Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férj külföldön dolgozik...

Ha a férj külföldön dolgozik és nagyon jól keres, engednétek hogy a feleség idehaza a létminimumért dolgozzon,2-3 műszakban, hidegben, nehéz fizikai munkát?

Figyelt kérdés
Számomra érthetetlen,hogy nagyon jól állnak anyagilag, mindenük meg van, l gyermek van,aki most ment fel iskolába,hajnalok-hajnalán a nagyi jár mindennap korán, s majd ő viszi vagy hozza az unokát.Pár km-re laknak egymáshoz.Biztosan megéri,hisz így mindenki mozgatva van,de az itthoni pénz elmegy apróságokra.
2012. febr. 2. 14:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
13%

engedném.

inkább mint hogy én tartsam el.

bocs,nem vagyok hímsoviniszta disznó, de azért mert a férfinek jól menő munkahelye van, nem kell otthon az asszonykát aranyba foglalni. Bármikor beüthet a krach 8van pár ismerős sztorim erről) és jól jöhet még az asszonyka keresete.

Sajnos gondolom nem túlképzett hölgyről van szó,ha csak ilyen munkát talált. Gondolom valami gyárban lehet a soron.

2012. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
73%
Mi az, hogy nagyon jól keres?
2012. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Én örülnék ha találnék munkát. A férjem most készül ki külföldre szerencsét próbálni. Ha most jól megy, a feleségnek meg kéne próbálnia átképeztetni magát, hogy jobb munkát is találhasson.
2012. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
27%
Én is engedném, mert hiába keres jól a férj, ha a feleségnek normális életfelfogása van, akkor bizony ő is dolgozik! Én is jól keresek, de akármennyire szeretek egy nőt, nem tartanám el!(Persze ha terhesség vagy ne adj Isten betegség miatt nem tud dolgozni, akkor nem engedném dolgozni, de ha egészséges, akkor igenis dolgozzon.)
2012. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%
A férj mennyire keres jól? Csak mert nekem volt egy barátnőm, akit el kellett tartanom, szerencsére nem sokáig, ő olyan szinten költekezett, hogy az hihetetlen. 2000 € fölötti német fizetésem volt, amíg magam éltem 600-700€-t félre tudtam belőle rakni, mert nem szórtam a pénzt, de a "barátnőm" otthon volt, unatkozott, vásárolt, hónap közepére nem volt pénz! Akkor hagytam el, mikor vett magának egy 750 €-s ruhakollekciót.
2012. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, hogy a férj a hunyó. Vannak nők, akik a gondolatát sem viselik el, hogy ne keressenek semmit, teljesen eltartsák őket.

Meg persze sok múlik a férj hozzáállásán is. Eltartani valakit sokféle módon lehet. Vannak pasik, akik eltartják ugyan a feleségüket, de folyamatosan éreztetik, hogy ki az úr a háznál, minden fillérért könyörögni kell, mindennel el kell számolni az asszonynak. Ilyen esetben én is százszor inkább dolgoznék, minthogy az uram tartson el. Ugyanakkor van olyan barátnőm, akinek a férje keresete egyszerűen a közös számlájukra megy, amihez mindkettőjüknek van kártyája, és nem téma, hogy ki keresi a pénzt.

Az pedig, hogy milyen munkát kap a nő, kizárólag a képzettségén, rátermettségén múlik.

2012. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudni, miért döntöttek így, nyilván elég sokat gondolkoztak rajta. Amúgy meg: ha a párom külföldön lenne, és nekem otthon kéne ülnöm és várni rá, vélhetően rövid úton megőrülnék.
2012. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Nem én nem engedném ha mondjuk 1500 eurot megkeresnék,legalábbis nem engedném 2-3 műszakban dolgozni,viszont azt elvárnám hogy egy 1 műszakosat keressen,ha nem keresne az sem zavarna,nem tenném ki az egészségét olyan munkának ami esetleg később nem tenne jót az egészségének!Nem nem várnám el!Sőt én beszélném le róla és nem engedném neki!
2012. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%
Miért kellene feladni a nőnek a munkáját, ha pár év múlva szétmennek akkor ő ott fog állni, munkaviszonya ugye nincs, gyakorlata se, fel sem veszik sehová. És talán még gyereke is van egy halom. Jön az ideg összeroppanás. (Ismerősöm példáját mondtam el.)
2012. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Csak azért is a kérdés,mert ott van az elsős gyermek és a nagymama, aki hajnalok-hajnalán jár el hozzájuk /pár km/,hogy a kicsi gyerkőcöt elvigye az iskolába.
2012. febr. 2. 14:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!