Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok spórolási tippeket?...

Adnátok spórolási tippeket? Szerintem a kajan lehet legjobban sporolni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2012. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

luxus cikken lehet a legjobban: cigi, pia, kocsi


ezenkívül itt van egy cikk is:

[link]

2012. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a kaján, de azon úgy szoktam, hogy semmit nem dobok ki, minden maradékot hasznosítok másnap valahogyan. Éhesen nem szabad vásárolni menni és szinte csukott szemmel kell vásárolni, csak a listán szereplő dolgokat szabad megvenn, jó ha nincs túl sok pénz nálunk, csak éppen annyi amennyi feltétlen kell.


A vizen is lehet spórolni, pl, fürdővizet felmosó vödörbe belemerni és azzal önteni le a Wc-t, vagy a felmosó vízzel, fele annyiban fürdeni, mint idáig, fogmosáskor nem folyatni a vízcsapot, mosogatás ne folyóvízben.


Villany csak ott égjen, ahol éppen tartózkodsz, este mindent áramtalanítani.


Drága tisztítószerek helyett nagyon megfelel az ecet és a citromlé.

2012. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Azt szugerálják az emberbe, hogy akkor spórol a legtöbbet ha nagy bevásárlóközpontokban vásárol. Én rájöttem, hogy nem. Ha hetente egyszer elmentünk, mindig otthagyok legalább 20-25ezret, mert akciós, mert jó árban, annyiért megéri, annyiért kár otthagyni. És megveszek csomó felesleges dolgot, csak mert a második féláron van, vagy ilyesmi, mikor semmi szükségem rá( pl chipszek, üditők)

Úgyhogy már csak havonta egyszer vásárolunk ilyen helyen, azon kívűl a lenti kisboltban, de cska ami és amennyi kell, így nem rohad ránk mindenés kevesebbet is eszünk, fogytunk is azóta, ami szintén ránkfért.

2012. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Kaján, és minden máson is. Kajából nyilván ha kenyéren és tejen élsz már ne spórolj, de ha kétpofára tömöd a csipszet meg a csokit, akkor nyugodtan abbahagyhatod. Kocsi helyett ha lehet gyalog vagy bicikli, esetleg tömegközlekedés. A fűtést sem kell 24 fokra felvenni, és nem kell minden nap teli kád vízben fürdeni... Nem kell havonta új körömcipő, ha az előzőnek semmi baja. Szerintem ezeken minden, hogy ami éppen nem szükséges, arra nem költesz...:)
2012. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

A kocsi mióta luxus cikk?Én inkább szükségleti cikknek gondolnám , vagy tekinthetünk rá munkaeszközként mivel sokan , többen közt én is azzal járunk dolgozni.

Autó nélkül elveszett emberek vagyunk , főként ha vidéken lakunk.


Amin a legjobban lehet hogy nem eregeted a vizet felesleges és nem pazarlod az áramot amikor nem szükséges.Továbbá A vagy A+ energiaosztályú berendezéseket vásárolsz.Hidd el , nekünk volt egy régi mosógépünk Energomat és rengeteg áramot és vizet használt.

2012. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Több boltban szoktam vásárolni, mert van ami itt, más amott olcsóbb és néha nem is kevéssel.
2012. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

-levenni a fűtést, amikor nem feltétlen szükséges

-kevesebb vízfogyasztás, kevesebb lámpaégetés

-eurós boltokban, kínai boltokban, Asia Centerben stb. venni ilyen-olyan fogyasztási cikkeket (sampon, szappan, kávé, akár csoki), nagyon sokat lehet vele spórolni

-nem mindenféle kajából a nagy "luxus"márkákat venni, hanem kipróbálni ismeretlen, olcsóbb cuccokat is... legtöbbször vannak olyan jók, mint a drágábbak

-hipermarketes, szupermarketes vásárlás közben a legalsó és a legfelső polcokat érdemes megnézni, mert a legdrágábbakat szemmagasságba szokták tenni

-figyelni az akciókat

-leszokni a cigiről

-papír alapú sajtó helyett neten olvasni a híreket (és akár női oldalakat is, "érnek annyit", mint egy Story magazin :D)

-ha tudjuk, hogy elhasználjuk, nagyobb kiszerelésben venni a dolgokat

-egyes kozmetikai szereket otthon elkészíteni

-ha színházba, moziba szeretnénk menni, figyelni az akciókat (érdemes egyébként a kedvenc színházak hírleveleire feliratkozni, néha vannak időszakos akciók, és főleg diákoknak rengeteg alapkedvezmény is, moziknál meg érdemes megnézni, hogy melyik az akciós nap, ha van... de ott is vannak diákkártyák meg stb.)

-hűségkártyák (ha az ember tényleg vásárol az adott helyen, akkor egy idő után vmire tényleg lehet őket használni)

2012. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Én albérletben lakom már régóta. Testközelből tudom, hogy a pazarlás sokszor igen drámai méreteket ölthet, és zavar is, amikor más nem csavarja le a fűtést vagy 20-30 percekig zuhanyozik!


Csak egy példa - egyik lakótársam napi kétszer zuhanyzott, az éves melegvíz felhasználásunk 80-90 köbméter körül alakult. Aztán elköltözött, és több lakóval a legutolsó felhasználásunk mennyi volt? 41 köbméter, köszi.


Ugyanez a fűtéssel. Távfűtés van, új radiátorok lettek még sok éve felszerelve, amikben van egy mérőóra, vagyis megéri spórolni, hiszen tényleg arányosan fizetünk. Amikor odaköltöztünk, a lakótársak nem igazán voltak partnerek a hatékony energiafelhasználásban, az egyik megmagyarázta, hogy "hát az úgyse úgy van". A csúcs összeg, amit ki kellett fizetni, 61 ezer forint volt. Utána beköltöztek új emberek, akikkel megbeszéltük a stratégiát, hogy az előszobai radiátorok sose menjenek, csak akkor fűtünk, ha otthon vagyunk, stb. A tavalyi maximum mennyi volt? 29 ezer forint...


Egyébként sosem értettem, mi a f@sznak kell valakinek fél órákat zuhanyoznia (egy olyannak, aki nem olajfúrótornyon dolgozik). Simán 4-5 perc alatt lehet végezni, ráadásul én úgy csinálom, hogy bevizezem magam, utána elzárom a csapot, szép nyugodtan végigcsutakolom magam tusfürdővel, majd lemosom. Egy csomó vizet meg lehet így spórolni.

2012. febr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért kellett lepontozni? Spórolási tippeket kért, nekem ez jött be, hogy csak azt és annyit veszek meg, ami pont kell, nem spájzolom tele a lakást midnennel, csak mert olcsó. Ezzel mi a baj?
2012. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!