Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan nőről, akinek 25 éves koráig még nem volt normális munkahelye?

Figyelt kérdés
Csak diákmunka. Szerintem elég gáz.
2012. febr. 10. 00:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Orvostanhallgató vagyok, ha minden jól megy, 25 évesen fogom kézhez kapni a diplomámat, és ennyi tanulás mellett úgy néz ki, még a diákmunka sem fér bele. Nem hiszem, hogy ez alapján rossz ember lennék. A diákmunka is munka, annak is örülni kell.
2012. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem a sógornőddel van a baj, hanem veled!

"Irritál"???

Mi irritál benne?

Talán az, hogy nem olyan, mint te?

Nincs a sógornőddel semmi baj, se az életével.

Dolgozott a lány, ahogy írod okos is lehet, nem "kolonckodik", hanem teszi a dolgát.

Csak nem féltékeny vagy?

Szegény sógornőd!

2012. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
35%
Aki nem akar dolgozni, ezer kifogást talál. Mindez megy is, ha van miből élni. Csak azt nem szabad kijelenteni, hogy én kizárólag hajólapátzsírzó akarok lenni. Mert abból momentán nincs felvétel. De ezért az országot szidni, hát ciki.
2012. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
79%

Attól,hogy utálod a sógornődet,még nem biztos,hogy igazad van.Biztosan Te is valami elsötétült agyú szingli vagy,akinek savanyú a szőlő....Egyébként meg nem gáz,mivel eddig tanult,sőt,az dicséretes,hogy tanulás mellett dolgozott,mert ezt sem teszi meg mindenki.Szerintem Te örülnél,ha kolonc lehetnél valaki nyakán,csak hát sajnos ez Neked nem adatott meg,talán pont a stílusod miatt (utálom az ilyen nagypofájú,rosszindulatú nőket).

Jah,meg az országot szidjuk.Szerintem ez nem véletlen.Talán van rá valami okunk...

2012. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz. Én 27 vagyok, és még nekem sem volt "igazi" munkám. Másoddiplomát csinálok (egy nem könnyű szakon), illetve doktorjelölt vagyok. És nem érzem magam gáznak. Most fogok elkezdeni dolgozni nemsokára.


Egyébként körülményektől függ minden. A leírtak alapján én nem tartom gáznak a sógornődet. Akkor lenne az, ha évekig csak a lábát lógatta volna, de ezek szerint nem az volt.

2012. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Én 22 éves vagyok, nappali tagozaton tanulok még. Két éve dolgozom, alkalmi munkákat végzek (takaritás, bébiszitterkedés stb...), de nem vagyok bejelentve. Egyszerűen se a munkaadó(i)mnak, se nekem nem érné meg anyagilag. Két éve heti rendszerességgel csinálom ezt, hivatalosan viszon olyan, mintha egy napot se dolgoztam volna életemben...

A munka az munka, akárhogy is nézzük. Nem kéne ócsárolni mást csak mert diákmunkán van. Az is jobb, mint a semmi...

2012. febr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, neked csak féltékenységi rohamod volt amikor kitetted ezt a kérdést. Volt barátomnak a húga is nekirontott az egyik előttem lévő partnerének, hogy a bátyja az övé, ne vegye el tőle senki. Ilyen lehetsz te is.

És nagyon öreges lehet a gondolkodásod, pl. azok szokták a 25 évest nőnek nevezni nem pedig lánynak, persze nem mindig, de jellemző, meg az egész gondolkozásmódod torz.

2012. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Bár már régi a kérdés, leírnám a saját tapasztalatomat. Egyetem, doktori, közben ösztöndíjak és gyakornoki idő külföldön, ill. időszakos munkák (nyelvtanítás, fordítás, lektorálás, pultozás, színházi munka etc.), de stabil munkahely nélkül. 27 évesen kezdtem el stabil munkahelyet keresni, aztán pszichés gondok miatt kiesett egy félév. Most 28 éves vagyok. Ennyi évesen már nehéz munkát találni, és számolni kell azzal is, hogy a gyerekvállalás előtt minimum mennyi bejelentett munkaviszonynak érdemes meglennie. Plusz az ember lóg a levegőben, amíg nincs normális munkája, én legalábbis mindig így éreztem. Ezért ha lesz gyerekem, őt arra fogom buzdítani, hogy minél hamarabb keressen munkát, ne húzza az időt olyasmivel, ami nem viszi előre, csak van. (Az én esetemben a doktori.) Ha valaki kutatónak készül, és el is tud helyezkedni, az más, de ezt is fel kell mérni előre, különben árnyékra vetődik. És még egy fontos szempont: úgy látom, hamarabb nő fel az, aki dolgozik, hamarabb alakul ki a saját élete.
2014. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ne ítélkezzél. Én 25 évesen még tanultam. 27 évesen végeztem, már megvolt a leendő állásom. Azóta is ott dolgozom. (Közben még PhD-t is csináltam.)


Szóval rólam elmondható, hogy nem volt normális munkahelyem 25 éves koromig. De egy napot sem töltöttem tétlenül. Vagy tanultam, vagy (utána) dolgoztam.


29/N

2014. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!