Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyha családinevet változtato...

Hogyha családinevet változtatok, és házas vagyok, ahhoz kell a férj hozzájárulása? Aláírása? Személyi adatai?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

HA férjnél vagy, akkor vagy a férjed családi nevét használhatod, vagy a saja´t születési nevedet.

De mivel te nem vagy a férj tulajdona, ezért a SAJÁT nevedet megváltoztathatod, neki nem kell beleegyeznie.


Viszont elég furcsa ötletnek tartom, mert vagy a férjed nevét nem akarod tovább - ezt meg kellene indokolni, hogy ha egyszer felvetted, akkor mert akarod visszacsinálni,

vagy a saját vezetékneved használod, és akkor meg miért nem gondoltál rá idöben, hogy felvedd.

2012. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valófélen vagyunk. De annál bonyolultabb a helyzet, hogy ugyanaz volt a családinevünk mielőtt megházasodtunk, de nem vagyunk rokonok. így a házas nevem ugyanaz mint a leánykori, mégis egyezik a férjem nevével. Te ha jól tudom, van egy olyan szabályzat, hogy ha a férj és a feleség ugyanazt a nevet viselik, akkor az egyiknek a változtatásához kell a másik hozzájárulása. Egyrészt nem tudom, hogy ez most tényleg így van-e, másrészt hogy én akkor most "milyen kategóriába" esem....
2012. febr. 4. 12:00
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Ilyenröl még nem hallottam, szerintem ez a beleegyezés a házasság alattra vonatkozik.

Ha elválsz töle, akkor a válás kimondása után megváltoztathatod a saját nevedet, neki semmi köze többé hozzád.

De igazán nem értem, mire lenne jó, ha a házasság elött jó volt ugyanaz a vezetéknév, akkor mostantól miért nem. De ez a te dolgod, csak kiváncsi vagyok.

2012. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a családinév igazság szerint nekem sosem hozott semmi jót, ezért szeretném már megváltoztatni minél hamarabb. A válás sokáig elhúzódhat, én meg már szeretnék tőle megválni...
2012. febr. 4. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!