Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne megmondanom...

Hogyan kéne megmondanom itthon hogy terhes vagyok és szeretném megtartani?

Figyelt kérdés

Nem lakunk együtt a párommal,mind ketten otthon lakunk. Én elég rossz anyagi körülmények között élek. Bár van munkám (meg a páromnak is) ,mégis alig van pénzem,félretett egy forint sincs. Sokat segítek édesanyámnak,mert egyedül nem tudná fenntartania lakást és enni se tudna/tudnánk.

Nem csináltam még tesztet de késik a menstruációm. Nem tudom hogyan mondjam meg itthon anyukámnak ha terhes vagyok,és meg akarom tartani a babát.A párom örül neki h lehet baba lesz,a tesztet majd együtt csináljuk meg ha este jön.

Ez esetben költözöm itthonról,nem fogom tudni tovább támogatni anyukámat. Komolyan a szívem szakad bele,mert kb 1 év múlva a segítségemmel(hogy szinte mindent pénzt leadok itthon) javulna a helyzet. Mondtam is anyukámnak pár hónappal ezelött hogy egy év mulva el fogok menni,nem tudom segíteni,mert 25 éves leszek a saját életem szeretném végre élni. Ő mondta is h tisztában van vele hogy nem maradok örökre itthon,és megköszönte hogy ennyit segítem.

Félek hogy csalódni fog bennem ha most kiderül hogy terhes vagyok és költözök. M,eg nem is az hogy csalódni,hanem h nem tudom segíteni és hogy vele mi lesz....


2012. febr. 16. 13:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
54%
Az a legfontosabb, hogy Te és a párod örültök a jövevénynek. Minden másodlagos. ÉS nem fog senki éhen halni.
2012. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%
Ne féltsd! A saját életed kell élned ez az élet rendje. Nem hinném, hogy csalódna benned a baba miatt, neki is az a legfontosabb, hogy te boldog legyél.
2012. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Mielött elmentem volna dolgozni,volt olyan h napokig tényleg nem ettünk semmit anyukámmal. Csak rengeteget ittunk,meg ha tudtunk akkor kértünk ismeröktől vagy vkitől pár szelet kenyeret.

Persze most is van olyan hogy fejenként 2 szelet kenyeret kell hogy beosszunk 2-3 napra... A számlákkal folyamatos csúszásban vagyunk... nem egyszerű. Pedig aztán mindketten dolgozunk.

Féltem őt,és sajnálom... Azt hiszem magamba csalódtam a legnagyobbat... egy év mulva már jobb lett volna a helyzet,jobban kellett volna vigyáznom(gyógyszert szedek,de volt 1 vagy 2 alkalom amikor nem időbe vettem be csak másnap). nem akarom hogy megint éhezzen anya,vagy h a hideg lakásba fagyoskodjon,meg minden.

De ha elmegyek nem tudom őt is támogatni. Szükség van a fizetésemre az egészre. ha párommal összeköltözünk,az egyikünk fizetése mehet az albira meg a rezsire a másikból meg élhetünk,és a leendő babának megtudjuk venni a szükséges dolgokat.

akárhogyan számolok nem fér bele hogy segítsem. :S

2012. febr. 16. 14:08
 4/45 anonim ***** válasza:
72%
Szia,nyugodj meg,valami megoldást találtok majd!Először is csináljátok meg a tesztet,még az sem biztos,hogy terhes vagy!A másik meg,hogy egy-két szelet kenyér csak jut ezután is édesanyád számára!Anyud nem tud elmenni hétvégeken pl. takarítani,vagy nem tud kisgyerekre vigyázni.Valamit,ami hozna még egy kis mellékest.
2012. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%
Hát nehéz ügy, az biztos... Gondolom, az nem működne, hogy otthon maradj anyukádnál a babával és a párod költözne oda? Ha külön költöztök a pároddal, az hogyan lesz? A párod szüleihez mennétek, vagy párodnak van lakása (bár írtad, hogy otthon laktok mindketten, akkor kétlem)? Vagy albérlet? Mert ha albérletbe mennétek az így ebben a szituban hülyeség, akkor már jobb lenne anyukáddal maradnotok, a lakbér nem lenne kidobva az ablakon, talán könnyebben élnétek és anyukád sem maradna magára.
2012. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem költözik a párod hozzátok?

Egyébként, attól, hogy néha másnap veszed be a gyógyszert, nem lehetsz terhes. Írd meg mi lett a teszt eredménye, kíváncsi vagyok:)

2012. febr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
86%
5-ös vagyok. Most olvasom későbbi válaszodban, hogy albiba mennétek. Hát akkor ezt gondoljátok jól át! Az nem olcsó dolog, és az a pénz, amit csak úgy kidobtok az ablakon, megmaradna, ha édesanyádnál lennétek. Plusz 3-an lennétek keresők, vagyis míg te el nem mész a babával táppénzre és GYES-re.
2012. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen bizonyosodj meg róla hogy valóban terhes vagy. Ha valóban az vagy ráérsz akkor ezen gondolkodni. Ha meg terhes vagy, mi lenne ha a párod oda költözne hozzátok,addig ameddig anyukádnak nem jön helyre az anyagi helyzete. Szerintem így nektek is könnyebb lenne anyagilag meg neki is.
2012. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:

Ha terhes is vagy, akkor is még 6hónapig dolgozol jó esetben.

Mi sem terveztük, megtartottuk, pedig anyummal élünk még (elférünk rendesen) gondoltunk rá, hogy elköltözzünk, de mindannyiunknak nagy segítség ez. Anyumnak, hogy beleadunk továbbra is a rezsibe, mi tudunk gyűjteni (nem megy el albérletre,hitelre a pénz) nekem,mert van ki segít nekem. Szóval ez is egy jó megoldás,pl amíg pici a baba, otthon maradsz. Így 9hónap, meg fél év, már is jobb mindenkinek :)

Nálunk most másfél éves a pici,imádja a mamát :) Most tervezünk majd költözni,amikor 2éves lesz

2012. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
77%
Azt írtad, hogy kb egy év. Ha el tudják viselni egymást anyukáddal (férfinak könnyebb elviselni anyóst, nincs annyi ütközési pont) akkor addig lakhattok ott. Az albérlet helyett megvesztek mindent, ami kell a babának, anyukádat támogathatod. Azt írtad, kb egy év és rendben lenne minden. Na most, mire a baba megérkezik, meg mire beleszoksz az ellátásába már mehettek is. És addig is spóroltok is, hiába kell anyukádat támogatni, meg ő sem hal éhen. Ez nem járható út?
2012. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!