Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád a vezetékneved...

Megváltoztatnád a vezetékneved, ha Oláh lenne és rajtad nem látszana, hogy c. gány vagy?

Figyelt kérdés
Tehát szüleiden, nagyszüleiden sem látszana, hogy c.gány származású, mégis Oháh a vezetékneved.
2012. febr. 12. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Nem tudnek utana apu szemebe neznı. Olyan, mıntha ot tagadnam le, vagy szegyellnem.
2012. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 zozo002 válasza:
34%
Nem. Mert nem a név teszi az embert....
2012. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
ÁÁÁÁ soha! Oláh..Balogh, Orsós,Kolompár,Horváth,,egyiket sem!
2012. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2012. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Attól,hogy Oláh a vezetékneve, nem biztos,hogy cigány.
2012. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Sok Oláh-t ismerek, egyik sem C-típusú.
2012. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom. A mai világ elég cigányellenes. Nekem volt egy iskolatársam akinek Lakatos volt a vezetékneve. Munkát keresett és mikor meghallották a nevét letették a telefont, hogy sajnáljuk, de betöltötték az állást... Pedig egyáltalán nem látszott rajta az, hogy cigány lenne. Sőt! Fehér bőrű és világosbarna hajú.

Ha a megélhetésem múlna rajta igen, de amúgy nem.

Az Oláh név nem feltétlenül cigány amúgy sem. Jobb lenne, mint a mostani, mert nem írom se CZ-vel meg Y-nal meg TZ-vel és a W-vel stb.-vel mégse tudják leírni rendesen!

2012. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan ismerősöm, akinek az a vezetékneve, hogy Czigány. Még sem cserélné le sose és nem is érte miatta semmilyen megkülönböztetés.

Szerintem az Oláh is olyan, hogy ha nem úgy nézel ki és nem úgy viselkedsz, akkor senki nem fog vele cikizni.

2012. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
56%

Engem Oláh-nak hívnak.

Magas vagyok fekete hajú.

Középfokú végzettséggel.Pár hónapja nyertem el egy cégnél egy vezető beosztást kb 15 ember közül.A név nem számít semmit hidd el.

2012. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Nekem van Oláh ismerősöm, és eszembe se jutna, hogy c.gány. Se a kinézete nem olyan, sem pedig a viselkedése. Szüleire is ugyanez vonatkozik. Teljesen normális név.
2012. febr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!