Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van vitátok a párotokkal a...

Van vitátok a párotokkal a dohányzás körül, mert te nem dohányzol ő meg igen?

Figyelt kérdés
Páromat mikor megismertem, dohányzott, de mondtam neki, hogy büdös a szája. Abbahagyta egyik napról a másikra. Aztán három hónap múlva azt vettem észre titokba visszaszokot. Azóta folyton jönnek az igéretek, hogy a gyerekünk miatt leszokik vagy a betegsége miatt abba hagyja stb. Most a váltság miatt anyagi helyzetünket nagyon rombolja a cigi ára, ezért áttértünk a saját készítésüre. Most meg ott tartunk, így erős ugy rossz minőségű a papír blablabla. Szóval kifogások tárháza van. Töbször hallottam másoktól is hogy a kávé miatt nem tudnak leszokni,mert a kettő összetartozik.
2009. jún. 3. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, (mármint a papír minősége), csak akaraterő kérdése.
2009. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyenlőre nem vitatéma, mert nem veszekszem miatta, de zavar.

Én életemben egy szálra rá nem gyújtottam, anyám két dobozzal szívott el naponta, és bárhol füstöl a mai napig, nem néz se istent se embert. Képes a vasárnapi ebéd közben a másik képébe fújni. Úgyhogy útálom a cigit. A párommal mikor összekerültünk, ezt elmondtam. Ő költözött hozzám, nem nagyon volt más választása, mint elfogadni, hogy cigarettázás kizárólag a házon kívül, az erkélyen, valamint koszos-büdös hamust, csikket szétdobálva az udvaron látni sem akarok. Az autó összebagózott kárpitját sem vagyok hajlandó szagolni. A többi az ő dolga, ha szétfüstöli a tüdejét majd szuszog, ahol tud.

Hát dohányzik a drágám, bár kulturált körülmények közt, cigi után meg elrág egy rágót, addig nem közeledik hozzám, így aztán nem nagyon érzem rajta.

Az ára? Hát az zavar. Főleg az zavar benne, hogy az ő szenvedélyére ha van, ha nincs zseton itthon akkor is kell havi 10-15e Ft. És hiába példálózok, hogy drága, legalább csökkentse már, nem nagyon veszem észre a csökkenést. Olcsóbb cigi? Szóba sem jöhet.

Én meg osszam a pénzt. Baba mellett dolgozom, családi házat, autót tartunk fenn. Ha azt a havi 10e Ft-ot lakás-előtakarékosságiba tennénk, akkor az örökölt kis romos házam helyett 4-5 év múlva egy jó környéken tudnánk házat venni.

Dehát....

szóval nem vagyok boldog ettől a bagó dologtól.

2009. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap (is) volt vitánk ebből. Jó pár évvel ezelőtt még ő vetette fel, hogy ha saját lakás lesz, külön élet leszokunk a cigiről. Én egy ideje letettem a cigit, azóta nagyon undorodom tőle. Büdös is és tényleg felesleges pénzkidobásnak tartom. Jött neki is a fogadkozás, hogy leszokik, mert tudja, hogy hülyeség. Viszont az elmúlt 2-3 hónapban legalább 3-4 alkalommal lebukott, hogy cigizik. A legbosszantóbb, hogy szemrebbenés nélkül belehazudik olyankor a képembe, és állítja, hogy ő nem dohányzott. Egy idő után persze bevallja, hogy mégis, de mindig megtudja magyarázni, hogy mért nem szokik le. Ő is a kávéra hivatkozik, hogy evés után rákell gyújtani, hogy napi egy szál kell stb. Ha mondom, hogy nekem nem kell kifogásokat keresni, mert én is legalább 10 évig dohányoztam és egyik percről a másikra tettem le jön azzal, hogy de én nem voltam igazi dohányos, nekem könnyű volt, holott én is minden nap szívtam, igaz nem egy dobozzal naponta, de szerintem nem is ez a lényeg. Képes mindenről lemondani, akár nem eszik egész nap csak este, de a cigiről nem szokna le.
2009. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kerdezo!

Az en ferjem is dohanyzott amikor megismerkedtunk.Majd egy ido utan abbahagyta,mondvan,h ha en nem dohanyzom akkor o sem.Es rajott,h mennyivel tobb penz marad a zsebeben.Masfel evig birta cigaretta nelkul ,aztan 1xcsak azt vettem eszre,h megint fustol.Persze kiakadtam.Szerinte 1 nem dohanyos nem erti mi az hogy "felidegesitettek a munkahelyen es rakellett gyujtanom".Vagy,h annyira kivanom,vagy kinaltak es nem akartam megserteni,vagy mindenki cigizett korulottem es nem birtam megallni estb.Kifogas az van boven...:-)Sokszor csak mosolyogtam,h most kinek hazudik,nekem vagy maganak.Hadakoztam 1 ideig,de el kellett fogadnom,h az aki mindig is dohanyos volt nem tudja veglegesen letenni ha O nem akarja.Ezt neki kell eldontenie es erot vennie magan.Talan ugy sikerulne leszoknia.De ameddig O nem akarja,addig mi pattoghatunk reggeltol estig,akkor sem teszi le.A ferjem is neha par honapig dohanyzik,kozben nyavajog,h nem adok neki annyi puszit,mint szoktam.Erre en csak annyit szoktam mondani,h nem szeretem ha az orran is a dohanyfustot kell ereznem.Sajna ez kevesebb puszival jar.Ekkor leteszi par honapig vagy ameddig birja,azutan kezdodik elolrol.Most jelenleg nem dohanyzik korszakban vagyunk,mert kulfolgon elunk es itt 1 doboz cigi( Hala Istennek)8 euro korul van es azert ezt az arat meg a ferjem is sokalja 1 dobozert.

En soha nem cigiztem(33 vagyok)nem is fogok,pedig a csaladom: anyukam,2 tesom,1 sogornom is cigiznek.De a hazban soha.Azt a ferjem sem turi el.Ennek azert orulok.El lehet kepzelni amikor valami kajalas van nalunk,h amikor mindenki jol lakik,kivonulnak bagozni a teraszra.Minden feloraban kiurul a haz.Sot rajuk szoktam szolni,h amikor elnyomjak a cigit akkor meg par percet varjanak,mert az utolso slukknak is kint kell maradnia:-)))

Es rajottem arra is Kedves Kerdezo,h amikor raplikaztam a cigi miatt,akkor 100%,h vett maganak.most meg neha elfogadja ha kinaljak,amit en nem szeretek,mert nekem kuncsorgasnak hat.Ezert en mondom neki,h inkabb vegyen maganak,ne kuncsorogjon.AAA ennyi penzert?O bizony nem vesz.Ki erti ezt?

2009. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megismerkedtünk én is Ő is dohányozott. Én nem igazán voltam nagy dohányos inkább csak fiatal és jó volt dohányzás közben dumálni stb... Hamarossan le is tettem Hasonló megfontolásból mint már írtátok többen a pénz miatt leszokott Ő is. Kb egy éve ha buli van akkor néha elszívtunk 1 szálat amúgy semmi. Most vizsgaidőszak és rajta kaptam hogy dohányzik nem tetszik mert érzem a büdös szagot és a pénz miatt is bosszant. Én keményen behajtom rajta ha nem marad el a cigi én eszek magamnak mindíg ezt azt aztán meglátjuk mi lesz belőlle. Nem fogok azért spórolni saját magamon hogy neki meglegyen a napi Cola és doboz cigi!!!Ha egyenlőség és közös kassza akkor legyen!!
2009. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Az a véleményem, hogy egy nem-dohányzó NE kezdjen dohányos emberrel. Sok harcot és keserűséget megspórolsz, nem beszélve a kidobott pénzről.

2009. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak idején, amikor összejöttünk, én dohányoztam, ő nem. Akkor már az első randin megkérdeztem, hogy zavarja-e? Mondta, hogy annyira nem,mert az egész családja szívja. Szegénykém nyilván be akart vágódni, azért mondta!:) Mondtam, hogy nagyon helyes, mert ha én egyszer lerakom,akkor azt magam miatt teszem, de nem egy pasiért. Aztán már egy éve együtt voltunk, amikor letettem. Sajnos csak 3 hónapra sikerült. Na, amikor visszaszoktam, akkor már mondta a magáét. Szerinte azért, mert a 3 hónap alatt megszokta, hogy nem vagyok büdös, és most meg rossz. Szóval utána egyfolytában csesztetett vele. Most úgy van, hogy ha vele vagyok, nem gyújtok rá. Ha bulizunk, akkor engedi (nekem az alkoholhoz sajnos kell a cigi). De egyébként, úgy csinálom, ,hogy ne érezze. Tehát mielőtt hazajön, már egy órával nem gyújtok rá. Bár közös kasszán vagyunk, a fizumból már előre elteszek egy kis összeget, amiből cigit veszek. Így vhogy most béke van. Mondjuk én nem vagyok erős dohányos.
2009. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!