Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti végig gondoltátok...

Szülők! Ti végig gondoltátok ezt, mielőtt gyermeket vállaltatok? Lásd alább.

Figyelt kérdés

Bár nekem nincs gyerekem, de a gyermekvállalást hatalmas felelősségnek tartom mindenféle szempontból. Időnként ilyesmiket hallok: "Gyermeket vállalunk, hátha helyrehozza a kapcsolatunkat" "Gyereket vállalok, mert szerintem attól boldog leszek" "Akkor majd szeretnék egy gyereket, mert ingyenes lesz a tanulás" "A gyerekem nem fogom tudni eltartani, de szerintem a szeretet mindent megold".

Úgy gondolom, hogy felelőtlen kijelentések ezek, és nem gondolják végig, hogy itt egy emberi életről van szó, amelynek a minősége ezen döntésektől is függ.

Nektek, szülőknek mi erről a véleményetek? Köszönöm.


2012. febr. 12. 20:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
bár én még nem vagyok szülő, de én is tervezem előre ezeket a dolgokat, mert úgy gondolom ahogy te is, már 2 éve gyűjtögetem a pénzt és még 3 évig tervezem, egyrészt azért mert jelenleg nem tudom hova szülni másrészt kevés ideje dolgozom még. Már nagyon szeretnék babát de az hogy nagyon szeretem de 1 szobában lakjunk egymás nyakán az nem oldja meg hogy ne nyomorogjon.
2012. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Én anno nem gondolkodtam azon, hogy miért is akarok gyereket. Szerettük egymást a férjemmel, és mind a ketten vágytunk arra, hogy gyermekünk legyen, bár még csak 20 évesek voltunk. Egymás után 3 fiam született (20 hónap van köztük) és bár később elváltunk, soha egy percre nem bántam meg hogy fiatalon lettem anya. Soha nem volt kérdés, hogy el tudom-e tartani őket. Ha kellett akkor takaritani jártam, mert éppen arra volt szükség.
2012. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Gusztustalan szerintem ha valaki azért akar gyereket szülni, mert ingynes lesz a tanulás. Én max akkor szülnék, ha érezném azt, hogy én ennek az embernek szeretnék szülni, és készen állok rá hogy neveljünk egy gyereket : )
2012. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék gyerekeket de folyton ezen jár az agyam de tudom nem tudnám neki mindazt megadni amit kellene. Nem éheznénk de vsz. Vegetálnánk. Főleg hogy a férjem már idősebb most még jó az életszinvonal de én egyedül ezt nem tudnám biztositani. Igy folyton dilemmázok szüljek ne szüljek.ugyhogy vsz. Nem szülök. Hozzáteszem én is ugy születtem hogy a semmire. Míg apám élt elvoltunk mikor meghalt anyám hitelt hitelre halmozott hog legyen hol laknunk és ennünk. Iskolában csúfoltak mert télen is szakadt sportcipóben jártam stb.nem szabadna gyereket szülni annak akinek nincsenek meg a feltételei
2012. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem lesz ingyenes a tanulás :)))

Mi nem terveztük a babánkat, a férjemnek akkor nem volt munkája amikor megfogant. Abban állapodtunk meg, hogyha felveszik, ahova jelentkezik akkor megtartjuk. Mert a szeretet a legfontosabb ugyan, de abból nem lehet pelenkát venni. Szóval felvették, baba maradt. Életünk szerintem legjobb döntése volt ez :)

Így utólag, közel sem kerül annyiba egy gyerek, mint gondoltuk, de felelősséggel tartozunk felé.

Én sem értem ezeket az önző indokokat, amiket felsoroltál és valószínű, aki így gondolkozik ő még agyban gyerek, de akkor hogy fog felnevelni egy másik gyereket?

2012. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
Unokatesomnak is ingyen volt a tanulás mivel gyesen volt aki gyesen van annak ingyenes csak kérvényezni kell ez van. Sőt a 2. Gyereket is azért vállalta hogy végig ingyenes legyen neki. Én is csodálkoztam.pedig van pénzük nagy ház stb. Orvosit végezte el igy 6 millát vett ki az állam zsebéből hozzáteszem hobbyból!!!ugyanis esze ágában sincs dolgozni mondta hogy a dr. Cim miatt csinálta érdekes
2012. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%

hmm. nem tudtam, akkor bocsi.

Én még gyeden vagyok, nekem fizetni kellene.

2012. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
12 milliót elszamoltam
2012. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

bocsi az offért.

Ingyenes a tanulás?? Akkor én is megyek főiskolára. Ez nagyon jó hír, köszi :D


Amúgy a kérdésre válaszolva, mi azért vállaltunk gyereket, mert más már nem hiányzott az életünkből. Ennyi. Látjátok azt sem tudtam, hogy ingyen lehet tanulni. Szóval abszolút nem anyagi megfontolás céljából. De több nem lesz, mert csak őt bírja a pénztárcánk.

24/N

2012. febr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Jó tudni, hogy ingyenes a tanulás, nekem meg van 8 hónap a Gyesböl...
2012. febr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!