Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre többet hallok, látok...

Egyre többet hallok, látok olyan családokat ahol az apa elhagyja a családját ha a gyerek betegen születik vagy beteg lesz. Miért nincs ilyenre valami törvény ami valahogy büntetné ezt?

Figyelt kérdés
Nem undoritó? Aztán a legtöbb persze nem is fizet, az anya meg csak tengődik a szegény gyerekkel. Hogy tudják elhagyni őket ezért? Úgy sajnálok ilyeneket. :(
2012. febr. 16. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Igen, én is így jártam. Törvénnyel büntetni nem lehet, viszont én mindig azért fogok kampányolni (itt is), hogy a társadalom kirekesztéssel minél jobban visszaadja nekik ezt. Persze,ilyenkor azt mondják, nem a gyerek miatt, de afeleség tudja... Az én férjem sem tudott semmit felhozni, neki más élet kell. Szép. Én ittmaradtam 3 gyerekkel, akikből 1 sérült, többszörösen, ő meg a társkeresőn szerzett magának mást. Vihetem a terhet egyedül, maradok egész életemre egyedül. Lehet, nem is fog menni. A társadalomnak kellene ezt elítélni, mert nem csk a feleségét, de az összes gyerkét is nyomorba kényszeríti az ilyen "apa".
2012. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%

sztem nem konkrétan a betegség miatt hagyja el,hanem sok lesz a veszekedés feszültség,gond,és inkabb lelép.

de ez normális csaladoknal is elöfordul.

de ismerek olyat is akinek mind a 2 gyereke beteg lett,és otthon maradt.

2012. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok,hát persze,hogy több lesz a gond,meg a feszültség,annál inkább szükség van a családban az édesapára is!
2012. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem leszek népszerű a véleményemmel... Az ókori Spártában nem csak a beteg, láthatóan sérült, hanem a kicsi és gyenge babákat is kitették a keselyűknek. Nem azt mondom, hogy ez aztán a tuti megoldás, mert egyáltalán nem humánus. Viszont ha az evolúció, mint tudomány szempontjából nézzük, az egyednek és a társadalomnak is az egészséges utódok felnevelése a cél. Ez minden szentimentális meg vallási meg egyéb ideológiai dolognál mélyebben kódolva van az emberbe is. Lehet ellene harcolni meg minden módon küzdeni, de a nem egészséges utód mindig csak terhére lesz a családnak is, meg a társadalomnak is. Ezen persze a végtelenségig lehetne vitatkozni meg érveket ütköztetni, de igazából nem hiszem, hogy bárhova vezetne.

Inkább lerendezzük annyival, hogy aki elhagyja a családját, az egy r.hadék, aki meg a sérült gyereket, az meg extra r.hadék. Persze én magam sem tudom, hogy mihez kezdenék egy beteg gyerek mellett. :(

2012. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
1. vagyok. A sok feszültség, vita elcsitul 2-3 év alatt, addigra el kell tudni fogadni a beteg gyereket, megszerethetők ők is. Ezek az apák azért lépnek, mert sok plusz munkával jár,mégiscsak szégyen neki, és eggyel kevesebb "hasznos" utód van. Mennyivel egyszerűbb elfelejteni az egészet, és új életet kezdeni? De ez már indikátor arra nézve, milyen is egy ilyen ember. Az ottmaradt sérült meg elesik a fejlesztésektől, se rá, se testvéreire nem jut idő, az anya magányos marad, és az egész család tönkremegy. Mindezt, hogy az apuka egy élete tökéletes legyen! Hát így álljon le mindenki egy ilyen apával, jó ember ezek közt nincs egy sem!
2012. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én betegen születtem.Anyukám terhessége alatt ez nem derült ki,így a születésemkor villámcsapásként érte a családot,hogy ez a helyzet. Apukám az itt elhangzó apukákkal ellentétben nem hagyott el bennünket,róla csak sok sok jót tudok elmondani,fantasztikus apa volt és mai napig az is.Sok nehézség volt a betegségemen kívül a házasságuk alatt,főleg anyagi nehézségek,de mindig megoldották együtt. Van testvérem is,mindkettőnkre ugyanannyira büszkék,mivel már kirepültünk otthonról,egyetemet végeztük,dolgozunk és saját családunk van. A beteg gyerek nem feltétlenül teher a társadalomra,ha megadják a lehetőséget,hogy kihozza magából a legtöbbet és fejlesszék azt,amiben ő jó.Ezt szerencsére megkaptam a szüleimtől,így most én is aktív tagja lehetek a társadalomnak.

A kérdésben szereplő apákat nehezen értem meg.Persze,aki menni akar az menjen,kár is lenne otthon tartani,abban nem lenne köszönet.Sok férfi él a külsőségek bűvkörében. Szép feleség,nagy ház,gyors autó,jó munka,elismerés,karrier.Ha becsúszik egy "hibás" gyerek,akkor pedig dobja.Ez a férfi a feleségét is dobná,ha elhízna vagy baleset érné és már nem lenne tökéletes.Ezeket a férfiakat ki kell szűrni még a párkapcsolat alatt,ha egy mód van rá. Persze mindenre felkészülni nem lehet,de a megfelelő társ megválasztása az egyik legfontosabb kérdés az életben. Vannak férfiak,akik nem férjnek és nem apának valók.Ezzel szembe kell nézni. Büntetni azt,aki elfut a nehézségek elől? Nem érdemes. Egy életen át futhat,mert nehézségek mindig lesznek.Én őket nagyon sajnálom.

2012. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves 1.! Sajnálom. Pont erről beszéltem. Nekem ez felfoghatatlan. Miért csak az anyának kell ezzel megküzdenie? :(
2012. febr. 16. 15:00
 8/23 A kérdező kommentje:

6-os.

Örülök hogy ilyen pozitiv példát tudtál nekünk itt irni. Gratulálok hogy ennyire vitted! :) És biztos vagyok benne hogy a család volt a legfőbb segitséged. És ez az amit az apáknak meg kellene érteniük. Ha valamiben sérült is az a gyerek, attól még lehet más területen sikeres.

2012. febr. 16. 15:04
 9/23 A kérdező kommentje:

4-es.

Jól irtad hogy az ókori Spártában rakták ki a keselyűknek a sérült babákat. Azért már a 21. században ne legyünk ennyire primitivek. A másik dolog, hogy akkor még nem büntették, de ma már bizony szép éveket tölthetne az illető börtönben gyilkosságért. Brrr... Nem is tudok ilyet elképzelni, hogy magára hagyni egy csecsemőt. Undoritó!!

2012. febr. 16. 15:06
 10/23 anonim ***** válasza:
7%
Én is otthagynám az asszonyt, ha beteg gyereket szülne. Nem áll szándékomban tönkretenni az életem hátralévő 30-40 évét, akkor inkább legyek megbélyegzés tárgya (max. elköltöznék messze az ország túlsó végébe).
2012. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!