Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvetetni vagy megtartani?

Elvetetni vagy megtartani?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, külföldön élek, orvosnak tanulok. Megismerkedtem egy fiúval, bár mindketten bérelünk külön egy lakást, szinte folyton vagy itt vagy ott vagyunk. Ő már idősebb 29éves, dolgozik, de sajnos nem túl jövedelmező az itteni állása. Az egyetemet muszáj és szeretném is folytatni. Sajnos ebben a szakmában amúgyis nehéz gyereket vállalni, vagy az egyetem alatt 1 év halasztással oldják meg,főleg a vége felé, vagy rögtön utána. De én félek, hogy utána gyerekkel nehéz lesz munkát találnom, jelenleg a szüleim tartanak el, abból a pénzből, amit tanulásra tettek félre, semmi plusz pénzt nem kapok azon felül. A párom viszont imádom, amúgyis közösen terveztük az életünket, de én még csak első éves vagyok. Azok véleményre lennék elsősorban kiváncsi, akik úgy kapták meg az első munkájukat már, hogy volt gyerekük. Nagy hátránnyal indulnék így? Meg elég kivitelezhetetlennek tűnik egyetem alatt még babázni. De ez most nagyon faramuci helyzet. Kérlek adjatok tanácsot! A szüleim még nem tudják...
2011. máj. 28. 13:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Szerintem nincs miért aggódnod. Hamar rájönnek majd, hogy nem az a típus vagy, aki a gyereket viszi orvoshoz, hogy táppénzen lehessen. Aki pedig nem gyerekkel megy oda, előbb utóbb úgyis teherbe esik,szóval nem sok különbség van, főleg nem külföldön. Úgy tudom az ottani egyetemek bababarát egyetemek és van gyerekmegőrző is néhány helyen. A helyedben ha anyagilag megengedhetném magamnak, akkor megtartanám. Legfeljebb halasztanék egy évet.
2011. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
49%

Hát az orvosi és a gyerek együtt nem fog menni ez biztos.

Én elvetetném a helyedben ,de ezt neked kell tudnod,gondold át jól.

2011. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
33%

Ezt annyira csak te tudod eldönteni.

Mi tenne boldoggá? Én személy szerint nem tudnék avval a tudattal élni, hogy megöltem a leendő gyerekem.. beleőrülnék. De én meg alapból nem vagyok karrier szempontjából egy ambíciózus valaki.. Szóval ha neked ez mindennél fontosabb, hogy orvos lehess, és úgy érzed csak hátránnyal és lemondásokkal járna a baba, és annyira nem is vágysz rá, lehet, hogy csak rosszabb lenne mindkettőtöknek. Hát mérlegeld..

2011. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
15%
nem szabad elvetetni, az olyan mintha megölnéd a kölyköt!!
2011. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

A hugom is így járt, meg is tartotta, meg is lett a következménye. Bár neked a párod lehet jobb, mint az övé! (Rá tojik). Iskola mellett dolgozik, sokat tanul, és gyereket nevel. Ha dolgozol suli mellett, vedd számításba, hogy lesz e időd tanulni is, dolgozni is és hajnali 4kor gyereket etetni is! A hugomon látom, hogy milyen kimerítő ez számára. De a babáját imádja :)

Akárhogy is döntesz, sok szerencsét hozzá!

2011. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
21%
ne viccelődj már elsős vagy, mire végzel és munkád lesz kb óvoda utolsó évében lesz a gyerek, nem csecsemő lesz...nyugati országokban amúgy sem probléma a részmunkaidős foglalkoztatás ill. az anya kisgyerekkel felállás sem.
2011. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

Én a helyedben megtartanám,én is egyetemre járok,és "dolgozunk" a gyermekáldáson a párommal,úgyhogy bármikor megérkezhet hozzánk a kicsi csöppségünk,reméljük minél hamarabb!:)

Egy gyermeket semmivel nem lehet pótolni,és sok szomorú sztorit lehet hallani olyanokról,akik elvetették a gyermeküket és utána már soha nem is tudtak teherbe esni,vagy az abortusz következményeként elvetéltek,koraszülés történt.De persze nem szeretnélek befolyásolni,amit akarsz,azt teszel,én csak a véleményemet mondtam el,hogy én biztosan nem vetetném el.

2011. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Tinker Bell ***** válasza:
8%
Szerintem ezen nincs mit gondolkozni! Most vagy első éves, mire végzel már iskolás lesz a gyereked! Tudsz mellette dolgozni!
2011. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

Jaj, már hogy lenne "ölés"? Ezt a hülyeséget honnak szeditek?

Talán az jobb lenne, ha megszületne, és ezzel a gyereket se tudná normálisan eltartani, és saját magával is kiszúr?

Ne értsd félre, kérdező, nem vagyok gyerekellenes, csak szerintem még bőven lesz időd később is.

Most hosszútávon, -mind hármotoknak- jobb lenne, ha elvégeznéd a sulit, szereznél egy fix munkát. Utána könnyebb lenne a gyerekvállalás is.

2011. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
9%
Engem simán felvettek, mi is külföldön élünk :) Ha nem tudsz dönteni, akkor szerintem add örökbe. Nincs abba semmi szégyen, sok medőd pár van, így nem is veszed el az életét, és a sajátodét sem teszed tönkre. Esetleg ha vannak olyan rokonaid, akik szívesen felvállalnák egy időre a babát, akkor velük is megbeszélheted.
2011. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!