Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem 88 éves nagyapját...

A férjem 88 éves nagyapját tegnap megverte egy 120 kg-s kisebbségi, mert nem adott neki pénzt. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Egy olyan faluba lakik, ahol a cigányok arány kb 50 %. Tegnap az egyik utcában lakó bement hozzá, hogy adjon neki pénzt. A papa kis nyugdíjból él, így nem adott. Erre a kisebbségi férfi, aki van vagy legalább 120 kg, elkezdte ütni. A papa élettársa kihívta a rendőröket. 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott, a rendőrök el is vitték, de valószínű nem kap semmit, és hamarosan otthon lesz. Féltjük a papát, mert szegény már 88 éves, meg kb 60 kg, és ha a pasit kiengedik, biztos hozzá vezet az első útja.... Mondtuk neki, hogy költözzön be a városba (apósomhoz is mehetne, hozzánk is), de nem hajlandó, kiköltözni meg tőlünk nem akar senki, mert abban a faluban a kisebbség miatt ezek a dolgok mindennaposak, és senki nem akar úgy élni a családból, hogy ne merjen kimenni az utcára (nálunk gyerekek is vannak). Mit tennétek? Mi lenne a megoldás?
2009. jún. 4. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bácsinak mindenképpen elkellene költözni, de lehet hogy a cigány megijedt, hogy elvitték a zsaruk. Bennem iszonyatos harag lenne, hogy egy bácsikát pláne a rokonomat bántották, tuti megtorolnám..kíváncsi lennék, hoyg a dagadt mit kezdene egy fiatal férfival.


Még mielőtt valaki lerasszistázna.. nem vagyok az, anyukám roma. De már annyira elegem van ezekből a vad emberekból, mindegy, hogy cigány vagy magyar.

2009. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Hívni a magyar gárdát. Sajnos csak ők tudnak és akarnak egyedül gátat szabni a kisebbség szemtelenségének.
2009. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Meg kell győzni az öreget, jobb biztonságban élni, mint így. Sajnos oda jutott ez a világ, hogy a magyaroknak menekülniük kell onnan ahova a cigányság nagy számban teszi be a lábát. Mert egyedül gyávák, akkor érzik magukat erősnek, ha sokan vannak. mint a csürhe.Írnék többet is, de nem tűri a "papírt".
2009. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez egyszerűen elkeserítő. A tudat pedig, hogy egyre rosszabb ilyen téren a helyzet, és senki nem tesz semmit, mert akkor 'rasszista', pedig szörnyű. Az ember életkedve elmegy. Nem csoda, hogy minden fiatal menekül ebből az országból.

A témához szólva. Ha a bácsi nem akar költözni, és ti sem oda, sajnos szerintem nem sok minden tehető. A verekedőt valószínű a legkevésbé sem érdekli, hogy bevitték pár napra a hűvösre, nyilván nem először van ott. Benn tartani meg biztos, hogy nem fogják, nem arról híresek. Ha kijön, ugyanúgy folytatja, ahogy előtte. A helyi 50% normálisnak kellene kicsit összefogni, és figyelni egymásra jobban. Azzal talán elérhető lenne vmi. A baj csak az, hogy míg a romák nagyon összetartóak, és bármit megtorolnak, ami velük történik, a nem-romákra ez egyáltalán nem igaz. Mondhatni, sajna beszariak vagyunk (ezért tartunk ott szerintem, ahol).

2009. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
96%
Nem tudom mit tegyél... Dédnagyapámnak 92 évesen azért kellett meghalnia, mert oda adta az összes pénzét és nem hitték el a cigányok, hogy csak ennyi van neki, és úgy megverték, hogy belehalt. Tudtuk, hogy ki volt, a rendőrség nem hitt nekünk...
2009. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg el kéne onnan költöznie. Nekem spec. mindegy, hogy milyen származású ember tette, fehér emberek között is van ilyen mocsok. De szóval ha tényleg veszélyes a környék, akkor onnan el kéne jönnie, ha nem akar, ez meg már az ő hülyesége (kb. mint azok, akik árterületen élnek, és rendszeresen veszélyben vannak, és mégis minden rombolás után visszaköltöznek). A rendőrség jó ötlet volt, még akkor is, ha nem túl hatékonyak (nekem azt nem hitték el, hogy a saját apám megütött és zsarolt, pedig látszott, na mindegy, hagytak tönkremenni csak mert apámnak protekciója van, kapják be).
2009. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha az én családommal csinálnának ilyet rasszizmus ide vagy oda, de én megtorolnám.


Sajnos köztük nőttem fel, és csak ebből értenek. Ha lecsukod akkor max még kigyúrja magát, vagy kitanulja a törvényeket, hogy még jobban áttudja hágni. Persze a bosszú az egyértelmű, csak immáron még a szomszédod is kapni fog, mert egy oldalon vagy vele.


Nem lehet kulturáltan megoldani dolgokat alul kulturált emberekkel.


Menekülés az egyetlen megoldás, ami békés út!

Amúgy érdekes, vagy inkább irónikus, hogy a 'magyar' újra menekülni kényszerül a hazájából, csak immáron más okból kifolyólag.


/off: A Nyugat pedig csak immáron megint, gondolj a NY Times-ra újra, és újra beleszól olyanba amihez nem ért, és semmi köze sincsen. Nem tudom, lehet nekünk is úgy kellene megoldani eme gondot, ahogyan ők teszik. Elküldeni harcolni egy jobb, és szebb világért!

Ez sem megoldás, de egy húzásnak nem rossz!/

2009. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy cigány rabol ki, az megélhetési gond és sajnálni kell érte, ha próbálod megvédeni magad, akkor rohádtrázzsitta.
2009. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Egy, öreg ember nem megy sehová, mert már nem tud változtatni akkor sem ha az élete múlik rajta. Kettő az erős mindig bántja a gyengét. Ugyan így a flusztrált a nyugodtat. Ez nem kisebbségi kérdés meg faji hovatartozás.

A határozottság viszont segíthet. A nagyapó mellé kell egy ilyen személy vagy a családból vagy családon kívűl, mondjuk a faluból egy ismerősre bízni.


Amúgy az én férjem cigány. A családja az egyetlen kisebbség a faluban nos velük is történt hasonló a részeges, elbutult erőszakos magyar miatt. Ők viszont még egy magyart sem bántottak.


A határozott fellépés mindig segít, ami nem gyülölködés és nem erőszak fintogtatás.


Erőszak mindig is volt és lesz. Ezen a magyar gárda sem segít. Ott ahol tanulatlanság szegénység és érdektelenség van nem is várható el hogy bárkire figyeljenek azok az emberek magukon kívűl. Ehhez nem kell kisebbségnek lenni.

2009. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek az elöttem szoloval!Nem tudtok mit tenni,a papát kellene meggyözni,hogy költözzön,mert a roma nem fog,mivel a fél falu a rokona valamerröl.Inkább röhögjön egy jot,hogy sikerült elüldöznie a papát,minthogy legközelebb tragédiával végzödjön egy ilyen incidens.
2009. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!