Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád a vezetékneved...

Megváltoztatnád a vezetékneved, ha Oláh lenne és rajtad nem látszana, hogy c. gány vagy?

Figyelt kérdés
Tehát szüleiden, nagyszüleiden sem látszana, hogy c.gány származású, mégis Oháh a vezetékneved.
2012. febr. 12. 12:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ismerek egy Lakatos-t, akinek semmi cigány beütése nincs, uganúgy tud érvényesülni, mint bárki más.
2012. febr. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Anyukám és nagypapám vezetékneve Oláh. Egy pillanatra fel nem merült egy emberben sem, hogy romák lennének, sosem szekálták őket emiatt... és ugyan volt már gondunk pár cigánnyal, de annyira egyikük sem rasszista, hogy ezek miatt az asszociációk miatt lecserélje... és én sem cserélném le, ha az lenne a vezetéknevem.
2012. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az Oláh szerintem nem kifejezetten cignyos név. Az oláh, az románt jelent, nem cigányt.

Amúgy én is ismerek Oláht, Vargát és Lakatost is, akik nem cigányok!

2012. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem van szőke hajú, kék szemű, nagyon világos bőrű oláh ismerősöm az egész családja ilyen :) Szerintem nagy hülyeség lenne ezért nevet változtatni
2012. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek nem "a cigány" ra haragszanak, hanem a dologtalan tolvaj buta erőszakos emberre.
2012. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nem csak cigányokat hívhatnak oláhnak! rengeteg oláh ismerősöm van és egyik se cigány... a győri kórház főorvosa oláh és nem, nem cigány. a lakatos, meg varga, honnan veszitek hogy ezek cigány nevek?

nekem is van czigány nevű ismerősöm, de származásilag nem az, sose érte megkülönböztetés.

2012. febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Biztos nem örülnék neki, hogy ez jutott, de nem változtatnám meg. Ahogy az első is írta, szeretem és tisztelem annyira édesapámat, hogy nem dobnám el a nevét. (Pedig a miénk se kutya, folyton viccelődnek vele.)
2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!