Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kié lesz a gyerek? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kié lesz a gyerek? Hogy működik ez a gyermekelhelyezés? Mind mond a törvény?

Figyelt kérdés

Több mint 6 éve vagyunk együtt, de nem vagyunk házasok. Van egy 4 hónapos kisfiúnk is. Ha szakítanánk és bíróságra kerülne az ügy, kinek ítélnék a gyereket? Mindetten rendezett anyagi körülmények között vagyunk, egyikünk sem drogos, alkoholista vagy elmebeteg. Teljesen hétköznapi emberek vagyunk.

Hál istennek nem tartunk itt, de tegnap a párom tett egy megjegyzést poénból (én nem nevettem, nem volt vicces), hogy ha szakítunk márpedig ővé a gyerek. Csak tudnám hogy gondolja ezt. Egy csöpp babáról beszélünk, akinek szüksége van még az anyjára, szerintem nekem ítélnék. Nem?


2009. aug. 28. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

De igen.Ha rendezett a körülmény akkor a tied a felügyelet,ő meg lehetne hétvégi apuka.

Szerintem nagyon ritka eset az ahol az apa kapja a gyereket.

Ne aggódj,ha erre kerülne sor biztosan nálad maradna!

2009. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak esetek amikor az apának ítélik a gyerekeket,mint pl: a mi esetünkben.Mi 3-an vagyunk lány testvérek,és a bíróság az apának ítélt minket.Igaz 2 okból is.Az egyik,hogy mi kértük,hogy apunál maradhassunk,a másik,hogy anyám agresszív alkoholista..De ezek tényleg ritka esetek. Magyarországon ha az édesanya körülményei,viselkedése megfelelő,mindig az anyjánál marad a gyermek..itt még az a felfogás él,hogy a gyereknek szüksége van az anyjára...Nem kell aggódnod,ha ilyen helyzetbe kerülnél,de remélem ,hogy nem kell ilyen ügyekkel foglalkozni...
2009. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs miért aggódnod, ilyen pici gyermek esetében nem kérdéses, hogy az anyának ítélik a gyereket!

3 éves koráig el sem viheti a picikét!

Ha nincsen semmilyen veszélyeztető tényező az anyánál, akkor semmi esélye! Nem számít az sem, ha esetleg Nálad 100x gazdagabb is lenne!

Nagyobb gyerekeknél fordulhat elő, hogy az apának ítélik akkor, ha a pszichológiai szakvélemény szerint indokolt.

2009. aug. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kis gyereknél is előfordulhat, hogy az apának ítélik, de ahhoz az anyának, életvitelének alkalmatlannak kell lenni a gyereknevelésre. Azért ez is előfordul évente 100-150 esetben az országban. Ilyenkor akár újszülött csecsemőt is az apának ítélnek, (nagyon helyesen) de nálatok nem ez a helyzet.
2009. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Kedves fórumozók!


Ügyvédként már több ízben leírtam, de úgy látom, eredménytelenül, ezért most megismétlem:


1. megváltozott a gyerekelhelyezés gyakorlata az utóbbi kb. 10 évben és nincs automatizmus az anya mellett (más kérdés, hogy a gyerek életkora alapján az édesanyának több esélye van, de akkor is körültekintően vizsgálják a kérdést, környezettanulmányt készítenek, stb.).

Az anyáknak tehát nem kell alkalmatlannak, stb. lenni ahhoz, hogy az apák kapják a gyerekeket, egyszerűen a gyerek érdeke a döntő és csak az a döntő!!!

(ez egyébként nem a jelen esetre vonatkozik, inkább a hozzászólásokra)


2. NINCS benne a jogszabályban, hogy 3 éves korig nem lehet elvinni a gyereket.

Sőt, már a bírói gyakorlat is megváltozott erre, és a Legfelsőbb Bíróság irányelveiből is törölték ezt a kitételt.


Úgyhogy kérlek benneteket, ne vezessétek félre a kérdezőket ezzel, ha lehet.

2009. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2009. aug. 31. 12:02
 7/7 anonim válasza:

enalam az ahelyzet nagy hibat követem el elhagytam a fiamat

de mart megbantam en ügyved segitseget kernem menyi eselyem vann arra hogy nekem itelje a birosag hozateszem fiatalon szültem es nem vagyok drogos sem se alkolista en ugy erzem minen any megerdemel egy masodik lehetöseget!

2010. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!