Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnél kisebb gyerek...

3 évesnél kisebb gyerek járhat törvény szerint óvodába? Eltérő véleményeket hallottam.

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Járhat, ha az óvoda felveszi. Férőhely függő a legtöbb helyen.

Pontos törvényi leírást nem tudok linkelni, de biztos nem törvényellenes, ha 2,5 éves gyerek oviba jár. És sok helyen már mehet az ilyen idős korú gyerek.

2011. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Óvodafüggő.Nálunk pl csak a betöltött 3 éves kor után lehet menni,de főleg kisebb településeken vagy ha kevés a hely a bölcsikben,indítanak mini csoportot.
2011. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Úgy hallottam, hogy 2.5 éves gyermek mehet óvodába, feltéve, ha szobatiszta. A pelenkázás nem feladata az óvodai dajkáknak.
2011. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is levitték 2,5 évre a korhatárt.
2011. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodában kint van a törvény pontos szövege, amikor beiratkozni mentünk, akkor láttam. Ott úgy írják, hogy 2,5 éves kortól mehet, ha az ovi másképp nem rendelkezik, külön szabályzatban. Tehát óvoda függő a dolog.
2011. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tegnap voltam az óvodában, ahol azt a felvilágosítást kaptam, hogy szobatiszta gyerek 2 és fél évesen kezdheti az óvodát ott, ahol nincs bölcsőde. Lehet, hogy egyéb esetekben, kevés gyerek, üres férőhely stb. máshol is felveszik, bár én csak 3 évesen fogom vinni.

Köszi még egyszer.

2011. máj. 24. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!