Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak még többet adni?...

Anyósomnak még többet adni? Szerintetek "jogos" a kérése?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Amikor férjem hozzám költözött, nyitottunk egy közös megtakarítási számlát, mindketten teszünk be ide pénzt. Ebből fizettük az esküvőt, a gyerek dolgait, ebből szeretnénk új lakást venni.

Férjem minden hónapban 20e-t ad az anyukájának.

Tavaly 1.2M volt rajta. Anyósom kért kölcsön, hogy előtörleszthesse a CHF hitelét. Mi 800e-t ajánlottunk neki, mivel 4 hónapos babával én itthon vagyok, bármi elromolhat, férjem lebetegedhet, kirúghatják. Bár szerinte felesleges nekünk "ilyen sok" tartalék, azért elfogadta. A bátyjától kölcsönkérte a maradékot. Neki havi 35, nekünk havi 10 a törlesztő. És a férjem mostantól nem ad neki havi 20-at.

Most pénteken férjem elment hozzá valamit szerelni, és panaszkodott neki, hogy milyen szarul él, semmire nincs pénze stb. A lényeg: szeretné, ha először a bátyának adhatná vissza a pénzt, csak utána nekünk ÉS a férjem továbbra is havi 40e-t adna neki!!!! Teljesen ledöbbentem. Most egy 29nm-es lakásban élünk, a spórolt pénzünk nagy része nála és így amíg én nem megyek vissza dolgozni, addig nem is fogunk tudni félretenni. Csak én vagyok irigy vagy ez szerintetek is több, mint amit elvárhat a fiától?


2012. febr. 6. 09:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is több, mint amit elvárhat.

Én mindig azt mondom, hogy ha segíteni nem tud valaki akkor legalább ne vegyen el.

Jó hogy kölcsön tudott kérni tőletek, de azért ahhoz arc kell, hogy ilyen szinten tartassa magát a fiával...

2012. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy irigy, én is ki lennék szerintem akadva. Azt még megérteném, hogy nektek nem törleszt, majd később, de hogy még pluszba többet is adjatok neki. Hát nem tudom...

Amúgy nem dolgozik már? Nyugdíjas? Vagy miért ennyire kevés a jövedelme?

2012. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul nektek kéne törleszteni a másik kölcsönt...nem semmi a néni :D
2012. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
100%
Csúnya ilyet mondani,de sajnos az anyósod rajtatok élősködik... erre nincsen jobb szó.Most komolyan 800ezer forintot adtatok neki? Már ne is haragudj de ha te ebbe belementél akkor meg is érdemled.Az még talán oké ha mondjuk sok pénzetek van és 200ezerrel kisegítitek na de ez már túlzás...Az meg már a pofátlanságnak a legteteje hogy ennyit kapott de még havi 40-et szeretne.Szerintem először a férjed oszd ki aztán az anyukáját...
2012. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Férjem tőlem kért "tanácsot", hogy most mi is legyen.

Anyós óvónő, emellett gyerekekre vigyáz és a férjem öccse otthon lakik, ő havi 30-at ad haza.

Azért döntöttünk úgy, hogy kölcsönadunk, mert egy család vagyunk. Nekem ez volt a természetes, mert a mi családunkban nem szokás "lehúzni" a másikat. Most már látom, hogy ez nem mindenhol van így :-(

2012. febr. 6. 09:46
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nem tűnik jogosnak. Egy anya ne élősködjön a gyermekein, oldja meg maga. Átmenetileg érthető és rendben van.


Lehet, nem tiszta nekem a teljes történet, de én nem értem, hogy egy felnőtt férfi, akinek családja van, miért ad az édesanyjának pénzt havonta. Hiszen nem nála éltek. Ő mit tesz azért a pénzért? Nálunk sem édesanyám, sem nagymamám soha nem várnak el ilyesmit, vissza is utasítanák.

2012. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
Egyébként a kedves mama nem gondolt arra hogy ezel akár ki is semmizhet titeket?
2012. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is neked is igazad van, de arra nagyon figyelj, hogy a mit teszel, mert könnyen két tűz közé kerülhet a férjed. Anyósodat elképzelve akár arra is felkészülhetsz, hogy azt fogja mondani, a fiát ellene fordítod.
2012. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy irigy, sőt! Eddig is segítettétek őt és az nem egészen az irigységre vall. Viszont már had ne ti tartsátok el, amikor nektek is meg kéne takarítani valamennyit, pláne egy ekkora kölcsön után. A segítségnek és az eltartásnak is megvannak a határai. Ha nagyon kell neki egy kisebb összeg (max 10ezer) akkor 1x 2x (évente persze) lehet neki adni, de nem értem, hogy minek neki annyi pénz, illetve, ha nem tudja vissza fizetni, akkor minek kérte kölcsön? Vagy miért nem azzal kezdte, hogy figyeljetek, nem biztos, hogy azonnal meg tudom adni, sőt lehet, hogy még vmennyire szükségem lesz.

Komolyan mondom nem értem az ilyen embereket...

2012. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Egész hétvégén ezen agyaltam meg számolgattam. Úgy meg tudnánk oldani, ha spórolnánk; de nem azért dolgoztam és dolgozik most a férjem, hogy a fűtéssel, mosással sakkozzak a 4 hónapos baba mellett! "sajnos" kell a meleg itthonra, a kakis-büfis textilpelenkát 90 fokon kell mosni stb. Emiatt érzem magam kicsit irigynek és önzőnek, hiszen (ahogy anyósom mondta is férjemnek) ha nagyon akarnánk, meg tudnánk oldani. Csak akkor a gyereknek lenne kevesebb/rosszabb.

Nem tudom, anyós ebbe belegondolt-e; nem hiszem :-(

Én "hivatalosan" nem fogok belefolyni, férjem fogja megbeszélni az anyjával. Ő is arra hajlik, hogy a pénzt ráér megadni, de sajnos havonta fix összeggel nem tudjuk támogatni.


Nagyon köszönöm a válaszokat és várom a további véleményeket!

2012. febr. 6. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!