Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Párom és a legjobb barátja kikészítenek.

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz a történet, de muszáj leírnom, mert fontos.


A páron nem magyar, interneten ismertem meg, mi angolul beszélünk (egyikünk anyanyelve sem ez). Amikor még csak online ismerkedtünk, említette, hogy van egy legjobb barátja, aki szintén alig várja, hogy találkozzon velem és -ez nagyon fontos- hogy gyakorolja velem az angolját.

Kicsivel később ideköltöztem a páromhoz -itteni nyelvtudás nélkül, egy hétfői napon. Csütörtökön már be is dobott a mély vízbe, találkozzak a legjobb barátjával és az ő párjával. Mondom oké, elvileg beszél angolul, mi probléma lehetne? Aztán valamiért úgy alakult, hogy szinte az egész este alatt az ő anyanyelvükön beszéltek, amihez hozzászólni nem nagyon tudtam.

Később azért engem ez bántott, főleg, hogy elvileg tudtak volna velem beszélni angolul is, de nem szóltam... Rá pár hétre pedig azt hallom vissza, hogy a "legjobb" barát panaszkodik a páromnak, hogy én mennyire s.ggf.j voltam, hogy akkor egész este szinte rájuk sem néztem, meg biztos azért, mert ők leszbikusok és hogy ezzel nekem bajom van blabla. Na itt már kezdett érdekes lenni, de mondom hát jó, majd megbékél, ha megtudja, hogy egyébként sem vagyok a könnyen barátkozós típus, pláne, ha még egy nyelvet sem beszélünk. Aztán köztünk megállt a kapcsolat, ő nem kérdezett felőlem, én sem felőle - a párom magától mesélt mi van velük.


Ezek után a párom összeveszett vele, mert hogy én kettőjük közé akarok állni stb. Pár hónapig csak a munka miatt beszéltek (mert együtt dolgoznak).


Aztán újra jóban lettek, amikor nem voltam itthon 2 hónapig - tudjátok: ha nincs otthon a macska, cincognak az egerek. Ezzel még nem lett volna gond, de ilyeneket kezdtek el a páromnak mondogatni, hogy én csak a pénze miatt vagyok vele, meg majd lecserélem egy fiatalabbra (8 év van köztünk, ami szerintem nem abnormálisan sok).


Na ezt már én sem hagyhattam, megmondtam a páromnak, hogy ha így folytatja a barátja, akkor inkább mellőze, mert nyilvánvaló, hogy ki akar engem fúrni. Erre hatalmas vitáink lettek, majdnem szakítottunk. Aztán csak együtt maradtunk, azzal a feltétellel, hogy munkán kívül nem találkozik vele. Aztán megint kezdődött a sarazás, a párommal a viták. A párom azt mondta, hogy végképp befejezte vele, munkában sincsenek kontaktban.


Aztán véletlenül mégis megtudtam, hogy ugyanolyan jóízűen beszélgetnek napközben, eljárnak ebédelni stbstb. Ezt hiába mondom a páromnak, ugyanúgy vita lenne belőle, vagy tagadná.


Szerintetek mit csináljak? Nekem semmi bajom nem lenne a csajjal, még csak ugye okom sincs a féltékenységre, csak azt nem bírom, hogy engem fúr. Olyanokat állít tök ismeretlenül, ami teljesen abszurd. Pl. hogy a pénzéért lennék a párommal: a számlánk mínuszban van és be kell osztanunk a pénzt nekünk is, mint bárki másnak...


És a "legjobb" baráttal ellentétben én sosem mondtam róla rosszat még akkor sem, amikor nagyon felhúzott a hazugságaival.


2012. febr. 4. 03:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Hagyjam, hogy továbbra is a hátam mögött, a szemembe hazudozva barátok legyenek, vagy álljak le a párommal megint vitázni? Hogy értessem meg vele, hogy nekem nem az ő barátságukkal van bajom, hanem a folytonos szidással? Mert a párom erre mindig azt reagálja, hogy de azzal meg ne foglalkozzak, mert ő sem teszi, nem fog ezért elhagyni stb.


A csajjal lehetetlen beszélni. Van neki egy örzővédő barátnője aki meg még képes lenne nekem rontani.

2012. febr. 4. 03:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődött a probléma,amikor 4esben találkoztatok. Ha zavart,hogy nem angolul beszélnek, miért nem szóltál? Miért nem szóltál a párodnak,hogy figyelj nem értek semmit? És ő neki ez miért nem esett le? Most gondolkodj visszafelé,nézd kivülről magad.Van egs legjobb barátod,aki hozza a párját,de az egy kukkot sem szól,de még maga mellett sem áll ki. Te mit gondolnál? Jó biztos nem azt:hogy s.ggfej,de azért ez elég furcsa.Szerintem csak azt hiszik,hogy nem akartál velük megismerkedni.Szerintem hívd fel a legjobb barátot és beszélj vele,hogy nem akartál bunkó lenni,de nem tudtál mit tenni.A párodtól nem várhatod el,hogy ne találkozzon a legjobb barátjával..
2012. febr. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bocsi,hívd fel telefonon. akkor a barátnő sem ront neked :) vagy, beszélj a pároddal,hogy zavart ez a múltkori "kirekesztés" téged,csináljátok újra az egész ismerkedést,de most már angolul
2012. febr. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát köszi... igazából azért nem szóltam az elején, mert 1: alapból zavarban szoktam ilyen helyzetekben lenni 2: meg voltam lepődve pont azon, hogy arra sem vették a fáradtságot, annak ellenére, hogy "megígérték"...


De szerinted ilyen egy legjobb barát? Az én legjobb barátom sosem tenne ilyet, pedig ő nem is beszél egy közös nyelvet sem a párommal mégis már sokszor elvoltunk és semmi bajuk egymással.


Kibékülni meg nem tudom, hogy érdemes-e... Én már úgy-ahogy le is mondtam az egészről. Azok után, ami lezajlott köztünk biztos nem tudnék rámosolyogni, hogy jajj semmi baj, felejtsük el.

2012. febr. 4. 04:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Kétségtelenül nem könnyű (és furcsa) helyzet.

Több meleg ismerősöm is van, de az ilyet sosem értettem. Miért csinálja ezt a csaj? Ha egyszer leszbikus nyilván nem akarja magának a párodat. (Ha jól vettem ki te vagy a nő, a párod pedig férfi.)

Én is mondtam már ilyet az egyik legjobb barátomnak, mert őszintén úgy gondoltam valóban a pénzéért van vele a barátnője. Persze ezt valahol ő is tudta és később be is igazolódott, köztünk nem is volt ebből vita.

Esetleg próbáld megmutatni annak a nőnek, hogy nincs igaza. Lehet csak nem voltál neki szimpatikus és most ezért mond rád kígyót,békát.


Másfelől pedig ha már tényleg nincs mit tenni, akkor sz.rd le. A párod szeret, veled van. Hiába magyaráz neki a barátja, felnőtt ember, ő hozza meg a döntést. És ő téged választott, pont.

Egy idő után majd megunja az illető és nem fúr téged tovább.


Valahol érthető, hogy titokban találkozik vele. Azért titokban, mert nem akar veled vitát. Érthető, hogy fontos neki, hiszen gondolom régebb óta ismerik egymást, jó barátok.

Én nem forszíroznám, hogy szakítsák meg a kapcsolatot, inkább csak kérd meg rá a párod, hogy ha tényleg szeret akkor ha ez a téma szóba kerül állítsa le a csajt.


Egyébként elég nagy udvariatlanság, hogy téged kizártak a beszélgetésből azzal, hogy az anyanyelvükön beszéltek, amit te nem értesz. Rendben, hogy úgy könnyebb és néha akaratlanul is megtörténik, de néha azért kapcsolhattak volna, hogy te csak ott ülsz és válthattak volna angolra és pl. elmesélhették volna, hogy miről volt szó vagy valami. Idióta az a nő, hogy ebből azt szűrte le, hogy te s.ggfej vagy.

Ne foglalkozz vele. Ez olyan dolog, hogy mi is sokszor magyarázunk egymásnak a haverokkal, de a végső döntést mindig az adott személy hozza meg, akiről szó van. Tehát most itt a párod. Ha ő veled akar lenni magyarázhat neki a nap 24 órájában akármit a barátja, nem fog elérni vele semmit.

Volt olyan barátom, akit megcsalt a barátnője, amikor találkoztunk minden alkalommal magyaráztunk neki, hogy csak megalázza és teljesen ki van miatta, szakítson inkább mert csak tönkreteszi az életét. Mégis elviselte a megalázást majdnem 2 évig - persze nekünk tudott sírni.

A másik esetben is már 6 éve van együtt az illető a párjával, pedig folyton mondjuk neki, hogy csak a pénzéért van vele a nője. Azért zavar, mert magának semmit nem vásárol a srác, mindenét a nőjére költi, ő pedig boldogtalan. Már lassan sikerül meggyőzni, hogy ő is megérdemel dolgokat és nem bűn, ha magának is vesz olykor valamit.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy sokkal bonyolultabb ez ennél. Ha alapvetően jó a kapcsolatotok mondhat bármit a haver, nem fog vele célt érni. Egy idő után a párod is megunja majd és rászól, hogy ne mondja ezt.

2012. febr. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem ilyen a legjobb barát, de nem vagyunk egyformák.

Pihentesd ezt: a ne találkozz a legjobb barátoddal dolgot,mert így a párod dühös lesz csak rád. Te sem tudnál legjobb barátod és a párod között választani.

Amúgy meg...amikor összeházasodtam a férjemmel, kb évig azt hallgattuk,hogy csak a pénzéért mentem hozzá és most már mindjárt elválunk. volt olyan is,aki felhívta a férjem az esküvőnk napján,hogy gondolja meg magát. Szóval tuddom,mit érzel.Ne foglalkozz velük.A párod szeret,te is fogadd el őt. Aztán majd a legjobb barát is belátja hogy nem jöttek be a számításai

1voltam

2012. febr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod szeret akkor barátaival szemben is kikéri, hogy tartsanak téged tiszteletben, mert te az ő párja vagy. Ha nem és inkább ti veszekedtek ez miatt akkor inkább kerss olyant aki saját maga és a barátai tisztelnek. Itt valami sántít. Vagy nem őszinték az érzelmei.
2012. febr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!