Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban lehet így vezetéknevet...

Valóban lehet így vezetéknevet változtatni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az édesapám vezetékneve Tóth, az édesanyámé meg Kovács.

Nekem a vezetéknevem akkor így Tóth, de ha át akarom változtatni olyanra amilyen nincs a családban, most legyen az a Nohab vezetéknév és férjnél se vagyok.


2012. febr. 11. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
HA KOMOLYAN meg tudod indokolni, hoyg miért akarod éppen azt a nevet, illetve miért nem akarod megtartani a jelenlegit, akkor elöfordulhat, hogy engedélyezik.
2012. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Mekkora hülyeség, hogy indokolni kell. Az ő neve, az ő élete azt csinál vele amit akar. Elég sz@rul van összerakva a rendszer. Még engedélyt kell kérni a SAJÁT neved megváltoztatására. Szánalmas :S
2012. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Valóban meg kell indokolni, egyik ismerősöm Szintya előnevét változtatta meg Nemes-re , de azt nem tudom ő mivel indokolta.
2012. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Természetesen meg kell indokolni, mert a névnek azonosító szerepe van a társadalomban, ha mindenki összevissza változtathatná csak úgy, akkor semmi lehetöség sem lenne valakit megtalálni.

PL. ha dolgozol X évig egyi néven, utána meg megváltoztatod - föként ha ehhez még engedély sem kellene szerinted - akkor mi alapján kapsz nyugdijat? Az aktuális neveden vagy a régin? Mert két néven garantáltan nem lehet.

2012. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Vagy rabolsz, ölsz, erőszakolsz s pár névváltoztatással eltűnsz...? S kezded elölről? Nagyon is fontos szerepe van a névnek.
2012. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, akkor tudod megváltoztatni, ha nagyon nyomós indokod van rá.


Például egyik barátnőm változtatott, mert Gerstenbreinar volt a vezetékneve, és mondván, hosszú, nehézkes, nem magyaros, így lett Gerba.

2012. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Etnikai, vallási megkülönböztetés miatt.

Nem tudom, elfogadják-e, de ha esetleg zaklatásnak voltál kitéve.

2012. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!