Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy nyerjem vissza anyukám...

Hogy nyerjem vissza anyukám bizalmát? Egyáltalán hogy beszéljek vele erről? 17L

Figyelt kérdés

Próbálom tömören összefoglalni: 17éves vagyok, 3hónapja vagyok együtt a barátommal(ő az első). Amikor anyával utoljára a szexről beszéltem(1hónapja) azt mondtam, hogy még nem szeretném, aztán múlthéten lefeküdtem a barátommal, és tudtam hogy kiakadna, ezért nem mondtam el, de a fiókomban talált egy óvszeresdobozt. És nagyon ki van akadva, azt hajtogatja hogy elvesztettem a bizalmát, hazudtam neki, szidja a barátomat(ő is 17), hogy gyerekek vagyunk, leribancozott, mindennek elhordott. Nem érti meg, hogy nem akartam hazudni, egyszerűen így jött ki a lépés, védekeztünk is. Lehet hogy korai volt 3hónap után, de nagyon szeretjük egymást, nem olyan mint a többi fiú, azért nem jöttem össze mással, mert nem akartam, hogy kihasználjanak. Egyáltalán nem bántam meg:/

Szóval a lényeg, hogy most eltiltott a barátomtól, nem találkozhatunk, pedig "távkapcsolat", szóval amúgy is csak hétvégente tudunk. Ettől mi változik meg? Hogy próbáljak rá hatni? És mit tegyek, hogy visszanyerjem a bizalmát?:(

Bocsi, hogyha nagyon össze-vissza lett, és köszi mindenkinek.:)

17L


2012. febr. 6. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát, azok alapján amit leírtál, ne aggódj, sajnos egy egy szülőnek elég nagy trauma, hogy a kicsi lánya már nem szűz, és legalább akkor, amikor már megtörtént el kellett volna mondanod magadtól, ez is igaz, de anyukád szerintem most sokk alatt van, egy-két hét biztos, mire fel tudja dolgozni. Légy türelmes, és megértő, legyél a segítségére mindenben. Nagyon remélem, hogy nem feleseltél, vagy nem voltál nagyszájú vagy ilyesmi veszekedés alkalmával, mert az csak olaj a tűzre. Húzd meg magad amíg el nem múlik a vihar. Kedveskedj neki, beszélgessetek sokat. Ez az élet rendje, meg kell értened neked is, hogy nem a szexxel van a baj, hanem hogy nem kommunikáltad neki.
2012. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát sajnos a veszekedések vége felé már én is "támadtam", de ezért bocsánatot kértem később, csak egyszerűen úgy érzem, az életem teszi tönkre azzal, hogy eltilt. Olyanokat mondott, hogy az neki csak jó, ha szakítunk, meg hogy mondhatok bármit, attól még egy ribanc maradok. Persze hogy rosszul esett, és én is a fejéhez vágtam valamit:S És tudom h ő amit mond, az tényleg úgy lesz, eddig még sose volt, hogy megnyugodott:S

Egyébként kitűnő tanuló vagyok, és sokat segítek neki itthon, ezen kívül egész jó volt a viszonyunk:/

2012. febr. 6. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ugyan már...az élet rendje ez. Nem hiszem hogy ez egy olyan dolog, amit otthon be kéne jelenteni, hogy pontosan meddig jutottatok el a barátoddal. Nagyon jó a kapcsolatom anyával, mégis sejti, hogy nem sakkozni járunk össze a barátommal, és ez természetes. Az a lényeg ha te nem bántad meg hogy megtörtént.

Szóval anyukád szerintem egy kicsit túlreagálta a dolgot. Nem hiszem hogy most bármit is kéne tenned, pont ellenkezőleg: hagyd egy kicsit békén, hagydlenyugodni, lehetőleg ne csinálj semmit ami vitának lehet az alapja. (rossz jegyeket ne szerezz stb.)

Hidd el kis idő és megnyugszik.

2012. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy anyuka tudhatná, hogy nem így működnek a dolgok, ahogy ő gondolja.

Lehet, hogy te kijelentetted egyszer, hogy nem akarod, de a hormonok mindenkiben dolgoznak. Megkívántátok egymást és ez így törvényszerű. Akkor megérteném anyukád kiakadását, ha egy buliban veszítetted volna el egy olyan fiúval, akivel nem jársz. De így...

Én kíváncsi lennék, hogy anyukádnak milyen volt az első sexuális élménye. Vagy akár a 2. 3. sokadik.


Ez nem úgy van, hogy az ember készülődik rá és kijelenti, hogy én csak 3 hónap múlva, kedden, 8:00-kor fogok először szerelmeskedni, oké Anya?

Nagyon nem. Ezt próbáld meg vele megértetni.



Nem említetted, hogy apukád mit szól ehhez a dologhoz, de szerintem okod van rá. Bocsánat, ha érzékeny téma, csak azért hozom fel, mert ha esetleg ketten laktok anyukáddal, akkor lehet, hogy csak attól fél, hogy elveszít téged. Tudod, mindjárt nagykorú vagy, vége a sulinak, kilépsz a nagybetűs életbe és vele mi lesz?


Tudod, ezek ilyen szülő dolgok. Szerintem ő ettől ijedt meg és nem is igazán a szüzességed elvesztése miatt.

2012. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Apukám nem él velünk, jó pár éve nem is tartjuk a kapcsolatot. Van egy nővérem, ő mellettem, de anya szerint az ő gondolkodása is éretlen (ő 22 éves).
2012. febr. 6. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem maradi az anyukád. Egyszerűen az fáj neki, hogy "becsaptad". Elhitetted vele, hogy te még nem akarod, és mégis megtetted. Meg lehet őt i érteni. Velem ezt egy barátnőm csinálta. Előadta a hős szüzet, aztán egy hét után lefeküdt a pasival, aki ráadásul jól átverte a fejét. Nekem is nehéz volt feldolgozni, pedig nem vagyok az anyja.


Hidd el, hogy a leribancozásnak semmi alapja nincs, csak most haragszik rád. A "hazugság" miatt és nem a szex miatt.

Gondolom jó viszonyban vagytok, ha ilyesmiről beszélgettek. Próbálj meg hozzá közeledni. A fiúdat ne emlegesd neki, csak a te érzéseidet. Hogy te sem így akartad, és hogy sajnálod, amiért elhitettél vele olyasmit, amit te sem gondoltál komolyan. Idővel meg fog békélni. Sok sikert! :)


24/n

2012. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Más világot élünk, mint amit ő élt akkor.

Összetehetné a 2 kezét, hogy ilyen lánya van, mint te.

Nézz szét a saját korosztályodban, mennyi olyan lány van, akiknek már nincs értékrendjük..

2012. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel te is csalódhattál benne, mert turkált a fiókodban...
2012. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%

20 éve még ribanc lettél volna,

most meg már hős.


Ti ebbe a világba születtek bele, nektek minden így elfogadott, mert csak nagyon kicsi szeletét láttátok a világból (időben és tapasztalatokban is)

pl. Te láttad 5-ször, hogy valaki bemegy a szobába és azt mondja BÚÚÚÚÚÚÚÚÚ. Akkor neked ez a természetes.

Aki meg 40 évig látott normális viselkedést, az meg ezt az 5 BÚÚÚÚÚÚÚÚÚ-t nem tudja hova tenni. Csak néz, és kisebbségben marad a "normális" felfogásával.


így csúszik le a világ

(egy maradi)

2012. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is azt gondolom, hogy a legjobb lenne ha most meghúznád magad, elfogadnád kicsit amit anyukád mondott. Tudom, hogy nehéz, de hátha ettől lehiggad. Kicsit a barátod is most értse meg a harci helyzetet. Segíts neki sokat, legyél szófogadó kislány. Aztán mikor olyan szituáció adódik, akkor próbálj meg neki az érzéseidről beszélni. Mond el hogy amikor azt mondtad, hogy nem akarod megtenni, akkor úgy is érezted, de aztán mikor ott volt a szituáció elkaptak az érzelmek, a hormonok. De vigyáztatok, felelősen védekeztetek, tehát azért nem ész nélkül vágtatok bele még a vágy hevében sem. Valahogy érd el hogy ő is meséljen a fiatalkori élményeiről. Vagy hogy ő hogyan érzett mikor az elsőt megismerte stb. Mond el neki, hogy nagyon szereted a barátodat és szeretnél vele járni továbbra is. Úgy érzed jó srác és nem csap be. Tehát úgy tényleg őszintén és kedvesen beszélj vele. És legyén nagyon türelmes vele. Ha elkezd heveskedni, akkor is maradj nyugodt és engedelmes. Ettől le fog higgadni. Lehet pár nap, lehet egy két hét kell neki. De idővel hidd el feldolgozza. De ellenséges, feleselős, okoskodó semmiképpen sem legyél. Ha végképp nem megy esetleg nagymama segítségét, vagy közeli ismerős nő segítségét is kérheted aki nagyon ismeri az anyukád, az életét. De ne konkrétan a te eseted jöjjön elő, hanem úgy a fiatalságuk, ilyesmi. Hátha ez használ.

Amúgy az is igaz, lehet attól fél, hogy elveszít téged, a nővéred. Hogy a 22 éves nővéredet is éretlennek tartja valószínű ezért van. Persze nem ismerem a nővéredet.

Mond el neki, hogy attól hogy barátod van még nagyon szereted és mellette leszel ugyanúgy, max néha pár órát hétvégét, vagy néha egy két hétvégét a barátodnál töltesz majd. Persze feszegetni nem kell a témát. Valahogy próbáld rádöbbenteni, hogy nem férjhez mész és elköltözöl, csupán egy barátod lett. Ha olyan dolgokra kerül a sor, az úgy is egy új élethelyzet, kihívás lesz. De egyenlőre csak együtt jártok, hétvégente találkoztok, de te tanulni szeretnél, az életedet megalapozni. Lássa rajta, hogy elszánt vagy és komolyan így gondolod, persze ha tényleg így érzel.

Kívánok kitartást!

Majd írd meg mi lett a folytatás. Mi oldotta meg a helyzetet, vagy mivel próbálkoztál, mi vált be, vagy mi nem. Drukkolunk neked! Kitartás és türelem!

2012. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!