Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így ezzel kapcsola...

Miért érzek így ezzel kapcsolatban? Miért nem akarom így a szexet?

Figyelt kérdés

Férjemmel 7 éve vagyunk házasok. Kb 2 éve döntöttük el, hogy babát szeretnénk. Elkezdtem vitamint szedni, amikor kiderült, gondok vannak a munkahelyemen. Nem sokkal később meg is szűnt. Azóta csak alkalmi munkára tudtam elhelyezkedni, pár hétre vagy hónapra, határozott idejű szerződéssel. November eleje óta azonban munkanélküli vagyok.

A babára már nagyon vágyunk, de ha most bevállalnánk, nem kapnék gyedet. Egy fizetésből pedig nem tudnánk felnevelni a picit. Én lassan közeledem a harminchoz.

Az utóbbi időben egyre többször fog el a sírás, ha csak erre gondolok.

A lelkiállapotomon az sem segít, hogy két barátnőm is bejelentette, babát vár.

Naponta több órát szánok munkakeresésre, de semmi. Lejártam már a lábam, szinte mindenhova bevittem az önéletrajzom, de semmi. A legtöbb helyen az elutasítás oka, hogy még nem szültem.

Azóta valahogy a szexhez sincs kedvem. Ha közeledik a párom, elutasítom, vagy belemegyek, de utána rám jön a sírás. Folyton arra gondolok, megint egy alkalmat elszalasztottunk, hogy terhes legyek.

Tudja ő is, hogy így érzek. Próbálja tartani bennem a lelket, de félek, az elutasítás miatt megromlik a kapcsolatunk. Ő is nagyon vágyik a babára, mindig arról beszél, milyen lesz majd a kis lurkó.

Miért nem kívánom már a szexet? És hogyan tudnám elterelni a gondolataimat a terhességről?


2012. febr. 9. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Először fel kell dolgoznod, hogy nincs munkahelyed. Ha ez meglesz, akkor kell döntenetek a babáról. Anyasági támogatás és családi pótlék járni fog a gyes mellé legrosszabb esetben is. Bababörze, bizományi, család segíthet, hogy meglegyen mindene a babának. Igazából nem a kisbaba kerül ám majd sokba, hanem ha intézménybe kerül. A baba egy éves korától pedig dolgozhatsz, ha minden kötél szakad.
2012. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. beszélgessetek, sokat , arról, hogy mit érzel

2. nem futottál még ki az időből! még jó pár éved van szülni!

3. ha nincs kedved szeretkezni, ne szeretkezzetek ÚGY...ölelkezés, csókolózás, petting, nem kell hogy mindig közösülés legyen a vége, az olyan erőltetett és forgatókönyv szerű.


lehet hogy kicsit depressziós vagy, és ha már nincs munkád, szerintem menj el önkénteskedni valahova, ahol az emberek sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint te. ez majd erőt ad, és legalább jót cselekszel. sok önéletrajzban is mérvadó az önkéntes munka.


én is nagyon szeretnék babát, nálunk a párom nem szeretne. de majd meg fog oldódni. vagy így, vagy úgy.


ja, és meditációval vagy jógával is meg tudnád erősíteni a lelkedet egy kicsit.


tudom, iszonyú rossz, de ez az önéletrajz küldözgetés már csak ilyen. 100ból ha egyre válaszolnak. ez nem azt jelenti, hogy te vagy értéktelen, hanem hogy nemtörődöm emberek. én olyan pozícióban MINDIG válaszoltam az önéletrajzokra....elutasító levelet, de legalább válaszoltam, hogy ne várjanak hiába.

2012. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon is együtt érzek veled. Hasonló helyzetben vagyok mint te. Mi is gyereket szerettünk volna de munkanélküli voltam. Gondoltam keresek valamit akármit aztán egy év múlva próbálkozunk majd a babával hogy kapjak gyedet. De egy csomó minden közbejött így már két éve próbálkozunk. Ezalatt lett munkám is egy évig dolgoztam most újra nincs munkahelyem. Tehát ugyan ott vagyok mint két évvel ezelőtt. De eldöntöttem babát szeretnék ha van munkám ha nincs. De persze most is keresek. Én 32 éves vagyok és mindig felmerül az interjún a gyerek kérdés, így engem sem vesznek fel sehova. Amíg dolgoztam összegyűjöttem pénzt a nagyobb dolgokra (babakocsi, kiságy, orvos stb.) Tehát a lényeg szerintem azért nem kívánod a szexet mert bár babát szeretnél mégis félsz hogy terhes leszel és nem tudod eltartani majd a gyerkőcöt. Magadban kell tisztáznod hogy így is bevállaljátok e munka nélkül vagy sem. De én személy szerint már lemondtam a gyedről. Mert pl. ha most találsz egy munkát és dolgozol pl.8 hónapot majd megszűnik a munkahely esetleg kapsz munkanélkülit egy darabig de ha annak lejárta után nem találsz 30 napon belül munkát az összes addigi ledolgozott idő törlődik és kezdheted gyűjtögetni a újra a munkanapokat az egy évhez.
2012. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba miatti depresszió az ok. A gyed 2 évig jár.Valahogy nem tudnátok kihúzni gyessel? Nagyon sok mindent lehet beszerezni már védőnőn keresztül,bizományikból, turkálókbó, rokonoktól. Én nem sokat költöttem egyik gyerekre sem, mindent megkaptunk az unokatestvérektől, védőnőtől, pár dolgot turkáltam, kész. Kb a pelenkán kívül 20 ezer per gyerek kiadásom volt.
2012. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!