Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem ítéltek meg gyerektartá...

Ha nem ítéltek meg gyerektartást, később az anya kérheti megint, hogy ítéljék meg?

Figyelt kérdés
A volt férj néha ad nekik pénzt vagy ajándékot, de nem fix összeget, valószínűleg anyuka ezt hiányolja. Most megint bíróságra akar menni. Megteheti ezt?
2012. febr. 1. 09:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
igen
2012. febr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Miért nem ítéltek meg tartásdíjat?
2012. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem a volt férjtől van a gyerek. :(
2012. febr. 1. 10:03
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Pffffff... akkor milyen jogon járna gyerektartás? A valódi apától lehet ezt kérni.


Asszonyka félrekacsintott? :D

2012. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
akkor értelemszerűen nem kell gyerektartást fizetni, hisz nem az övé a gyerek
2012. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdés az, hogy a gyerek a házasság alatt született e? Ha igen, a férj indított e apaság megdöntése iránti pert annak idején.

Ha nem, akkor egyenlőre ő számít apának, így éppenséggel perelhető.

2012. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Jézusom! :S Hivatalosan, jogosan nem mehet sehova az anyuka. Tehát jogilag nem jár neki tartásdíj. Így van, menjen a valódi, vérszerinti apukához. Bár gondolom ő már sehol nincs, nyilván nem keresi a gyerekét. A párod mikor tudta meg azt, hogy nem a saját gyermeke?


Hallottam valami olyasmit, hogy ha egy férfi ilyen esetben tudja hogy mástól van a gyermek, de szeretné maga nevelni, akkor nevére veszi, örökbefogdja a gyermeket és onnantól kezdve bizony tartásdíj is jár a gyermeknek. Esetetekben volt ilyen? Hivatalosan örökbe lett fogdva párodon keersztül a gyermek?

2012. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
7-es vagyok. Igen a 6-ossal egyet értek. Valahogy én is így akartam megfogalmazni a választ. :)
2012. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Andizsuzsi ***** válasza:

Azért ez ennél bonyolultabb. Ha házasságban született vagy fogant, akkor a férj gyereke, és válás esetén tartásdíjat is kell fizetnie. Ha a férj kérte, hogy állapítsák meg, hogy a gyerek nem tőle van, és kiderült, hogy valóban más az apa, akkor viszont nincs miért bíróságra menni. Illetve a valós apát lehetne perelni.

Emberileg azért elég érdekes szitu, tudom, hogy megcsaltam a férjem, de eltartatnám vele a más gyerekét...

2012. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
De, sajnos jogilag a volt férj gyereke, ha a volt férj nem adott be apaság megdöntése iránti keresetet.
2012. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!