Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Tényleg nincs más megoldás, csak a külföldi munka?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal. 1,5 éve egy önkormányzati lakásban lakunk Budapesten. Édesanyám nevén van a lakás, de csak mi ketten lakunk itt. 6. emeleti panellakás, de egy pénznyelő. A fűtés minimum 30-40e ft, nyáron a készenléti fűtés 15-20e ft. A bérleti díj olcsó, 20e ft, de minden más közüzemi számla hatalmas összegű. Nem pazarlunk, és már kérdezgettük a szomszédokat, náluk közel sem ennyi a rezsi. Nincsen olyan hónap, hogy 90-100e ft alatt megúsznánk. És ez csak a lakás, tv, internet, telefon, kaja, és egyéb dolgok nincsenek benne. Van egy hitelünk is, szerencsére ismerőstől. (300e ft) De azt is muszáj havonta törleszteni. Mindketten sokat dolgozunk, de a hónap végére ha mindent befizetünk, akkor nem marad pénz másra. Nagyon elvagyok keseredve, hogy így kell elkezdenünk az életünket, pedig mi még szerencsések is vagyunk, hogy egyáltalán van egy külön kis lakás, és eltudtunk költözni otthonról.

Felvetődött az az ötlet, hogy eladhatjuk a bérleti jogot, de azt is csak úgy, hogy az önkormányzat beleegyezik az új tulajba, és már lefoglaltunk egy másik lakást/házat. Amennyiért eltudnánk adni, annyiért nem kapunk semmit, és félek hitelt felvenni, főleg, hogy minimum 3-4-5 milliót kéne, ahhoz hogy 7-8 millióért tudjunk venni egy lakást. Nem is kapnánk ekkora összegű hitelt. Nyelvet sajnos nem beszélek, de egyre inkább úgy látom, nincs más megoldás, csak a külföldi munka. De hová, hogyan, ahhoz is kell egy tőke, a nyelvtanulás sincsen ingyen.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Amíg látok egy kis reményt, nem szeretnék hazaköltözni.


2012. jan. 24. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdésnek még otthon elkezdenék tanulni nyelvet.

Nyelvtudás nélkül egyik országban sem fogtok állást kapni.

Ha mégis szerencsétek lenne,és eltudnál menni takarítani,akkor kint is épp hogy megkapnád a létminimumot amit az albérlet le is nyel..

Ezért tanuljátok ezerrel a nyelvet,és utána akár segítséget is kaphattok külfölddel kapcsolatban..

2012. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Érettségid van csak, ugye?

Sajnos azzal nincsenek túl jó lehetőségeid a munkapiacon pénzkereseti szempontból. Nem akarsz továbbtanulni, szakmát tanulni? Nem tudnának a szüleid valamennyire támogatni ebben az időszakban?

Ne gondolkodj hitelben, mert mitől lenne jobb a helyzet a következő években? Vagy van előrelépési lehetőséged?

Ha nincs, felejtsd el a hitelt, mert a válság egyelőre csak mélyül, inkább még rosszabb időkre kell készülnünk.


Bécsben dolgozom, muszáj a nyelvtudás a legalja takarítónős álláshoz is. Ráadásul felsőfokú nyelvtudás kell ide, hogy megértsd az utasításokat, intézni tudd a társadalombiztosításodat, el tudd olvasni a munkaszerződésedet, és a többi. Én középfokú nyelvvizsgával jöttem ki, turista-élethez az elég, hogy kaját rendeljek, szobát foglaljak, belépőjegyet vegyek, de dolgozni több kell.

Szóval ha külföldben gondolkodtok, akkor muszáj a nyelvet elkezdened, de talán az angol a jobb választás, ott gyorsan el lehet jutni egy bizonyos szintig.

2012. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van szakmám, pincér vagyok. De ezzel sem egyszerű elhelyezkedni, nyelvtudás nélkül. Pedig tényleg jó vagyok benne. Most egy irodában dolgozom, telefonos operátor vagyok.

Édesanyám rengeteget segít, egyszerűen nincsen pofám megint kérni tőle. De ha kérnék is, nem tudna adni miből. Az apámnak van pénze, sőt. De vele évek óta nem tartom a kapcsolatot, egy régebbi dolog miatt. Ő egész életemben szart rám. Most egy nálam 3 évvel idősebb nővel van együtt, neki fizeti az egyetemet, eltartja, kinyalja a seggét.... Ahogy az szokott lenni.

2012. jan. 24. 19:11
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Mit lehet erre mondani? :-/


Reális "jövőkép" a magyar fiatalok számára... :-/

2012. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha most tudnál angolul, akkor felvettem volna veled a kapcsolatot,és küldtem volna neked egy csomó pincéri állást.Állandóan olvasgatom a munkaközvetítő irodák kirakatában,hogy vendéglátósi melók vannak..

(Angliában élek) de nyelvtudás nélkül nem fognak pincérnek alkalmazni,sőt még mosogatónak sem..

2012. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyetemi csoporttársaim pincérkedtek, és ha nem is az órabérből, de a borravalónak köszönhetően nem kerestek rosszul.

Van tapasztalatod pincérként?

Itt Bécsben is rengeteg pincért keresnek, 10 eurós órabérrel!

2012. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ő egész életemben szart rám. Most egy nálam 3 évvel idősebb nővel van együtt, neki fizeti az egyetemet, eltartja, kinyalja a seggét."


Azért csak meg kellene nézni, hogy mitől ilyenek a magyar apák? Jót még itteni levelezőtöl nem hallottam az apjáról. Pedig őket is anya szülte, és jobbára ő is nevelte. Zömmel apa nélkül. Nem ez lehet a baj? Hogy ezek a férfiak nem ismerték meg a családot, nem tudják az apaszerepet?

Kíváncsi lennék az elhagyott anyák véleményére ..

2012. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 20:59


Na olvasd el megint a kérdést.Nem az apjáról van szó,hanem a kérdezőről..Miért nem lehet mindenféle bántás nélkül csak a kérdésre válaszolni??

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni akkor minek írsz ide..De most komolyan??A kérdező nem kioktatást,nem leszidást akart,hanem segítséget,támogatást.Ha ez neked nem megy,akkor ne írj a kérdésekre.


Kedves kérdező.Én is csak azt tudom tanácsolni,hogy tanuld a nyelvet,mert nyelv nélkül sehol nem fogsz tudni dolgozni.Pincérként meg főleg elvárják a nyelvtudást..

2012. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A bérleti jog eladására nem tudtok valami megoldást? Hogy ne kelljen hitelt felvenni, és minél hamarabb megszabaduljunk tőle? Az lehetséges, hogy édesanyámék házának egy részét vesszük meg papíron, és akkor az önkormányzat megkapja amit akar, de mégis megmarad a pénz, és albérletbe megyünk, a többit pedig félrerakjuk? Gondolom ez így nem kivitelezhető?


20.59

Én nem igazán értem mit akarsz mondani, mire vagy kíváncsi...

2012. jan. 24. 21:33
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

alberlet sem olcso, es arra meg jon a rezsi. Kulfoldon sem olyan konnyu, hiaba nagyobb az oraber, az arak is magasabbak. Pl itt egy pincer keres 15AUD-22 AUD kozott attol fuggoen h hivatalosan ugynoknek dolgozik, vagy feketen kis etteremben. ebbol lejon az ado. az alberlet bent a belvarosban eleg boros, egy takaros ket szobas apartment 400AUD per het. ettermek a varosban vannak. Kulvarosban hazak vannak egy egyszobas kis hazacska albija kerulettol fuggoen 200AUD kozott mozog per het. es akkor erre jon kaja, rezsi, benzin, kocsi uzemeltetese. Tehat hiaba nezzuk az orabert, az arakhoz kepest eleg csekelyen lehet ebbol elni. Raadasul itt eleg ideny munka, es casual-kent alkalmaznak, tehat nincs napi/heti fix orad, hanem hivnak mikor szukseg van rad.

Hitel... kockazatos, de ma mindenki hitellel indit. nagyon keves az aki nem.

2012. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!