Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hiába kapok meg mindent,...

Hiába kapok meg mindent, egyszerűen nem érzem jól magam ebben a családban, legszívesebben elköltöznék. Tudnék változtatni ezen?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sem kaptam sok szeretetet, rengeteget veszekedtek velem. Mindent megkapok amit csak kérek, most pl kapok majd tv-t, nemrég kaptam telefont.. Ezek után 1-2 napig minden oké, "szeretem" is őket. Aztán ez elmúlik, és jön a szokásos érzés. Vagyis ez ilyen semmilyen érzés, talán közöny.


És tök szemétnek érzem magam, amiért mindent megkapok, mégis legszívesebben elhúznék innen. Igazából csak a helyhez kötődök )... Mert amúgy mennék koleszba, csak szeretem ezt a házat, annyi emlék fűz ide (na meg az állataim miatt sem költözhetek sehova...).


Szerintetek mit tegyek? Meg lehet változtatni ezt valahogy? Vagy normális, amit érzek? Szerintem kicsit sem, lelkiismeret-furdalásom van :(


17/L


2012. febr. 7. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
A tárgyi dolgok (tv, telefon stb.) meg a törődés az két külön dolog. Az utóbbiból is jut annyi, amennyire igényed van? Te magad törődsz a körülötted élők érzelmeivel? Erről nem írtál semmit, mintha ez hiányozna.
2012. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon törődnek velem. Anya megkérdezi, hogy mi volt a suliban, mesélek neki kb 5 percet és ennyi.

Őket sem érdeklik az én érzéseim, miért kéne nekem törődni az övékkel?

2012. febr. 7. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez már sértődöttség. Te elvárod hogy veled foglalkozzanak, de te nem vagy hajlandó már mással foglalkozni. Csak akkor adsz törődést, ha te is kapsz. Szerinted ez így helyes?
2012. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
csak először is nem a gyereknek kellene törődést mutatnia, mivel nem ő vállalta magát hanem őt vállalták...itt a fő gond hogy megvásárolni akarják mivel nekik ez a törődés, és a mindent megadás, felnőtteken nem nagyon lehet változtatni főleg hogy már 17 éves a kérdező. Az is elég furán venné ki magát ha odaállítana hogy bocs de nem érzem jól magam veletek....próbálj önálló életet elkezdeni lassan és majd a saját csemetédnek pedig helyesen a szülője lenni
2012. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs meg a közös érdeklődési kör, mert ők idősebbek nálad és teljesen másképp látják a világot, mint te. Most 17 éves lázadó kamasz korban vagy éppen, a saját fejed után mész, és talán a haverok fontosabbak. Ilyenkor kell bulizni, csajozni, élni, aztán ha ezt meguntad, majd lehet 25-30 évesen a család alapításon gondolkodni, és akkor már amikor te is idősebb leszel, majd másképp fogsz nézni a szüleidre. Folyamatosan változunk, ez az élet, de azért próbáld meg legalább tisztelni őket, hisz megkapsz mindent tőlük, jól bánnak veled. Ha a szeretet kevés amit adnak, az sem olyan nagy problem, mert azt megtalálhatod egy lány személyében. És biztos meg fogod előbb vagy utóbb.
2012. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: nem látod, hogy a kérdező lány?!?!

Mindegy...


Szerintem normális amit érzel. Az is, hogy el akarsz menni, és az is, hogy lelkiismeret-furdalásod van.

Te nem vagy hibás. Ahogy elolvastam az első mondatot (kiskoromban sem kaptam sok szeretetet), már mindent értettem... A "mindent megkapok" az semmi. Inkább azt mondanám, hogy semmit sem kapsz meg. A tv és a telefon az semmi. Egy gyereknek a szeretet a minden. Persze mindenki vágyik mindenféle kütyükre és menő cuccokra, de a szeretet a legfontosabb, bár tudom, hogy ez klisé.

Ha te úgy érzed, hogy nem szerettek eléggé, akkor természetes, hogy így érzel.

Az tény, hogy a boldog családban felnőtt gyerekek sikeresebbek és boldogabb felnőttek lesznek, mint akik nem olyan körülmények között nőttek fel.

És akik árvák, vagy családról családra voltak kénytelenek élni, vagy a szüleik elváltak stb. azok között van a legtöbb drogos és bűnöző, mert másba menekülnek.

Jó persze te messze nem vagy ilyen szinten, csak arra akarok kilyukadni, hogy természetes, ha a szeretethiány miatt így érzel...

Viszont nem tudsz mit csinálni, mert ők a szüleid és valószínűleg még jó pár évig ők fognak eltartani, hacsak nem akarsz munkába állni, de nehéz lenne ilyen fiatalon megélni...


Próbáld meg keresni a szüleid társaságát, tölts velük több időt, vagy beszélgess velük többet, hátha akkor kialakul egy szorosabb kapcsolat.

2012. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha sok jó emlék köt a házhoz, akkor ott történtek veled jó dolgok, és az valószínű nem tárgyi dolgok voltak, most egy új korszakba lépsz, felnőtt leszel, ezek az érzések elmúlnak majd, és újra vissza találsz a gyökerekhez :)
2012. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elnéztem, sorry, degáz :/

Akkor van egy másik ötletem. Ölelgesd meg a szüleidet, hogy legalább ők ne legyenek olyan szeretethiányosak mint te.

2012. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"csak először is nem a gyereknek kellene törődést mutatnia, mivel nem ő vállalta magát hanem őt vállalták..."


Szóval te szerinted a szeretet az egy verseny... Érdekes felfogás. Hát szeressen már ha már felvállalt, aztán majd ha szeret meggondolom hogy én is szeressem-e... Érdekesen gondolkodik néhány ember, én nem is csodálom hogy a mai fiatalság ilyen amilyen...

2012. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!