Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a szüleimne...

Hogyan segíthetnék a szüleimnek? Mivel könnyíthetném meg a dolgaikat ebben a nehéz időszakban?

Figyelt kérdés
Egy éven belül vesztette el édesapám mind az édesapját mind a testvérét. És nagyon megviselte édesapámat is és édesanyámat is az egész. A helyzetet nehezíti, hogy a nagynéném holttestét ők találták meg, amikor aggódni kezdtek érte, hogy nem veszi fel a telefont, és hát sajnos mint kiderült, már napok óta halott volt, és arra panaszkodnak, hogy a gyászon kívül az a látvány sem hagyja őket nyugodni, pedig már ennek egy hónapja. Alig alszanak, alig esznek. Olyan rossz hallani, hogy teljesen magukba zuhantak. De egyszerűen nem tudom, hogy mit mondhatnék/tehetnék. Sajnos van közöttünk egy távolság. Nagyon jóban vagyunk, és én mindig el is mondhattam nekik bármit, de ők soha nem beszéltek arról, hogy bármi problémájuk lenne, vagy ilyesmi. Nekem ők a nagy sebezhetetlen, bármit eltűrő, bölcs szüleim. De most olyannak látom őket, mint soha. Megtört, elkeseredett embereknek. Sajnos más gond is van a családban, ugyanis beteg a testvérem, ez is nehezíti a dolgokat. A legrosszabb pedig, hogy hétközben egy másik városban vagyok iskola miatt, de még hétvégén is van, hogy maradnom kell munka miatt. Így viszont még nehezebb, hogy hallom a telefonban a hangjukon, hogy végtelenül szomorúak. Mit tehetnék? Megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy ők mindig mindenben segítettek, én meg nem tudok semmit sem tenni.
2012. febr. 13. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lány vagy, hogy ennyire átérzed a fájdalmukat. Te ismered jobban őket, majd megtalálod a módját, hogy miképp tudnál segíteni. Én így ismeretlenül azt javasolnám, hogy mivel édesapád a jobban érintett ebben a gyászban, először is édesanyádba kell lelket öntened, hogy ő segíthessen édesapádon. Mondd el, hogy ő kell most erőseb legyen, mert azzal nem segít a férjén, ha vele együtt sír. Egyiküknek mihamarabb talpra kell állni, hogy erőt meríthessen belőle a párja. Mondom, mivel édesapádnak mélyebb a gyásza, most édesanyád legyen erős és lassan helyükre kerülnek a dolgok. Persze, jönnek a megpróbáltatások egyik a másik után, de erősnek kell lenni egyiküknek. Az is lehet egy erőforrás, hogy ilyen rendes lányuk van.
2012. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból írom, de szerintem fel kéne keresniük egy szakembert, aki segít nekik mindezt feldolgozni. Szép dolog a családi szeretet igen, de nem elég mindere. Főleg nem egy ilyen tényleg sokkoló, tragikus esemény(ek) feldolgozására.
2012. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!