Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ebben a szituban...

Mit gondoltok ebben a szituban kinek van igaza? A pasinak vagy a nőnek?

Figyelt kérdés

A pasi évek óta dolgozik, megteremtette magának azt az egzisztenciát, ami az életben való elinduláshoz kell. (saját vállalkozás, kemény meló, félig kész ház, 2 autó)

Még otthon lakik a szüleivel, ahova egy ft-tal sem járul hozzá az anyagiakhoz.


A lány még suliba jár, diákmunkákat vállal, hogy fenntartsa magát (szülei nem támogatják egy ft-tal sem, lelkileg pedig állandóan frusztrálják, otthon a szülők között folyton csak a veszekedés, amit hogy az anyja hol az apja a lányukon tölt ki)


A pasi azt akarja, hogy a lány, havi 10.000 ft-tal gyűjtsön lakáskasszát.

A lány nem tud, mivel ezt az összeget nem tudná minden hónapban befizetni.

A férfi olyanokat mond a lánynak, hogy a lány biztos nem tervez vele közösen, hiszen ha nagyon akarna biztos tudna valahogyan félretenni ennyit.

E miatt a férfi sokszor veszekedik vele, és a lány hiába magyarázza el neki, hogy miért nem tud gyűjteni, hiába, süket füleket talál.

A férfi azon gondolkozik, hogy egyáltalán van-e még értelme így a kapcsolatnak, ha a lány még csak ennyire sem képes!

A lány pedig azt mondta a férfinak, hogy neki már elege van abból hogy folyton ezen veszekednek, meg hogy folyton azt hallja a barátjától, hogy ez így nem jó, nemtudja van-e értelme igy stb. Döntés elé állítja a férfit hogy gondolkozzon mint akar, de a férfi nem tud dönteni, és igazából nem is tudja kifejezni magát, csak ugyanazt hajtogatja.

Igazából biztos, hogy a férfi is szereti a maga módján a lányt, hiszen ha nem így lenne már rég otthagyhatta volna.

A lány pedig azért nem szakít, mert a sok veszekedés ellenére, szereti ezt a keményfejű pasit.

Megbeszélni nem tudják.

Talán az a baj, hogy a pasi nem bírja felfogni, hogy másnak mit jelent a pénz? A pasinak 10 e ft semmi, a lánynak meg sok.

Milyen közös életük lehetne így?

Kinek van igaza, a pasinak vagy a nőnek?

Mit lehet ilyen esetben tenni??


2012. febr. 2. 18:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%

Anonim oldal, nyugodtan írhattad volna E/1-ben...

A barátod így akarja elkerülni, hogy élősködj rajta. De azért ez durva...

2012. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a nőnek adok igazat ebben a helyzetben!(37!F)
2012. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
én nem állnék össze ilyen önző faszival, akinek ennyi empátiája és esze van... miért nem jó neki, ha annyit ad a lány amennyit abban a hónapban rá tud szánni? ha nincs akkor nincs, abból nem lehet adni.
2012. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is írhattad volna E/1-ben mert nagyon látszik, hogy rólad (lány) szól.

A pasival több baj is van mint szerintem elsőre látszik: makacs, nulla empátia, nem segít a szüleinek pedig ott lakik=kihasználja őket, vagy öreg és azért van ennyi mindene= korban nem való hozzád vagy nem tanult hanem kb. szakmunkás sulival rendelkezik és megszakad annyit dolgozik, de hidd el egy diplomás lány és egy érettségivel sem bíró férfi nem jó párosítás a későbbieket nézve. Neked elég bajod van a szüleiddel jelenleg felesleges ezt tetézni még egy ilyen pasival. Ahelyett, hogy vállvetve küzdene, hogy boldog legyél mikor vele vagy, és támogatná a tanulmányodat (elég lelkileg is!) még rátesz egy lapáttal. Ha ennyire értetlen és keseríti a mindennapjaidat, hagyd ott. Ennek így semmi értelme, nem tudnám elképzelni,hogy hosszú távon boldogan éljetek egy fedél alatt.

2012. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem a pénz a probléma, hanem az hogy ezt nem tudják megbeszélni. Nekem GYEDem van és 20ezer megy a lakáskasszába minden hónapban, plusz fizetem a gyerek dolgait, meg a kaját. DE tudom, hogy mennyit keres a férjem, tudja ő is hogy én mennyit kapok, tudjuk mennyit költünk és megbeszéljük a kiadásokat. Ő többet keres mint én, a kiadások oroszlánrészét ő vállalja.

Szerintem csak annyi itt a helyzet, hogy a férfi szeretné, hogy a lány a saját jövőjére is gondoljon, gyűjtsön valahogy (mindegy, h lakáskassza, vagy persely) Hisz látszik, hogy a férfi már elért valamit. Szóval ért a pénzhez. Ha a lány, nem tud, mert nincs pénze és ezt már 1000féle képpen elmondta, akkor a férfi hülye és ezért nincs értelme a kapcsolatnak

2012. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettőt meg lehet érteni. Te fejezd be a sulit, aztán kezdj el dolgozni és akkor gyűjts. A párod meg értse meg, hogy nincs most erre pénzed.

De amúgy elég bunkó, már bocs...

2012. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
hát nem tudom de a lánynak van igaza ha a férfi aki már jól keres miért várja el a lánytól hogy gyűjtsön hacsak nem azért hogy később hitelt vagy a pénzt kérje ha egy férfi igazán szereti a lányt és jobb az anyagi helyzete segíti hogy ha majd később együtt élnek a lánynak is jobb legyen az indulás az életben.Szerintem kérdezd meg miért szeretné hogy gyűjts lehet hogy együtt se maradtok nemhogy avval foglalkozna milyen jó együtt vagy elhozzon otthonról egy kicsit kiszabadulni még ő is frusztrál hogy spórolj
2012. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
mind kettő érthető,nem biztos hogy rosszat akar a lánynak..de akkor is bunkó ennyi.valahol ő is elkezdte csak ezt elfelejtette gondolom....neked is és neki is igaza van.persze az sem mindegy mert az nem derült ki,hogy a férfi és a lány mennyi idős?
2012. febr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet,hogy a férfi szemszögéből egész máshogy festene ez a szituáció?Mert így,ahogy leírtad mindenképp a nőnek van igaza.
2012. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
A lány a férfit szereti, a férfi a pénzt szereti. Mert ha a férfi a lányt szeretné, akkor az anyagi dolgok nem is érdekelnék. Ha egy férfi szeret egy nőt, akkor nincs jelentősége, hogy van-e lakáskassza vagy nincs. A lány helyében több érzelmi energiát, időt ebbe a kapcsolatba nem fektetnék be. Felesleges.
2012. febr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!