Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért most akar anya "megnevel...

Miért most akar anya "megnevelni", mikor már 17 vagyok?

Figyelt kérdés

Vagyis hát nem mondanám, hogy nevelni, de nem tudok erre jobb szót így hirtelen.

2 hónapja van új barátom, akivel minden hétvégén együtt alszunk. Vagyis a mostani hétvégét megtiltották. Soha az életbe semmit sem tiltottak meg, most meg "mert csak" volt az indok a tiltásra. Oké, hogy korai az együtt alvás, de tényleg alvás! És ezt ők is tudják. Sőt, 15 évesen is együtt aludhattam az akkori barátommal, ráadásul tudták, hogy szexelünk is..

Most meg.. Ja és jönnek az új dumával, hogy tanuljak, vagy teljesen eltiltanak tőle. Mindig is azt mondták, hogy magamnak tanulok, ők nem fognak beleszólni. És jó is működött, nem vagyok hülye, hogy ne mérjem fel ennek a súlyát. Hozzáteszem, hogy jó átlagom van.

Tehát a kérdés adott.. Miért csinálhatják ezt?


17/L


2012. febr. 3. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem 15 évesen korai volt a szex is, és most 17 évesen is... : ) Lehet én gondolkozom rosszul, de nekem legalább 1 évnek elkell telnie egy kapcsolatban ha nem többnek hogy bizalmasan oda adjam magam a barátomnak 14L (természtesen szűz, mielőtt valaki beszólna)
2012. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És? Nem ez volt a kérdés. Nem igazán érdekel más véleménye ezzel kapcsolatban. Nem egy buliba veszítettem el egy részeg valakivel, hanem egy olyan emberrel, akit szerettem. De tényleg nem ez volt a kérdés.
2012. febr. 3. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Miért most akar anya "megnevelni", mikor már 17 vagyok?


mert jobb később mint soha

2012. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

#1:14évesen nem kéne ilyenekről nyilatkoznod. De nem offolok.


Lehet hogy pillanatnyi elmezavar, vagy csak nem tetszik nekik a gyerek ,esetleg úgy érzik romlott miatta a tanulmányi eredményed. Vagy kismillió ezer dolog, nem ismerem őket, de ezek az alapdolgok. Az lenne a legegyszerűbb ha megmondanád nekik hogy nem érted a dolgot és magyarázzák el, de normális hangnemben , mert ha felhúzzák magukat akkor nem mész sok mindenre.

2012. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

talán anyud úgy véli, hogy túl sok minden rád lett anno engedve... és rájött, hogy milyen hamar felnősz... ma még csak a barátod akivel együtt alszotok... de később már a párod, akitől a gyerekedet várod ;)

szerintem anyukád, megijedt, fél hogy "túl hamar" el fog veszíteni...

és azt akarja légy még "gyerek" kicsit...

de ha így van, akkor rosszul csinálja, mert ha jól gondolom így méghamarabb "el fog veszíteni"

(nem a legjobb megfogalmazás, de remélem érted xD)

2012. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Bepánikolt, hogy sehová nem vesznek fel, hogy így megszigorodtak a törvények.
2012. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nem is fogok menni fősulira, egyetemre. Ő is tudja, hogy szakmával többre megyek.
2012. febr. 3. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is arról van szó hogy most jött rá hogy neki milyen hamar elrepült ez a 17 év. Nemrég még akkora voltál mint a tenyere most meg már majdnem felnőtt. Ki hogy reagálja le, jó esetben te is leszel ilyen helyzetben, próbáld ne felhúzni magad, értelmes beszéddel többre mentek.
2012. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Velem is ez van. Bár nem ilyen ügyben. Sokkal kevesebbet enged, mint mondjuk 3 éve. Oda mentem ahova akartam és akkor amikor akartam. Most meg minél előbb érjek haza és minden lépésemről előtte be kell számolnom. Pedig most már van annyi eszem, hogy tudjak vigyázni magamra, 3 éve nem volt. Akkor kellett volna ennyire féltenie. Na mindegy, szerencsére soha nem történt semmi baj.

18/L

2012. febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért drága aranybogaram, mert mint ahogy innen is lerí, éretlen vagy kissé érzelmileg. Ha érett lennél, nem panaszolnád ki egy nyilvános fórumon, hogy anyu nem vett neked nyalókát, hanem megértenéd az okokat. Félt egyszerűen. Majd ha szülő leszel, meg is tapasztalod.
2012. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!