Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyumat nem...

Mit tegyek, ha anyumat nem érdekli miért lett öngyilkos nagyapám, de engem igen?

Figyelt kérdés
30éve történt, a születésem elött. Írt búcsúlevelet, de anyum sosem kérdezte meg a mostohatestvérét, hogy mi állt benne. Engem viszont érdekelne, mert úgy érzem, hogy az, ahogy édesanyámnak fel kellett nönie, az egész életére és az én gyerekkoromra is kihatással volt. Célozgattam már a dologra, de nem vették a lapot. Nem mertem eddig elöállni nyíltan a dologgal. Szerintetek van jogom megtudni, utánajárni, ha ö maga nem kérdezte meg sosem?
2012. febr. 3. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nincs értelme. Régen történt, most már akármi is áll abban a levélben, nem számít.
2012. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg.
2012. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Mostohatestvért kéne megkérdezni. Tartjátok a kapcsolatot.

Szerintem van jogod tudni, az unokája vagy.

2012. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érthető, hogy érdekel. Én azt javaslom mond meg Anyukádnak, hogy úgy érzed valamiért ez fontos Neked. Szeretnéd tudni. Ígérd meg neki, ha megtudod, akkor sem mondod el Neki, ha nem szeretné.

Ha Ő tud erről, akkor megbeszélhettek egy találkozót a mostoha testvérrel vagy olyan rokonnal, aki tud erről valamit. Talán Édesanyád is segít.


A múlt dolgai pedig szerintem is kihatással vannak a jelenre. Az emberek hajlamosak ugyanazokat a hibákat elkövetni, mint az elődeik. Ezért jó tisztába lenni azzal, hogy Ők mit tettek és milyen emberek voltak.

2012. febr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tartjuk a kapcsolatot a mostohatestvérrel, de ki tudom deríteni hol lakik...

Apu szerint anyu is utálta az apját valamilyen szinten. Lehet fél, hogy még a levélben is bántaná. Ha viszont legalább ott életében egyszer azt írta, hogy szereti, vagy sajnálja, amit tett...lehet jobb lenne.

2012. febr. 4. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!