Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utolsó internetes jelenésem...

Utolsó internetes jelenésem ez a kérdés: Mától elhagyom a netet, mert rámentek a kapcsolataim, szerint. Et. Ek jó ötlet, mi várható?

Figyelt kérdés

Igazából utóbbi időbe rengeteget neteztem, és csak negatív hatással volt rám a net. A családom annyit látott belőlem, hogy hazajövök beülök a gép elé, kimegyek kajázni, visszaülök. Meg az is mániám volt, hogy mindenkire rámentem, néztem az üzifalat, itt tettem fel egy rahedli kérdés, máskor nem volt ez, csak a hideg miatt nem mozdultam ki aztán itt a gép előtt ragadtam. Szóval most töröltem magam Facebookról, iwiwről, beszüntettem pár nem használt gmail címet és erősen rájöttem arra is hogy csömört kaptam a nettől. Kicsit néha mintha mosná az agyam, azzal hogy mindent elémkínál, megfoszt a fantáziálás, kreativitás örömétől is, meg az is elég gáz volt hogy mindenki elérhető volt, mindenkiről mindent tudtam (face) és nem volt semmi titokzatosság. Szóval sok dolog annyira elveszti a varázsát a neten.

Szerintetek ki fogom bírni, úgy hogy Tv-t sem fogok nézni és női magazinokat sem fogok vásárolni(azok butító,reklámozó hatását is érzem az önbizalmamon). Úgy gondoltam néha rádiót fogok hallgatni, és sok értelmesebb élményt próbálok majd szerezni sport..kirándulás...hasonlók.. élőben a rokonnokkal barátokkal sajnos mértéket nem tudok tartani a netben, nincs olyan hogy kicsi...egy kicsit. Szóval szerintetek fog változni az életem ezekkel és ha igen mennyire? Hogy már nem vagyok sehol fellelhető?

Nagyon szeretném betartani, az osztálytársaim naponta délután 3tól (suli utántól) hajnali 3 ig ott tudnak ülni a gépelőtt, én csúcsidőmben is kevesebbet ültem mint ez.

És hogyan tartsam be, milyen trükkökkel, ha mégis elkapna a vágy hogy belépjek a netbe?


2012. febr. 4. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Végre egy ember, aki a netről akar leszokni!!!

Szerintem szokj át valami más ésszerűbb hobbira pl. olvasás,könyvtár látogatás, séta, amik visszaadják neked az emberi kapcsolatokat.

2012. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem esnék át a ló másik oldalára. Nagyon sok segítséget találhatsz a neten a tanuláshoz, és valószínűleg később a munkahelyeden se tudod majd teljesen nélkülözni. Az nagyon helyes, hogy le akarsz számolni a függőséggel. Találj egy egészséges középutat. A sport ehhez nagyon jó lehetőség.
2012. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet mondjuk szerintem napi fél óra-1óra az ideális gépezés de ahogy akarod.olyankor lesz nehéz amikor semmi dolgod nincs s a gépezésre gondolsz egyből,de ha kitalálsz valami mást helyette akkor teljesen jó sok sikert:)
2012. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A mértékletesség a kulcs. Ezt kell megtanulnod, hiába nem megy. Mert így ugyanúgy a rabja vagy.
2012. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le a fb-ozásról, hogy azokat az ismerőseimet, akik az ég világon mindent lájkoltak és kiraktak, leiratkoztam róluk (tehát nem láttam, ha kiírtak vmit). Így megmenekültem a rengeteg felakasztott kutya és macska látványától is.
2012. febr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy nem kellene átesned a ló tulsó oldalára.

Lehet hogy most valóban függő vagy (bár én nem annyira gondolom, mert akkor eszedbe sem jutna hogy elhagyd a netet), de ez nem azt jelenti, hogy végképp elfelejtsd a netet.

Vannak előnyös oldalai is. Az eddigi lépéseidet csak támogatni tudom, de azért az internet sokkal többről szól, mint a közösségi oldalak!

2012. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben le akartam szokni a gyk-ról. Megváltoztattam a jelszavamat egy olyanra, amit csak addig a pár másodpercig bírtam megjegyezni, betűk összevisszaságát írtam be, hogy aztán ne tudjak belépni. Tedd ugyanazt olyan portálokon, ahol regisztrálva vagy és sűrűn lógsz ott. Bár, mint ahogy a mellékelt ábra mutatja nem sikerült leszoknom, újra regisztráltam, de te azért próbáld meg, hátha beválik.
2012. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A közösségi oldalakon "lógás" önként vállalt rabszolgaság. Ettől szabadulj meg! Sportolj, olvass, főzz stb.


Én nem vagyok-, voltam fent sehol,nem is éreztem hiányát, voltak, akik hívtak sokan, de nem érdekelt.Szerintem Neked sem lesz semmi hátrányod ebből.

Aki akar, leül veled beszélgetni, vagy felhív telefonon.


DE:

Az ésszerű időhatárok közötti netes tájékozódás, email-, aktuális néhány híroldal nyomon követése-, dolgozatok megírása, online ügyintézés nem hiszem, hogy problémát kell, hogy okozna. Ez a része szerintem nem kizárható.


Biztos sokan másképp gondolkodnak, tiszteletben tartom az ő véleményüket is.


Kitartást és ésszerű átgondolást kívánok mindehhez!

Ki fogod bírni a nagy átalakulást! Sőt, végre időd lesz mindenre!

2012. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

#6. válaszoló vagyok és közben eszembe jutott egy vicc(?):


Egy munkanélküli jelentkezik a Microsofthoz takarítói állásra. A HR-es behívja, elbeszélget vele, és teszteli: söpörje fel a padlót, és utána azt mondja: “Ok, felveszlek, add meg az e-mail címedet, és elküldöm neked a megfelelő formanyomtatványokat, és a munka kezdés dátumát.”


A munkanélküli reménytelenül elmondja neki, hogy nincs számítógépe, és mail címe sem. A HR-es azt válaszolja, hogy akkor sajnálja, de mivel nincs mail címe, virtuálisan nem is létezik, és ha nem létezik, nem tudja felvenni. A munkanélküli kijön, nem tudja mihez kezdjen összesen 10 dollárral a zsebében. Elhatározza, hogy bemegy egy boltba, és vesz a maradék pénzén egy láda paradicsomot, 10 kilósat, és házról házra jár, kínálja a paradicsomot, és két órán belül megduplázza a tokéjét. Ismét vesz paradicsomot, ismét házaknál adja el, és a végén 60 dollárja van. Ekkor realizálja, hogy pénzt ezen a módon is kereshet, és ettől kezdve minden nap kora reggeltől késő estig így keres pénzt, meg triplázva, négyszerezve minden nap a pénzét. Pár héttel később vesz egy szekeret, majd egy kamiont, majd egy kis flotta házhoz-szállító kamiont. 5 év elteltével a hajdani munkanélküli az USA legnagyobb élelmiszer kereskedelmi láncának tulajdonosa. Gondol ezért a családja jövőjére, és elhatározza, hogy életbiztosítást köt. Felhív egy biztosítási ügynököt, választ egy fajta biztosítást, és amikor a beszélgetés befejeződik, az ügynök megkérdezi, milyen e mail címre küldheti az ajánlatát.


A férfi azt válaszolja, nincs mail címe. Furcsa, válaszolja a biztosítási ügynök, nincs e mail címe, és mégis mennyi mindent elért, vajon mire vitte volna, mit csinálna ma, ha lett volna e-mail címe? A férfi gondolkodik, majd azt válaszolja: takarító lennék a Microsoftnál.


Tanulságok:

az Internet nem oldja meg az életed

ha nincs mail címed, de sokat dolgozol, lehet belőled milliomos

ha megkapod ezt a mailt, valószínűleg közelebb vagy a takarítóhoz, mint a milliárdoshoz…

2012. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló leírta a lényeget. Mértékletesség és pont.
2012. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!