azt írta alá a szerződésben, hogy 5 évig nem igényelhet másikat. Szeretnénk visszaadni, mert nem tudjuk fizetni hosszútávon. Természetesen előtte minden számlát befizetnénk amivel elvagyunk maradva.


Akinek van hasonló tapasztalata, mit gondol lehetséges, hogy lemondjunk róla, vagy majd csak ha letelik az 5 év?


Köszönöm a válaszokat.



2012. jan. 31. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
visszaadni bármikor vissza lehet, csak a visszaadást követő 5 évben nem utalnak ki nektek önkormányzati lakást, még akkor sem, igényeltek. ha nem fizettek, akkor ki is lakoltathatnak. annál tényleg jobb visszaadni
2012. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk bármikor vissza lehet adni.De ha ezt nem tudjátok fizetni akkor hova költöznétek,mert az önkormányzati lakásnál nem igen van olcsóbb.Esetleg meg lehetne beszélni az önkormányzattal hogy nem tudjátok fizetni és hogy nem e cserélhetnétek el egy kisebb lakásra.
2012. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem szívesen adjuk vissza, mert tudom, hogy ez manapság nagy kincs. De annyira drága a rezsi, hogy nem tudjuk fizetni, így nincsen értelme. Az lenne a legjobb, ha el tudnánk adni a bérleti jogot, de az is hónapokba telik, és már így is több mint 200e ft-al tartozunk. Meg fogalmam sincsen mennyiért lehetne eladni, pláne, hogy az értékbecslő nagyon drága.
2012. jan. 31. 20:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Családhoz költöznénk.
2012. jan. 31. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, h mekkora és mennyi a rezsi, valamint a bérleti díj? csak mert én is abban lakom...
2012. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mármint önkormányzatiban*
2012. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt nagyon megköszönöm!


Budapesten van, Újpesten, 67 nm, 2,5 szoba, 1 éve lett festve, tapétázva, parkettázva, akkor lettek kicserélve a vízórák, a bérleti díj 20.000 ft, a rezsivel együtt kb. havi 90.000 ft. A fűtés télen 40.000 alatt sosem jön ki, nyáron a készenléti 15.000-20.000....

2012. jan. 31. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:
lakótelepi lakás? esetleg próbáljatok meg kérni gázfűtéses garzont bérházban. mi ilyenben lakunk és nekünk feleennyi a rezsi, mondjuk a lakás is feleekkora. és nyáron nincs készenléti díj, mondjuk ennek min pár hónap az átfutási ideje, szerintem. ha esetleg ennyit sem bírnátok anyagilag, akkor költözzetek családhoz és közben áruljátok a bérleti jogot, így nem nő a rezsi és a tartozás, hiszen már nem laktok ott, viszont nem is kell visszaadnotok. h a bérleti jog pontosan hogy átruházható, nem tudom, de hallottam már ilyenről
2012. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És szerinted mennyiért lehetne eladni a jogot? Jó állapotban van, és ezek a lakások örök lakásként 8-9 m között mozognak.
2012. jan. 31. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, sajnos ebben a kérdésben nem vagyok jártas.
2012. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!