Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van az, hogy a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a gyerektartást nem fizető férfiak szinte kivétel nélkül arra hivatkoznak, hogy "az anya úgysem a gyerekre költi a pénzt"?

Figyelt kérdés

Szerintem egy gyerek nem havi 15-20 000 forintba kerül, főleg, ha iskolás. Sok apa azonban még ezt a pénzt is sajnálja a gyerekétől, és arra hivatkozik, hogy "az anyja úgysem a gyerekre költi".

Ma mesélte egy ismerősöm, hogy az ő öccse évekig nem ment el hivatalosan dolgozni, csakis azért, hogy ne vonják a fizetéséből a gyerektartást. Egy fillérrel sem támogatta a gyerekét, elvárta, hogy a volt feleség (akit amúgy is kisemmizett, mert a közös lakást már a válás előtt eljátszotta félkarú rablón - végülis emiatt romlott meg a házasság) nevelje fel a gyereket. Amikor az beperelte, közölte, hogy nem fizet, mert az anya "úgyis saját magára költené a pénzt". Hogy lehetnek ilyenek egyesek?


2010. szept. 6. 22:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
igen...tényleg sokan erre hivatkoznak..de vannak olyanok is(pl az én apám) aki még nem is hivatkozik semmire egyszerűen nem fizet és alig érdeklem.Na ez miért van?
2010. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Kivéltelek mindig vannak!Nálunk a párom exfelesége megkapja minden hónapban a 20ezer forintot, amit garantáltan nem a gyerekre költ, hanem fodrász műkörmös kozmetikus...!ÉS ez már be is bizonyosodott nem egyszer!És még többet követel...!De persze több ugysem jár neki, hál istennek!
2010. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 füves válasza:
83%
Sajnos ezzel a legtöbb (elvált)férfi így van,s nem látja be,hogy egy anyának a (legtöbb esetben)a gyereke a legfontosabb,s nem fodrászra fogja költeni azt a 15-20 ezer forintot. Ez inkább afféle sárdobálás a férfiak részéről,főleg ha rossz viszonyba vált el a feleségétől. Nekem is elváltak a szüleim anno,de teljesen normális viszonyba vannak,a mai napig felhívják egymást szülinapkor/karácsonykor,ha idejük engedi még egy kávét is megisznak együtt. Apám minden hónapban szó nélkül elhozta a gyerektartást,gyakran még többet is,mint ami hivatalosan "járt".
2010. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 füves válasza:
69%
Még annyit szerettem volna,ami lemaradt,hogy nyilván vannak olyan anyák,akik télleg nem a gyerekre költik a gyerektartást,hanem magukra,de sajnos ezt nagyon nehéz kiküszöbölni.
2010. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%
azért olyan is előfordul, hogy tényleg nem a gyerekre költi a pénzt...nálunk legalább is így van. pl ma felhívta apámat a nővérem (aki a féltesóm) anyja, hogy adjon már neki pénzt füzetre, mert nincsen és kell a suliba... de már apa egy hete odaadta a pénzt, és nem hiszem h nem tudtak volna félrerakni a suli kezdésre...
2010. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%

A gyermeket nem a gyerektartásból kell eltartani. Vegyünk pl. 30.000 ft-ot. Ehhez jön kb. 10.000 ft családi pótlék, plussz még tegyen hozzá az anya is 30.000 ft-ot. Az 70.000 ft egy hónapra.(csak a gyerekre) Rezsit sajnos mindenképp fizetni kell, akkor is ha nincs gyerek. Ehhez jön az anya keresete. (levonva belőle a 30.000 ft-ot). Szerintem 70.000-ből kijönnek a gyermekkel kapcsolatos költségek.

Engem az szokott zavarni, amikor panaszkodnak az anyák, hogy a gyerektartás kevés, abból nem lehet eltartani a gyereket.

Én azért írtam 30.000 ft-ot gyerektartásnak, mert egy ilyen példa van az ismerettségi körömben, de állandóan csak ezt hallom tőle: "30.000 ft-ból nem lehet eltartani egy gyereket!"

Nem csak az az oldala van az éremnek, amit te leírtál.

2010. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:58


Annyit szeretnék mondani, hogy 20.000 ft-ot azért biztos elkölt a gyerekre egy hónapban, hiszen eteti, ruhát vesz neki, fizeti a közüzemi díjakat, amiket a gyermek használ, stb.

Azt viszont jogosan kérhetitek számon tőle, hogy nem csak ebből a 20.000 ft-ból kell a gyermek költségeit fizetni, hanem ugyanennyit tegyen az ex is az összeghez, és az már elég a gyermekre.

Ha ezen felül ő fodrászhoz jár, az már ne fájjon nektek.

2010. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy valahol az anyának (vagy annak a szülőnek, aki a gyereket neveli) nehezebb. Az apa (vagy a nem vele élő szülő) számára a gyerek általában nem jelent napi gondot: ki van szabva a láthatás, akkor elviszi két napra, nyáron két hétre (már amelyik bevállja, meg ahol anyuka odaadja a gyereket).

Oké, az anya számoljon a saját gyerekére ugyanannyit a saját fizezéséből, amennyit az apa gyerektartás címén utal. Viszont az anyának kell napi szinten ellátnia a gyereket: etetnie, ruháznia, rezsit fizetnie rá. A rezsi több lesz, ha nem egy, hanem két ember él a lakásban, azt nem lehet letagadni. A gyereket iskolába, óvodába kell hordani, utaztatni kell ide- oda (pl. osztálykirándulások alkalmával), fizetni az osztálypénzt. Gondoskodni kell a gyerekről, ha beteg, megoldani a felügyeletet. A gyerekkel együtt kell tanulni, minden nap több órát foglalkozni vele. Az anya (vagy együttélő szülő) ráadásul nehezebben talál magának társat, mert a gyerek érdekét maximálisan figyelembe kell venni.


Szerintem ezek a mindennapi nehézségek azok, amik miatt elfogadhatatlan az a gyakorlat, hogy apuka ha nem akar, nem fizet, illetve csak peres úton lehet behajtani tőle az elmaradt gyerektartást. Elvégre a gyereknevelés mindennapi rutinját nem ő végzi, ő csak mintegy ajándékba kapja a gyereket egy hónapban pár napra. Ha egyáltalán kíváncsi rá, mert ez sem biztos.


Akik azt mondják, hogy anyuka a gyerektartásból megy fodrászhoz, kozmetikushoz, azok általában kifelejtik azt, hogy emellett viszont a gyereknevelés összes nyűgje egy személyben rájuk hárul.

2010. szept. 6. 23:49
 9/26 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg van olyan nő, aki (a saját fizetését is beleértve) nem költ a gyerekre csak nagyon minimális szinten, miközben ő szórakozgat, és a nevelést ráhagyja pl. a pedagógusokra. Az ilyeneket nem értem, miért nem védekezett, mikor az a gyerek megfogant, és sajnálom a gyereket. Sajnos látok nem egy ilyent anyukámon keresztül, aki tanítónő.

Te innen az internetről úgyse tudod megítélni, mi a valóság, hiszen nem ismered az érintetteket személyesen, de talán lehetne benned egy kis kíváncsiság, hogy "és mi van, ha az a gyerek tényleg nem kapja meg, amire szüksége van, holott lenne miből...", aztán nem ítélkeznél azonnal vaktában. Mert mi van, ha tényleg? És a legszörnyűbb ebben az, hogy egy pedagógus pl. hiába látja, nem tehet semmit, mert feljelentik, hogy mi köze hozzá...

2010. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Ne felejtsd ki, hogy nemcsak a nyűgje, az öröme is. :-)

2010. szept. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!