Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt, miután hazaállítot...

Mi történt, miután hazaállítottál a meg nem engedett házi kedvenccel/festett hajjal/piercinggel/tetoválással/egyébbel? :D

Figyelt kérdés
Csak mert ilyen típusú tervem van..és valahogy nem félek:D

2012. febr. 4. 21:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
én kb 12 évesen vittem haza egy kölyök kutyát amit az utcán találtunk barátnmmel reakció: ha holnap 10ig nem takarodik el a kutya repülök én is... (csak azért volt ennyi időm mert délutánosból jött haza)
2012. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megtiltották régen,hogy fessem a hajam,de amikor haza mentem vörös hajjal,nem szidtak le.A piercinggel más volt a helyzet.Akkor pont kolis voltam,amikor csináltattam,csak hétvégén jártam haza.Hát,nem voltak büszkék rám,nem tetszett nekik,de nem lett botrány,csak elborzadtak:D
2012. febr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
1%
Ha megtiltom, és annak ellenére is megcsinálná, akkor a piercinget kivetetném, a festett haját nem festethetné újra, a házi kedvencet megtarthatná, de csak és kizárólag azért, mert nem akarnám, hogy az állatnak rossz legyen, de minden esetben nagyjából a következő évet számítógép és tv nélkül töltené. Az más kérdés, hogy velem lehet alkudni, de ha azt mondom, hogy nem, akkor nem. És abban is biztos vagyok, hogy a gyerekem nem engedné meg magának, hogy ilyesmit tegyen, annál több esze van.
2012. febr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

házi kedvenccel - a cicákat apám elhordta mindennek, de mindig arra mentem haza, hogy dédelgeti, simogatja őket, így maradtak nálunk, azóta is velünk élnek :) ellenben a csibéinket el kellett ajándékoznunk, nem tudtunk gondolsodni rólunk



festett hajjal - persze hogy ocsmánynak ítélték, ennek apám hangot is adott, a nagyanyám is kiakadt, rondának nevezett, azt mondta, "nnah, már csak ez kellett oda a fejedre" világosbarnából lettem szőke... anyu elfogadta, tetszett neki (4 évig voltam szőke)



piercinggel - apám, nagyanyám hisztizett, anyu nem, végül 2 év múlva kiszedtem mindet, meguntam (nyelv, orr, köldök)


tetoválással - ebből nem volt 'nem megengedett' az elsőt 15 évesen csinálttattam anyukámmal, egy pici mintát a lapockámra, a következőnél már majdnem 18 voltam, önálló keresetteL, így csak bejelentettem, mi lesz, és hol, nem érdekelt, mit gondolnak


remélem, elég kimerítő volt :)

2012. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
77%

Én szőke színezővel állítottam haza. Arra anyukám azt mondta, hogy furcsa és nem természetes, apukámnak tetszett. Egyszer hazavittem egy hörcsögöt, pedig előtte évekig tiltva volt minden kisállat. Anya rögtön megszerette és megtarthattam.

Utolsó: Biztos vagyok benne, hogy még nincs gyereked, mert akkor másképp gondolkodnál, de ha van akkor sajnálom szegényt, mert ilyen vasszigorral nevelésből sosem sül ki jó.

2012. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt olyan, hogy haza állítottam olyan dologgal ami nem volt megengedve, mindig addig könyörögtem, amíg meg nem engedték, egyedül a tetkót nem engedték, 13 éves korom óta szeretném, augusztusban megyek csináltatni :D (addigra betöltöm a 18-at:)
2012. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
en soha nem voltam ennyire bator
2012. febr. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

az ikertesómmal és a legkisebb hugommal hazavittünk két kiskutyát, anyám majdnem szívinfarktust kapott mikor meglátta őket. Másnap apám vissza vitte ahonnan elhoztuk. Vittünk haza, macskákat, sünöket, mindenféle állatot. Alapból volt otthon kutya, macska, 2teknős, 2 gyík, 2 papagály, hörcsög, 2degu.

Nekem megengedte hogy befessem a hajam, a piercinget is megengedte, a rasztát is megengedte ezeket 14éves koromban engedte meg. Tetkót nem kérdeztem, ha lett volna zsebpénzem csináltattam volna, de még eljön az az idő mikor egy szép tetkóval megyek haza:D

19L

2012. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

tegnap 23:28!


Látom, félreértettél: ezek a dolgok VELEM történtek meg, nem én mondtam őket! Egyébként de, van egy lányom.

2012. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
90%

23:28: Nem tudom, hogy ez miért vasszigor? Nem az volt a kérdés, hogy megengedném-e, hanem hogy ha nem engedném meg, és annak ellenére mégis megtenné, akkor mit tennék. Márpedig ha azt mondom, hogy nem, akkor az nem. Ha az lett volna a kérdés, hogy megengedném-e, akkor nyilván másképp válaszoltam volna. A háziállat megengedett, van is (de ha újat akarna, akkor azt megbeszélnénk, mert ez az egész családot érinti), a hajfestés, piercing és tetoválás pedig nálunk úgy megy, hogy mivel a lányom még csak 14 azt mondtam, hogy amint 16 lesz elmegy nyári munkára, és megkeresi rá a pénzt, amivel azt csinál, amit akar. Ha piercingre, tetoválásra, hajfestékre szeretné költeni, hát legyen, de én nem fogom ezeket finanszírozni. Lehet sajnálni a lányom, de legalább tudja, hogy mindenért meg kell dolgozni, és a szabályokat be kell tartani.

Az meg szerintem rettentően következetlen, hogy én azt mondom a gyerekemnek, hogy nem lehet házi hízója, és ő mégis hazahoz egyet, amit persze én kell, hogy etessek (legalábbis én veszem az ételt) és nekem is kell hallgatnom/szagolnom, és erre én csak kedvesen mosolygok. A tetteknek következménye van, ezt a gyereknek is látnia kell.

2012. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!