Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt egy rokonom. Szerettem...

Meghalt egy rokonom. Szerettem őt, sajnálom is, de mégsem érzek gyászt. Miért?

Figyelt kérdés
Az anyukám keresztapja, 93 éves volt. 5 éve fekvőbeteg, az utolsó 1 évben már alig volt tiszta a tudata. Egy nagyon jószívű, kedves, szerető ember volt. Én is nagyon szerettem, úgy kezelt mintha én is az unokája lettem volna. Sírok mikor szóba kerül, de mégsem érzek gyászt. Mármint mikor az apukám és a nagypapám meghalt, akkor napokig csak sírtam, nem bírtam enni. De most tudomásul vettem, néha sírok, de más az érzés...
2012. febr. 12. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
mert más volt a kapcsolatotok, talán nem volt olyan szoros, mint az apukád és papád esetében. Emiatt ne érezz lelkiismeret furdalást ez természetes.
2012. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem volt annyira közeli rokon(neked pláne nem),szép kort megért,és -ahogy a szavaidból kivettem- nem drámai volt a halála,tehát nem úgy halt meg,hogy 93 évesen sétált az utcán és elcsapta egy autó,hanem fekvőbetegként,magatehetetlen,ágyhoz kötött emberként... ergó számíthattál rá,fel tudtál rá készülni...+ nem volt közvetlen rokonod(anyukád,apukád,nagyszülőd,testvéred,stb.)
2012. febr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen nem volt közeli rokon, ez igaz. Csak ő annyira szeretett engem, én meg így érzek...Utoljára nyáron voltam őt meglátogatni, azelőtt meg 3 éve...Szóval tényleg ritkán találkoztam vele mikor már beteg volt. (Azelőtt havonta, de mióta lebetegedett, a fiai nem szerették ha valaki meglátogatta).
2012. febr. 12. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden gyásznak ilyennek kellene lenni. Elfogadónak. Tehát elfogadom, hogy most ezt érzem és nem tiltakozom ellene. Az a helyzet, hogy a mi gyászunkban túlteng az önsajnálat. Pedig arra kellene koncentrálnunk, hogy mihamarabb elengedjük a megboldogultat. Mindennek és mindenkinek megszabott ideje van az életünkben. Amikor elment nem szabad tovább ragaszkodni hozzá, el kell engedni. Neked rendben vannak az érzéseid. Nem tudom, hogy csinálod, de tanítani kellene.
2012. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert már nagyon öreg volt és hosszú ideje beteg is, lélekben már fel voltál rá készülve.
2012. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit tehetsz, hogy jó szívvel gondolsz rá és mesélsz róla a gyerekeidnek, ha úgy adódik. Többet nem tehetsz érte, ha hiszel, akkor imádkozz a nyugodalmáért.

De ezzel kész, vége. Ő már elköltözött egy nyugodtabb helyre, ha sírnál órákon át és szörnyen éreznéd magad neki, már akkor sem lenne se jobb, se rosszabb, csak Neked.

Örülj, hogy elkerül a nagy lelki fájdalom és vigasztald a szenvedőket!

23N

2012. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!